Narozeniny klubu vrcholí, Vsetín složí Poctu Zbrojovákům

Redakce • 16.12.2019

Hokejový Vsetín si v aktuální sezoně připomíná výročí 80 let od založení samostatného klubu. Nejúspěšnější celek historie samostatné české extraligy doposud připravil pro fanoušky velkolepou výstavu na zámku, utkání v narozeninových dresech či aktuální výpravnou kroniku. Oslavy jubilea však ještě nekončí, právě naopak! Valaši na přelom kalendářního roku připravují unikátní akci Pocta Zbrojovákům.

Historicky první soutěžní zápas odehráli vsetínští hokejisté na Silvestra 1939 proti Valašskému Meziříčí. Proto se vrchol narozenin uskuteční právě v tomto období. V posledním domácím utkání roku 2019 proti Porubě a v prvním nového roku 2020 proti Přerovu nastoupí Valaši ve speciální sadě dresů. Jejich prostřednictvím složí poctu hráčům, kteří bojovali za vsetínský klub v dobách minulých, kdy podmínky pro lední hokej byly na úplně jiné úrovni než dnes.

„Bavíme se o období od roku 1939 až do 90. let. Chceme vzdát hold hráčům, kteří skutečně budovali hokej ve městě,“ vysvětlil Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín. „Když jsem na výstavě viděl kusy výstroje z dřívější doby, musel jsem před těmi hráči smeknout. Z dnešního pohledu je neuvěřitelné, s čím museli hrát,“ poznamenal obránce Ondřej Slováček.

Podoba „zbrojováckých“ dresů vychází z letošního návrhu standardních soutěžních úborů, nese se však v červené barvě. Právě ta byla spolu s bílou a modrou pro historii vsetínského hokeje až do přechodu k zelenožluté kombinaci v roce 1993 příznačná. „Utkání s Porubou a Přerovem budou mít skutečně slavnostní ráz, fanoušci to poznají už při nástupu hráčů na led,“ doplnil Tobola.

Klub pro speciální akci připravuje další část narozeninové kolekce, kterou v průběhu narozeninových oslav postupně zveřejňuje ve fanshopu, nebo rozhovory s klubovými legendami.

Pocta Zbrojovákům

• Sobota 28. prosince 2019: VHK ROBE VSETÍN – HC RT TORAX PORUBA 2011 (od 17:00)
• Sobota 4. ledna 2020: VHK ROBE VSETÍN – HC ZUBR PŘEROV (od 17:00)