Na Lapač míří Opava, Valaši ji přivítají ve třetí sadě dresů

Václav Trávníček • 22.01.2010

Sobotní utkání sehrají vsetínští hokejisté na domácím ledě. Soupeřem jim bude Opava, která tentokrát přijede v bílém. Důvod je prostý – Valaši do utkání nastoupí ve speciální třetí sadě dresů, které mají rudou barvu. V sobotu půjde rovněž o střet tabulkových sousedů, přičemž sedmou Opavu dělí od osmého Vsetína devět bodů. Zelenožlutí by měli náskok Slezanů snížit, už jenom proto, že se jim zespodu nebezpečně přiblížil osmý Uničov a devátá Břeclav. Úvodní buly bude vhozeno v tradičních 17:30.

Sobotní utkání bude mít rovněž jedno vzácné specifikum. Přímo na střídačce mezi vsetínskými hráči bude totiž duel sledovat výherce soutěže VHK. Na rozdíl od něj se však na vsetínskou střídačku neposadí zranění Matějka s Finsterlem a také Petr Mokrejš, který byl po dobu absence Ivana Rachůnka ve Zlíně povolán zpět za Sirákov.

Valaši si budou muset dát pozor zejména na Kamila Glabazňu, jenž se před sezónou do Opavy vrátil z Nového Jičína a táhne opavskou ofenzívu. Podobně jako jeho spoluhráči, Tomášové Měch a Polok. Opavě se v poslední době daří. Přestože Slezan v minulém kole podlehl 2:3 v prodloužení Přerovu, na přelomu roku si vybudoval úctyhodnou šňůru sedmi utkání bez porážky. Naváže na ni Opava v sobotu, nebo se po třízápasovém půstu dočkají bodů Vsetínští?

Předchozí vzájemné zápasy:

21.kolo, 6.12.2009
HC Slezan Opava - Valašský hokejový klub 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. Kocián (Mlýnek, Pavelek), 25. Kocián (Pavelek), 51. Černý (Kocián, Pavelek), 60. Tichý (Vitásek) - 31. Mokrejš (Horák).

Řekli po zápase: „Musím říct, že za dnešní výkon jsme si žádné body nezasloužili. Soupeřovi stačilo, že dobře bruslil a napadal nás. Musíme se omluvit divákům, kteří za námi přicestovali ze Vsetína. Musíme si vytknout chyby a zaměřit se na další střetnutí, které nás čeká ve středu. Gratuluji soupeři k vítězství, zasloužil si ho, možná nebyl ani tak lepší jako spíš bojovnější a to asi rozhodlo.“ Juraj Jurík

10.kolo, 17.10.2009
Valašský hokejový klub - HC Slezan Opava 1:2sn (1:0, 0:0,0:1 - 0:0)
Branky: 5. Štraub (Tesařík) - 43. Polok (Kovalovský), rozhodující sam. nájezd Polok.

Řekli po zápase: „Nastoupili jsme ve slátané sestavě, protože nám ze hry vypadli další marodi – Ondráček a Mokrejš. Museli jsme tak postavit Vaška Klabačku, který byl včera po čtrnácti dnech poprvé na tréninku. Měli jsme k dispozici pouze devět útočníků. Chtěli jsme utkání ubojovat, ale bohužel se nám to nepodařilo. Utkání rozhodla asi naše nevyužitá přesilovka 5 na 3. Měli jsme v ní dát gól.“ Juraj Jurík

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada – Horák, Rajnoha, Pavlík, Matula, Farda, Šimek - Hrňa, Vaněk, Mičulka – Mokrejš, Štraub, Tesařík - Sakrajda, Plachtovič, Ševčík – Knebl, Klabačka, Mikeš.

Opava: Trenčan – Kukol, Vitásek, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý - Kocian, Polok, Pavelek - Suchánek (33. Kovalovský), Chalupa (43. – 47. Verlič), Tůma.