Mladší dorostenci zabojují o záchranu v extralize, juniory před baráží prověří Hodonín a Frýdek

Filip Bazala • 27.02.2013

Mladší dorostence čekají asi dva nejdůležitější zápasy v sezóně. Každý zápas pro ně bude nyní důležitý, ale proti předposlední Porubě a třetímu od spodku tabulky Hodonínu, budou zápasy extra důležité, protože právě přes tyto týmy se mladší dorost může v extralize udržet. Junioři před baráží přivítají na svém ledě Hodonín a poté budou putovat na předposlední zápas základní části na led druhého Frýdku-Místku. Starší dorost s jistou nepostupu do play-off a jistoty zachránění se v soutěži pouze dohrává sezónu.

MDO: 10. místo, skóre 54:115, 20 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Mladší dorostence čeká do konce základní části ještě šest zápasů, navíc mají jeden odložený zápas s Olomoucí, který se snad ještě stihne dohrát v termínu, protože pro mladší dorost Vsetína, který bojuje o záchranu v extraligové soutěži, je teď každý zápas neskutečně důležitý. Po devětadvaceti odehraných zápasech jsou Valaši na posledním místě s dvaceti body a zápasem k dobru. Před Vsetínem je s tříbodovým náskokem předposlední Poruba. O sedm bodů má pak více Havířov. Takže hlavně s těmito kluby se zelenožlutí porvou o setrvání v extralize.

Mladší dorost ve čtvrtek 28.2 vyzve na svém ledě tým Hodonína. Vsetín se s Drtiči střetl letos už třikrát a ani jednou nedokázal bodovat. Nyní však mají vsetínští obrovskou motivaci sedmý Hodonín porazit. V zápase půjde o hodně a bude důležité jej zvládnout. V neděli 3.3 pak čeká vsetínské mladíky další zápas o vše a to s Porubou, se kterou hlavně bojují o záchranu, a případné vítězství by týmu hodně pomohlo, protože poté přijdou zápasy s Třincem a Vítkovicemi a tam se na body počítat moc nedá. Tento víkend bude pro mladší dorost zásadní. Přijďte tak naše mládežníky podpořit ve čtvrtek od 15:00 v zápase s Hodonínem.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Bechný – Běhula, Čechmánek, Dobiáš, Dubnický, Gharibyar, Dubnický, Janošek, Kovář, Krůžela, Matocha, Miko, Pisklák, Richter, Tydlačka, Vítek, Vodák, Weintritt.

Hodonín: Sasínek - Bureš, Crlík, Dufek, Hoštovecký, Hrachovský, Juriga, Kachyňa, Klenec, Lindner, Ling, Michalička, Polák, Rýpar, Stanislav, Škriba, Weintritt.

Poruba: Pospíšil – Beutl, Holibka, Malý, Horák, Heža, Krejčiřík, Skopal, Urban, Piska, Škoda, Müller, Galvas, Kolovratník, Zabloudil, Pěcha, Kuba.

JUN: 1. místo, skóre 159:84, 86 bodů

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Spanilá jízda juniorů pokračuje. Před baráží čekají vsetínské bojovníky o extraligu juniorů ještě tři zápasy, které se dají už brát hlavně jako příprava na baráž. Ovšem taky je třeba dávat pozor na zranění, které by mohly oslabit tým, takže na to si hráči musí dávat pozor. První utkání tento víkend čeká juniory doma proti Hodonínu, který byl prvním týmem, jenž družinu Luboše Jenáčka dokázal porazit. Od té doby se jim to však už znovu nepodařilo. Věřme, že se to nepodaří ani tentokrát. Zápas se hraje v pátek 1.3 od 16:30.

Druhé utkání sehrají o víkendu junioři ve Frýdku-Místku, který si drží druhou pozici, ale na Vsetín letos ještě nevyzrál, padl s ním třikrát poměrem 4:1, 2:4 a 7:4. Frýdeckomístěčtí budou mít určitě v posledním vzájemném střetnutí o motivaci postaráno, pokusit se alespoň jednou tým, který bude bojovat o extraligu porazit. Utkání se hraje v neděli 3.3 od 10:30.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Kohn – Vašíček, Valentík, Žabčík T., Koutský, Hradil, Žák – Štrbík, Daněk, Báchor – Baroš, Tobola, Kajaba – Ondra, Gromus, Koutník.

Hodonín: Masaryk - Kulyk, Oško, Miklík, Kukliš, Polák, Polesný, Horinka - Vrba, Křivánek, Buřič, Duchoslav, Janota, Fojtík, Smetana, Výmola, Strapina, Kučera, Sedlák, Tomi, Čavoj

Frýdek-Místek: Chvostek - Masarovič, Blažek, Alina, Mičulka, Slovák, Fiala, Hamhalter, Teper, Havlík, Golasovský, Suchý, Kočko, Kurajský, Mamula, Minařík.

SDO: II. část, sk. B, 9. místo, skóre 118:148, 42 bodů

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Starší dorostenci podobně jako junioři už jen dohrávají sezónu, ale narozdíl od svých starších spoluhráčů se oni později o nic v podobě postupu, který je v jejich nejvyšší soutěži nemožný prát nebudou. Nebude ani play-off, protože na něj svěřenci Jiřího Weintritta letos nedosáhnou, ale jistotu udržení se v soutěži už mají. Poslední čtyři utkání budou tedy pro Valachy formalitou. Postupně se utkají ještě doma s Havlíčkovým Brodem a Mladou Boleslaví. Sezónu pak starší dorostenci ukončí v Praze zápasy se Spartou a Slávií.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Gottwald – Hajda, Hohl, Hryciow, Ščotka, Svozílek, Žabčík – Abdul, Forch, Grygar, Haničinec, Hořanský, Kuchařík, Pancza, Račický, Světlík.

Havl. Brod: Vaněček (45. Brož) - Cívka, Ludvík, Hlídek, Bancíř, L. Vala, Salát, Ficek, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki, Kolouch.

Ml. Boleslav: Růžička – Groer, Hercig, Mašek Jan, Mašek Lukáš, Nedbal, Semrád, Tůma – Bašus, Borovec, Černý, Ďurač, Krupička, Marks, Sedmík, Šír, Skořepa, Švejda, Verner, Veselý.