Na dorostence čeká předposlední Olomouc a druhé Vítkovice

Helena Hegeďová • 10.10.2018

Další zápasy odehrají o tomto víkendu vsetínští dorostenci. Již ve čtvrtek se vydají na led Olomouce, které patří po sedmi odehraných zápasech deváté místo. Naopak sobotní soupeř Valachů je z opačného konce tabulky, ostravské Vítkovice drží druhé místo. Vsetínu patří příčka sedmá, ale v případě vítězství může samozřejmě pohlížet výš, jelikož bodové rozestupy ve středu tabulky nejsou vůbec velké. Co se týče juniorské extraligy, tak Vsetínští si v minulém týdnu připsali za prohru 3:10 a výhru 5:2 čtyři body a v tabulce jim patří třetí místo s tříbodovým náskokem na čtvrtý Zlín. V tomto týdnu má však soutěž reprezentační přestávku.

Vsetínský dorost odehrál v minulém týdnu pouze jedno utkání, a to s tabulkovým sousedem. V Brně se proti tamním Warriors dostali Valaši do rychlého tříbrankového vedení, které si dokázali získat okamžitě zpět i po snížení domácích v 10. minutě. Po první i druhé třetině odcházeli do kabin šťastnější hosté, jelikož se jim dařilo držet dvoubrankový, resp. jednobrankový, náskok. Ve třetí třetině se ale strhla přestřelka a skóre se posledním gólem v čase 59:40 zastavilo na 7:7. Poslední brankou základní hrací doby vyrovnával za Warriors Tomáš Havelka. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde stejný hráč zařídil vítězství svého celku. Vsetínští tak, i přes výborný start utkání, odjeli jen s jedním bodem. Nájezdy však musely rozhodnout i předchozí střetnutí Vsetína. O týden dříve totiž Valaši hostili Techniku Brno a z utkání odešli poraženi poměrem 3:4. Celkově Vsacané vyhráli ze sedmi zápasů pouze dva a s deseti body jim patří sedmá příčka. Na šestou Techniku ztrácí bod, náskok na osmé Warriors je pak dvoubodový.

Co se týče kanadských bodů, nejvíce jich v dosavadním průběhu ročníku nasbíral Jan Půček (4+7). Hned za ním je desetibodový (4+6) Boris Babeliak, který ve vítězném utkání proti Třinci vstřelil hattrick. Za touto dvojicí je duo dvou nejlepších střelců. Obránce Václav Kočí (6+3) a útočník Matyáš Dědek (6+2). Brankářskou jedničkou je s pěti odehranými utkáními a úspěšností 86,57 % David Tkadlec. Minulý zápas odchytal Lukáš Vilém (87,34 %).

Zápas: 11. 10. Olomouc – Vsetín 18:00

Dorostenci Olomouce jsou na tom stejně jako ti vsetínští, co se týče vyhraných a prohraných utkání, jelikož mají na kontě dvě výhry a pět proher. V jejich neprospěch ale hovoří to, že všechny zápasy Hanáci prohráli v základní hrací době a Valaši tak mají navíc dva body z utkání, která dotáhli do samostatných nájezdů. Zápas minulého kola pak odehrála Olomouc v Havířově. Domácí se dostali během dvou třetin do vedení 4:0, na což hosté zareagovali pouze brankou v 57. minutě. Tímto utkáním navíc mohli kohouti navázat na své předchozí domácí vítězství proti Warriors. V tomto zápase vyhrála Olomouc rozdílem dvou branek 3:1. Druhé z vítězství celku Olomouce bychom hledali ve druhém kole, kdy v derby porazil šumperské Draky 5:3.

Nejproduktivnějšími hráči Olomouce jsou Jakub Zembol a Adam Marase (oba 4+2). Mezi obránci je to pak Lukáš Přecechtěl, který má stejně bodů jako třetí nejlepší útočník týmu Stanislav Ruda. Oba mají na svém kontě bilanci 3+1. Kohouti se můžou spolehnout na vyrovnanou trojici brankářů ve složení Jan Špunar, Adam Běhal a Filip Hořejší.

Zápas: 13. 10. Vsetín – Vítkovice 12:00

V sobotu čeká na Valachy soupeř z ostravských Vítkovic, který by při pohledu do statistik měl patřit k těžším soupeřům. V tabulce jsou Vítkovice druhé, jen bod za prvním Havířovem. Tým ale disponuje skvělou ofenzivou, což značí například poměr vstřelených a inkasovaných branek 46:13 nebo průměr 46 vyslaných střel na branku za zápas. V této statistce jim však Valaši se svým průměrem 38,14 střel zdárně sekundují. Vítkovice mají také nejlepší oslabení, doposud ubránily 94,29% početných nevýhod – ve 35 oslabeních dvakrát inkasovaly a také dvakrát skórovaly. Čísla přesilovková ale mluví lépe pro Vsetín. Uvidíme tedy, zda Ostrava naváže na své gólově bohaté výsledky 6:0 a 15:1 z minulých dvou kol, či nikoliv. Před utkáním se Vsetínem čeká Vítkovice ještě domácí souboj s Warriors Brno.

Vítkovice mají v tuto chvíli ve svých řadách nejlepšího střelce soutěže. Je jím Martin Kubík s deseti vstřelenými brankami. Když k tomu přidáme ještě jeho 5 asistencí, vyjde nám z toho druhé místo v celkovém kanadském bodování soutěže. To třetí pak patří Alexovi Kotáskovi (6+7). Brankoviště Ostravanů střeží dvojice Marian Münch (87,50 %), Darek Bartošák (90,20 %). Ve druhém celku tabulky se ale činí také obrana, jelikož dva jmenovaní gólmani čelili během 7 zápasů dohromady pouze 99 střelám.

Sestavy v minulém kole:
Vsetín: Vilém – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Prčík, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Urban, Půček, Dědek, Turek.
Olomouc: Hořejší (41. Běhal) – Nesvadba, Drábek, Lambert, Přecechtěl, Pekr, Holcman, Sedláček, Přidal – Havel, Václavský, Zembol, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.
Vítkovice: Münch – Bystroň, Smolka, Cubo, Machů, Puchala, Řepa, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa, Petr, Brada, Schauer, Juříček, Kubík.