Na Vsetín dorazí polský vicemistr

Václav Trávníček • 22.08.2005

V s e t í n – Vsetínské hokejisty čeká další přípravný zápas: v úterý od 17. hodiny hostí na svém ledě celek Unie Osvětim. V kádru polského vicemistra se představí Čech Jan Boháček. Úterního soupeře zná ze svého působení v Tychách vsetínský Robin Bacul, ovšem není jisté, zda nastoupí. Bacul v loňské sezoně vybojoval polský titul, když jeho celek porazil ve finále Osvětim 4:0 na zápasy.

Unia Osvětim až do loňské sezony bezkonkurenčně vládla polskému hokeji a sedm let držela titul ve svých rukou. V loňském roce ji o něj připravili hráči GKS Tychy, v jejichž řadách hrál prim nynější centr Vsetína - Robin Bacul.

Osvětimští sehráli v přípravě zatím sedm zápasů. Havířovu podlehli 2:6 a v rámci Wojas cupu pak 1:3. V tomtéž turnaji pak remízovali s Novým Targem 1:1 a s Toruní 3:2. Polskou reprezentační dvacítku porazili 6:1 a poté dvakrát za sebou Toruń – 7:4 a 4:2.

Nový trenér mužstva Richard Farda zatím netuší, zda bude mít ve Vsetíně k dispozici reprezentanty Jaworského, Piekarského, Gabryśe, Jarose a Sebastiana Kovalówku. Zcela jistě nenastoupí zranění Klisiak a Jakubik, nejistý je i start slovenského legionáře Petera Misála.

Kádr Unie:

Brankáři: