Nábor hokejistů do hokejové reprezentace neslyšících

Redakce • 15.04.2021

Hokejová reprezentace neslyšících má za sebou od svého restartu v roce 2016 velkou cestu, která je velmi náročná a trnitá, ale i přesto jsme stále jako jeden tým a těšíme se, na každou společnou akci. Naše působení zaštiťuje Český svaz neslyšících sportovců. Hokejová reprezentace má ale také silné vedení a pracovitý realizační tým.

Jak reprezentace funguje – za normálních podmínek, tedy mimo nouzový stav se scházíme na společných soustředěních, která zpravidla trvají tři dny (pátek až neděle). Pokud je to možné, tak se účastníme mezinárodních turnajů a přátelských zápasů. V roce 2017 jsme se účastnili MS v USA (Buffalo), kde jsme nastoupili proti celkům z USA, Kanady, Finska a Kazachstánu. V roce 2020 se mělo konat ME v ČR a v roce 2021 jsme měli být součástí MS v Kanadě (Vancouver). Bohužel akce v roce 2020 a 2021 jsou poznamenány pandemií koronaviru, a tudíž byly zrušeny.

ME v ledním hokeji v ČR je náš velký sen, kterého se nechceme vzdát, a proto se v tuto chvíli začíná scházet přípravný tým, který bude pracovat na tom, aby se ME mohlo uskutečnit v srpnu 2022, pokud to tedy dovolí situace. V roce 2020 se měly ME účastnit týmy ČR, Maďarska, Finska a Ruska, kteří mají vážný zájem se zúčastnit i v roce 2022.

Kdo se může stát členem reprezentace – hráč se sluchovou vadou, která musí být 55 dB a více. Znamená to tedy 55 – 130 dB na audiogramu. Pokud o někom se sluchovou vadou víte, předejte mu prosím tyto informace, aby se na nás mohl obrátit a my mu se vším rádi pomůžeme. Hned, jak to situace dovolí, tak vyrazíme na společné soustředění. Pokud se jedná o komunikaci ve znakovém jazyce, tak se není čeho obávat. Trenéři reprezentace jsou slyšící a na soustředění je vždy minimálně jeden tlumočník, který s komunikací ochotně pomůže.

„Rád bych Vás touto cestou oslovil s pomocí vyhledávání mladých nadějných hokejistů se sluchovou vadou, kteří jsou možná členy Vašeho klubu. Případně víte o někom, kdo hokej hrál, ale ztratil slucha možná kvůli tomu hokej přestal hrát. Naším cílem je do týmu získat nové posily, které budou pokračovat dál v působení hokeje, převezmou zkušenosti od starších a budou moci reprezentovat Českou republiku na mezinárodních šampionátech. Budeme se moc těšit na nové posily. S pozdravem Jiří Procházka

Kontakty:

Jiří Procházka – Předseda sekce ledního hokeje ČSNS, Manažer reprezentace ČR neslyšících

SMS: +420 608 832 051

e-mail: ceskyhokejneslysicich@gmail.com

Petr Dostál – Hlavní trenér

e-mail: petr.dostal85@gmail.com

www: www.neslysicihokej.cz

Facebook: www.facebook.com/Czechdeaficehockey/ https://www.facebook.com/1586564691564263/videos/683176875387407

Instagram: www.instagram.com/ceskyhokejneslysicich/

Dnes v 16:00 | Jun.