Nadstavba se přehoupne do druhé poloviny, Vsetín jede pro body do Litoměřic

Jan Tajzler • 23.01.2020

Dlouhodobá fáze Chance ligy pomalinku avšak jistě míří do finiše. Valaši společně s dalšími celky vstoupí v sobotu do druhé poloviny nadstavby respektive skupiny O pořadí v play-off, kde probíhají tuhé boje o rozdělení konečných pozic. Cílem Vsetína je nadále skončit na 2. místě. Pro tento účel je však důležité naplnit roli favorita v sobotním utkání na ledě trápících se Litoměřic. Další boj Valachů startuje v Kalich aréně od 17:00.

Litoměřice mají splněno, Dukla nyní tápe

Už jen probojovat se mezi elitní osmičku byl pro litoměřický tým mimořádný úspěch. Jenže s rozdělením soutěže přišlo také rozdělení kádru. Zatímco zkušení matadoři zůstali v dresu Litoměřic, nadějní mladíci se rozprchli, nejprve do reprezentačních výběrů, aby si je následně stáhly mateřské celky jako v případě Vojtěcha Střondaly nebo Jana Mlčáka. Severočeský zástupce v Chance lize tak naplnil smysl a poskytl reprezentačním výběrům přípravu nadějných hráčů. Než dorazí další talenti, bude Stadion dohrávat se zkušenými matadory a doplněným kádrem.

Ve skupině O pořadí v play-off se kališníkům příliš nedaří. Z dosavadních 14ti zápasů slavili pouze ve třech případech, to když uspěli v Edenu proti Slavii 4:3, pak udělali radost domácím příznivcům proti Porubě 8:4 a konečně zabrali v Havířově 2:1. Aktuálně Litoměřice budou zakončovat sérii tří domácích zápasů v řadě, která vyvrcholí právě sobotním utkáním se Vsetínem. Aktuálně Litoměřice sídlí na 5. příčce s šestibodovou ztrátou na 4. Vsetín.

Litoměřice táhnou zkušení borci, kteří už měli čest i s nejvyšší soutěží. Nadále nejproduktivnějším mužem kališníků je Daniel Voženílek (18+34). Nejlepším střelcem je zástupce finské školy Markus Korkiakoski (20+21), tomu sekunduje v počtu branek Martin Kadlec (19+22).

Mezi obránci nadále vyčnívá Patrik Marcel (12+15). Do brankoviště se po zranění vrátil Tomáš Král, jehož úspěšnost zákroků je na úrovni 90,71% s průměrem inkasovaných branek 2,97, ale jak jsme již několikrát před zápasy s Litoměřicemi avizovali, kališníci poslali mezi tři tyče ještě dalších sedm mužů, jde převážně o mladé brankáře, a tak není vyloučen ani start Adama Berana či Jana Škorpíka.

Připíše si Vsetín první venkovní vítězství v roce 2020?

Vsetínským hokejistům nastává období, kdy nejbližší zápasy odehrají na půdě soupeřů. Valachům se po novém roce na ledě mimo domovský Lapač příliš nedaří, zatím se totiž neradovali ani jednou, a tak posledním triumfem zůstává štěpánské utkání v Havířově, kde Valaši udolali Slezany 3:2 po samostatných nájezdech. V posledním utkání v Přerově sice svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka vybojovali jednobodový zisk, ale to je pro získání a následně upevnění 2. pozice stále nedostačující. Ba co víc, Vsetínu se nadále komplikuje stav marodky v defenzívě. Na přerovském ledě totiž musel již v průběhu 1. třetiny odstoupit elitní bek Ondřej Slováček a jeho nástup v Litoměřicích je při nejmenším nejistý. K tomu ještě musíme přičíst předčasný konec Radima Kucharczyka v zápase. K dispozici pak již díky známým faktům nebude ani Jakub Teper.

I přes absenci produktivních hráčů se však zelenožlutým podařilo se Zubry odehrát minimálně vyrovnanou partii, která dospěla až do samostatných nájezdů. Trenéry pak určitě může alespoň částečně těšit prolomení nepříznivé produktivity, kterou po necelých 160ti minutách bez vstřelené branky přerušil Martin Procházka. Vsetín letos odehrál s Litoměřicemi již čtyři utkání, ve dvou případech dospěl zápas do prodloužení, ve kterých pokaždé bonusový bod získal Vsetín. Jednou se pak ze tříbodového vítězství radovali Valaši v domácím prostředí, stejně tak i Litoměřice.

Utkání Litoměřic se Vsetínem startuje v sobotu od 17:00 v Kalich Areně. Průběh zápasu můžete sledovat díky tradičním prostředkům a to buď textové onlajn reportáži nebo přímého přenosu skrze portál hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Litoměřice: Tomáš Král – Marcel (A), Klejna, Jebavý (A), Mlčák, Gaspar, Krutil, Baláž – M. Kadlec, Korkiakoski, Voženílek (C) – Helt, Jícha, Jánský – M. Havelka, Vitouch, Kangas – D. Sklenář, Morong, Kropáček.

Vsetín: Bláha – Slováček, Smetana, Hryciow, Hunkes, Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, Rehuš – Březina, Pechanec, Tůma – Procházka, Volf, Gorčík – Dostálek, Šilhavý, Vítek.