Mladší dorostenci přivezli z Memoriálu Jaroslava Pitnera třetí místo

Václav Trávníček • 16.04.2012

V kombinované sestavě sehráli mladší dorostenci Vsetína jihlavský Memoriál Jaroslava Pitnera. Trenér Miroslav Kubo vyzkoušel na turnaji osm nových hráčů a s konečným třetím místem byl spokojen. „Turnaj byl velmi pozitivní. Hodně o hráčích napověděl a ukázal nám cestu do příští sezony,“ řekl Kubo.

Memoriál Jaroslava Pitnera se hrál systémem každý s každým a potom dle pořadí v tabulce o konečné umístění - první s druhým a třetí proti čtvrtému. Mladší dorostenci VHK získali povzbudivé třetí místo. Štěpán Pisklák byl direktoriátem turnaje vyhlášen nejlepším obráncem Memoriálu.

Turnaj očima trenéra Miroslava Kubo:

„Jelikož se turnaj konal týden po posledním tréninku na ledě, bylo to z hlediska přípravy trochu složitější. Navíc jsme testovali osm nových hráčů pro příští sezónu. Takže jsme se sešli před autobusem a v Jihlavě šli rovnou do zápasu. První utkání jsme odehráli s Letňany v poměru 1:6 a to díky tomu, že první třetina skončila 1:4. Projevila se zde nesehranost a únava z cesty. Nastupovali jsme 30 minut po příjezdu, když pořadatel začal turnaj o dvě hodiny dříve oproti původnímu rozpisu.

Druhé utkání proti Hradci Králové bylo úplně jiné. Prohráli jsme je sice 2:4, ale gól jsme inkasovali při power-play a drama to bylo až do úplného konce. Třetí duel na turnaji proti domácí Dukle byl ovlivněno faktem, že se stejným mužstvem se utkáme i o třetí místo. Proto dostali velký prostor hráči, kteří nabyli tolik vytěžováni a naopak. Utkání skončilo výsledkem 2:5.

V zápase o třetí místo jsme už dokázali celkem dodržovat pokyny, které jsme si řekli v kabině a projevilo se to i ve hře. Zvítězili jsme 3:2 a získali třetí místo. Vzhledem k velkému počtu testovaných hráčů a nutnosti tvořit za pochodu byl turnaj velmi pozitivní. Hodně o hráčích napověděl a ukázal nám cestu do příští sezony. Poděkování patří vedení klubu VHK Vsetín, rodičům a také ČSAD Vsetín, bez nichž bychom nemohli tento turnaj absolvovat.“

Účastnící turnaje:

Dukla Jihlava
HC Letci Letňany
HC VCES Hradec Králové
VHK Vsetín

Soupiska VHK MD na turnaji:

Brankáři: Daniel Bechný, Daniel Šimonů.
Obránci: Petr Chrástecký, Jakub Vítek, Štěpán Pisklák, Tomáš Haničák, František Krůžela, Jan Gonos, Jiří Klačánek.
Útočníci: Jiří Weintritt, David Kovář, Matěj Dubnický, Miroslav Janošek, Štěpán Fryšara, Ondřej Vojkůvka, Lukáš Fojtášek, Dominik Raška, Michal Ngo, Patrik Cvečka, Petr Lukáš, Richard Veselý.