Na Lapač zavítá pražská Slavia, učiní Valaši další krok k jistotě první čtverky?

Jan Tajzler • 24.02.2020

Už jen pět zápasů zbývá do konce dlouhodobé fáze sezony přesněji ve skupině O pořadí v play-off. Valaši ve středu znovu vyjedou před domácími fanoušky do boje, tentokrát bude sokem Dopitových svěřenců celek pražské Slavie. Sešívaní v posledních zápasech tápou a vzdaluje se jim možnost umístit se mezi čtyřmi nejlepšími před startem play-off. Souboj Valachů a Pražanů startuje ve středu od 17:30, upozorňujeme fanoušky, že tentokrát budou v provozu pouze pokladny č. 1 – vstupenky na stání a č. 3 – vstupenky na stání i sezení.

Slavia tápe, dokáže se ještě poprat o vzestup?

Při poslední konfrontaci se Vsetínem bylo v Edenu veselo, Pražanům se po triumfu nad Valachy podařilo sesbírat sedm vítězných zápasů v řadě a k tomu ještě přidali úspěch na porubském ledě, kde zvítězili 6:3. Jenže poté přišel výpadek, Slavia nebodovala již v pěti po sobě jdoucích utkáních a navíc poslední tři ztratila v domácím prostředí. Naposledy si z Prahy odvezli všechny body hokejisté Havířova. Sešívaní tak ztrácejí na 4. místo již sedm bodů, v záloze mají oproti Chomutovu dva zápasy k dobru. Pokud chce Slavia startovat play-off na domácí půdě musí máknout, ovšem stejně tak je třeba i pilovat herní projev pro blížící se klíčový finiš sezony.

Pražané mají ve svých řadách druhého nejlepšího střelce soutěže a zároveň třetího nejproduktivnějšího hráče Chance ligy, je jím letošní objev Tomáš Šmerha (27+29). Hranici 40 kanadských bodů překonal Filip Kuťák (18+24), pomyslnou nejsilnější formaci sešívaných uzavírá Daniel Vrdlovec (13+23).

Užitečnými a zároveň produktivními obránci Říhova kádru jsou Marek Ryzák (8+4) a velezkušený Jan Novák (5+18). Brankářskou jedničkou pražského celku je Martin Michajlov, jenž drží solidní úspěšnost zákroků na 92,40%, průměrně pak inkasoval 2,73 branky na zápas, je tedy evidentní, že na branku Slavie jde během zápasů poměrně dost střel. V záloze mají Pražané ještě talentovaného Romana Málka.

Přidá Vsetín třetí vítězství v řadě?

Valachům se v posledních kolech dařilo zvítězit za plný počet bodů, čímž se výrazně přiblížili k jistotě umístění v první čtverce. Trenéři Dopita s Jenáčkem si určitě cenili prolomení černé venkovní série, když jejich tým v sobotu konečně zvítězil v klíčovém utkání na ledě chomutovských Pirátů 5:3. Bylo to teprve podruhé v roce 2020, co se Vsetínu podařilo uspět mimo domovský Lapač za plnohodnotný počet bodů. Chomutov sice v dohrávce okamžitě zúžil náskok Vsetína na jediný bod, ale stejně jako oproti Slavii, má i vůči Vsetínu dva odehrané zápasy navíc. Valaši tak mají situaci na 3. místě pevně ve svých rukou a je jen na nich, zda si vydobytou pozici dokáží ve zbytku nadstavby uhlídat.

Vsetínští budou proti Pražanům usilovat o třetí vítězství v řadě, naposledy se zelenožlutým podařilo více než dvakrát v řadě zvítězit na startu nadstavby v prosinci loňského roku, tehdy dokonce vítězná série Vsetína čítala pět zápasu za sebou. V případě středečního tříbodového úspěchu na Slavii by pak Vsacanům k jistotě první čtverky stačilo ve zbylých čtyřech utkáních uhrát jeden bod.

Valaši posledního vítězství na ledě Chomutova dosáhli i bez nadále zraněného Radima Kuchrczyka, na marodce je i nejproduktivnější hráč týmu Antonín Pechanec, na severu Čech nenastoupil ani Vlastimil Dostálek a nejistý start proti milované Slavii visí také nad Jiřím Drtinou. Vsetín tak potáhne do boje David Tůma (18+19) s kapitánem Vítem Jonákem (13+24), oba borci se bodově dotáhli na Pechance, a tak valašské produktivitě momentálně vládne triumvirát. Trenéři budou určitě spoléhat i na vzrůstající střeleckou formu Davida Březiny (18+12).

Až na zmíněného Drtinu by měla být maximálně v pohotovosti vsetínská defenzíva, jejímž lídrem je Ondřej Slováček (6+30) doplněn o nesmírného bojovníka Jakuba Tepera (5+16). Poslední dvě vítězství Vsetína má na svědomí také brankář Ondřej Bláha, dostane příležitost i ve třetím utkání v řadě? Nebo trenéři tentokrát pošlou mezi tři tyče Davida Gábu?

Při zápase se Slavií Praha se fanoušci mohou těšit na soutěž s partnerem utkání firmou TES. Stačí ve zpravodaji, který naleznete u vchodu na stadion, najít vítěznou nálepku a cena je vaše. Vyzvednout si ji můžete ihned po zápase na trestné lavici domácího týmu. Jde o sadu hlavic od firmy Narex v hodnotě 1500 Kč.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Po pěti odehraných vzájemných střetnutích je bodové skóre 8:7 pro pražskou Slavii. Sešívaní ovládli hned první střetnutí na Lapači, když zvládli přestřelku 5:4. Stejný výsledek se urodil i v pražské odvetě, ale tentokrát Vsetín alespoň bodoval. Pak už přišly na řadu valašské úspěchy, nejprve znovu v Praze Vsetín před Vánoci zvítězil 5:3, aby poté uspěl i v domácím prostředí 6:2. Naposledy se radovala Slavia, to bylo v oné zmíněné vítězné sérii, během které Říhovi svěřenci vyzráli postupně na všech sedm konkurentů ve skupině O pořadí v play-off. Pokud však Vsetín zvládne domácí střetnutí jakkoliv, bude mít i v případě rovnosti bodů v konečné tabulce lepší vzájemnou bilanci, čímž by učinil výrazný krok k jistotě, že započne boje ve vyřazovací části na domácím ledě.

Základní část:

O pořadí v play-off:

Sestavy v posledním kole:

Slavia Praha: Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Veber, Ryzák, Barák, Duda – Doležal, Vrdlovec, Bílek – Ondráček, Vlček, Šmerha – Brož, Kubík, Všetečka – Furch, Kohút, Šteiner.

Vsetín: Bláha – Slováček, Kudělka, Smetana, Teper, Jeřábek, Hunkes, Dudáš – Jonák, Rehuš, Gorčík – Březina, R. Vlach, D. Tůma – Procházka, L. Volf, Karafiát – Hořanský, Šilhavý, Hryciow.