Na Lapači proběhl další týden hokeje. Na ledové ploše se sešly čtyři desítky dětí

Redakce • 22.01.2019

Týden hokeje opět dorazil na Lapač a to již podruhé tuto seoznu! Naposledy se děti mohly hlásit na akci v září. Po několika měsících se akce zopakovala a znovu se objevily další nové děti. Celkem osmatřicet dětí se tedy zúčastnilo a zažilo společně s trenéry a hráči VHK ROBE Vsetín příjemné pozdní odpoledne na ledě. Hrály se nejrůznější hry, aby si děti osvojily pevné stání na bruslích.

Děti byly rozděleny v několika stanovištích, kde byl při různých disciplínách kladen důraz především na bruslení. K dispozici a pomoci byli jednatel klubu Daniel Tobola, trenéři Lubomír Konečný, Tomáš Kuneta, Daniel Tesařík, Jan Podešva, Miroslav Barus, Libor Forch a také hráči A-týmu ve složení Vít Jonák, Luboš Rob, Jakub Jenáček a Jiří Karafiát. Hlavní zaměření disciplín na stanovištích bylo zvládnout bruslit bez pomoci. Na jednom stanovišti mohli účastníci prohánět nafouknuté bubliny, na dalších proháněli obruče, projížděli vyznačenou dráhu, sbírali míčky a následně se snažili hodem vsítit branku.

Cílem akce bylo obeznámit děti a jejich rodiče, jak to v hokejovém klubu chodí a co je třeba udělat proto, aby děti mohly chodit na led pravidelně. Všechny děti si čas na ledě mezi svými a trenéry užily a pevně věříme, že si cestu na zimní stadion Na Lapači opět najdou a to třeba hned už o víkendu, kdy má trénink přípravka. Budeme se těšit na další akci Týdne hokeje!

Fotogalerie z akce zde: