Vsetínský ročník 2009 ovládl Asalonta Cup! Hráči ročníku 2008 vybojovali bronz

Filip Bazala • 23.08.2017

Uplynulý víkend ve dnech 19-20.8. se uskutečnil na zimním stadionu Václava Nedomanského Asalonta Cup, ve kterém soupeřily o titul ročníky 2008 a 2009. Svůj zástup na turnaji měl i Vsetín a dařilo se mu náramně! Ročník 2008 vybojoval bronz a ročník 2009 celkový triumf. Trenéři Tomáš Kuneta a Marek Zapletal byli zaslouženě spokojení.

Účastnící turnaje

• SHKM Hodonín "A"
  • SHKM Hodonín "B"
  • HK Nitra
  • VHK ROBE Vsetín
  • Draci Šumperk
  • HK Skalica
  • Aukro Berani Zlín
  • HC Zubr Přerov

Zápasy ročníku 2008

• VHK - Hodonín 13:3 (skupina)
  • VHK - Nitra 12:10 (skupina)
  • VHK - Šumperk 14:3 (skupina)
  • VHK - Hodonín "B" 10:0 (ČF)
  • VHK - Šumperk 5:6sn (SF)
  • VHK - Nitra 5:4sn (o 3. místo)

Zápasy ročníku 2009

• VHK - Hodonín 13:3 (skupina)
  • VHK - Nitra 9:4 (skupina)
  • VHK - Šumperk 13:7 (skupina)
  • VHK - Hodonín "B" 24:0 (ČF)
  • VHK - Šumperk 11:8 (SF)
  • VHK - Přerov 12:1 (Finále)

Hodnocení trenérů

Tomáš Kuneta (trenér ročníku 2008): Turnaj jsme začínali už v sobotu v osm hodin ráno, takže spousty dětí s rodiči muselo vstávat hodně brzy, aby se do Hodonína včas dostali. Snažil jsem se tedy děti ráno hodně nabudit, abychom udělali v zápase slušný výsledek. To se mi myslím povedlo. Kluci ukázali, že hokej je kolektivní sport a základní skupinu jsme přejeli jak zamrzlý rybník. Základní skupina byla za mě perfektní. Potěšilo mě hlavně to, že děti hráli opravdu kolektivně. Bohužel i následující den, kdy přišlo play-off jsme začínali brzo ráno. I když jsme čtvrtfinále vyhráli, tak už hra z našeho pohledu nebyla tak dobrá. Byli jsme však rádi, že jsme postoupili do semifinále. Semifinálový zápas byl nalosován až na odpoledne a únava se na dětech začala podepisovat. Šumperk jsme v základní skupině porazili vysokým rozdílem, ale únava v semifinále se projevila a po vyrovnaném zápase musely rozhodnout nájezdy. To je vždy loterie, kterou jsme tentokrát prohráli. Do boje o bronzovou medaili jsme vlétli, protože jsme chtěli turnaj zakončit vítězně. Únava opět sehrála svou roli, včetně výsledku ze semifinálového zápasu. Utkání jsme až ke konci zápasu vyrovnali na 4:4 a musely opět rozhodnout nájezdy. V těch se štěstí usmálo na nás a kluci mohli oslavovat třetí místo. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, rodičům za velkou podporu a budeme doufat, že příště nějaký turnaj vyhrajeme.

Marek Zapletal (trenér ročníku 2009): Turnaj probíhal podle našich představ. Za všechno hovoří naše prvenství. Kdybych měl začít od začátku, tak kluci přijeli velmi nabuzení a základní skupinu jsme zvládli velice dobře. Těšil nás počet vstřelených branek. Postupem turnaje se zapojovaly se skórováním všechny formace, takže to nebylo jen o jedincích, ale práce celého týmu. V play-off už rostli psychicky i fyzicky s podporou ostatních i ti trochu slabší kluci a z toho jsem měl opravdu velkou radost. Myslím si, že nás v rozhodujících chvílích hodně podržel i gólman. Nenechali jsme skoro nic náhodě, malé výkyvy byly, ale na výsledku se to neprojevilo. Kluci táhli za jeden provaz celý turnaj a podařilo se nám ho dotáhnout až do zdárného konce. Je to moje první akce se Vsetínem jako trenér, takže jsem za kluky moc rád. Poděkování patří jim a jejich rodičům za podporu.

Videa z oslav