Naši mladíci o Vánocích nezaháleli. Zúčastnili se hned několika turnajů

Redakce • 03.01.2018

Během vánočních svátků se vsetínští hokejisté zúčastnili hned několik turnajů na Moravě. Postupně navštívili turnaje v Šumperku, Přerově, Bohumíně a Hodoníně. Z hlediska umístění to nebylo nejlepší, ale o to větší motivace na dalších turnajích více zazářit. I tak si týmy s trenéry turnaje užily a těší se na další turnajové příležitosti.

22.12. turnaj ročníků 2009 v Šumperku

Předvánočního turnaje v Šumperku se zúčastnilo hned několik týmů. Domácí Draci, kteří byli rozdělení na dva týmy Draci žlutí a Draci modří. Také Vsetín měl dvě mužstva v podobě Vsetín žlutí a Vsetín zelení. Jako další se turnaje zúčastnili Uničov, Speeders Bratislava, Chrudim, tým Rebeka, Rožnov a Trnava. Turnaj byl netradiční tím, že se hrálo přes celé kluziště na úzké polovině, bylo to tedy hodně o bruslení. Vsetínské týmy bohužel v turnaji na medailové úspěchy nedosáhly, ale i tak si tento den celý tým velice užil a byla to zajímavá zkušenost.

Sestava Vsetína:

• Čech, Kučerňák, Karola, Nedzynski, Machala A, Koňařík, Bláha, Spitzer, Martinka, Vyškovský, Křiva, Děckuláček, Fabián, Černý, Šedlbauer, Tichánek, Pončík, Křenková, Martínková.

27-28.12. Turnaj o pohár ředitele ZŠ Želatovská v Přerově

Naše šestá třída se bezprostředně po Vánocích zúčastnila turnaje v Přerově. Turnaje se zúčastnilo celkem šest týmů: HC Zubr Přerov, VHK ROBE Vsetín, HK Lokomotiva Nové Zámky, HK Kralupy nad Vltavou, MHA Martin a EAC Juniors-Capitals Vídeň. Vsetínští hokejisté nakonec obsadili čtvrté místo, ale z individuální ceny nejlepšího brankáře se alespoň mohl radovat Lukáš Vilém. Jako nejlepší hráč týmu byl pak vyhlášen za Vsetín Filip Kovář. Tým pod vedením trenérů Tomáše Frola a Daniela Tesaříka si tak užil čas po Vánocích ve sportovním duchu a už se těší na další zápasy.

• Frolo, Kučný, Zezulka, Kateřina Kočí, Škrabola, Ondruš, Pavliš, Pala, Vilém, Kotrla, Kováč, Ostrčil, Javorský, Zeťák, Malčík, Kukula.

28.12. Slezské vánoční hokejové hry 2017

Jednodenní turnaj v Bohumíně se odehrál mezi šesti celky druhých tříd tedy ročníků 2010 a 2011. Mimo domácí Bohumín se jej zúčastnili Vsetín, Třinec, Karviná, Šumperk a Martin. Ve velmi dobře zastoupeném turnaji Vsetín nakonec skončil na šesté pozici. Turnaj byl okořeněn i o rychlobruslařské soutěže.

• Macíček, Žák, Náhlý, Plánka, Ibřišek, Hradil, Spitzer, Bláha, Šimek, Randýsek, Frolo, Matkovič, Kostrbel, Koňařík, Malý.

29-30.12. O pohár ředitele základní školy Mírové náměstí Hodonín

Na dvoudenním mezinárodním turnaji čtvrtých tříd v Hodoníně se vsetínským mladíkům dařilo hlavně v první hrací den. Ve druhém dni se svěřenci trenérů Konečného a Kunety nepotkali s formou a na turnaji nakonec skončili šestí. Možná na vsetínské mladíky dolehla tíha štědrovečerní večeře, ale i tak si turnaj užili a celý tým se těší na další podobné zkušenosti. Turnaje se mimo Vsetín zúčastnil domácí Hodonín, HK Nitra, Vítkovice, HC Lev a EC KAC Klagenfurt.

• Kocyan, Žižka, Vašička, Hynek, Gach, Stodůlka, Malý, Neumann, Fusek, Vašička, Kučerňák, Němec, Hrtáň, Nedzynski, Křiva, Vinklárek, Hába, Matyaštík.