Nečekal jsem, že si zahraji s Markem Dubcem, pochvaluje si dorostenec Slováček

Michal Veselý • 05.10.2010

Dorostenec Ondřej Slováček toho v poslední době stihnul opravdu hodně. Nejen že táhnul tým kouče Jenáčka od jednoho vítězství ke druhému, ale dokonce nastoupil i za tým mužů proti Novému Jičínu. A to v prvním útoku. „Zápas jsem si užil, nečekal jsem, že dostanu na ledě tolik prostoru,“ pochvaluje si svou premiéru mezi muži Slováček.

Ondro, vaše bodová série skončila, co bys k ní řekl?
Série to byla pěkná, ale nemohla trvat do nekonečna. Jsem rád, že jsme uhráli tolik bodů hned na začátku soutěže. To snad nečekal nikdo, ani my sami. Nicméně musíme vyhrávat dál a urvat i z dalších utkání co nejvíce bodů.

Konečně se vám podařilo v derby Zlín, je to pro vás pořád speciální zápas?
Se Zlínem jsou utkání speciální už odmala, pokaždé chceme vyhrát. Jsou to výborné zápasy i pro diváky. Všichni bojují na sto padesát procent.

Kouč Jenáček na vaši první lajnu hodně sází, jak moc tě těší jeho důvěra?
Důvěra mě určitě těší, hrát tolik minut za zápas je skvělé. Už před sezonou nám kouč říkal, že budeme hrát hodně, ale až tak jsem to nečekal a mile mě to překvapilo

Jak vycházíš s trenérem ty osobně?
S trenérem vycházím dobře. Hraji pod nim už třetím rokem, tak vím, co po mně chce a snažím se to plnit.

Jak bys popsal své spoluhráče v útoku?
Pepa Daněk je bojovník, srdcař, který si plní svoji práci centra dopředu i dozadu na výbornou. A Martin Ptáčník je rozený střelec, který má šikovné ruce a je silný na puku.

Po dvou letech máte od začátku sezóny jasnou jedničku v brance. Jak moc je to důležité?
Koňas (Tomáš Kohn) chytal skvěle už loni. A letos chytá podle mne ještě lépe. Při vyrovnanosti klubů, jaká letos je, je důležité mít za zady jistotu. Tomáš už nám vychytal tuto sezonu spoustu utkání.

Jaké jsou ambice staršího dorostu po výborném startu do sezóny?
Po této sérii bychom se rádi probojovali do první čtyřky zaručující play off a já pevně věřím, že se nám to povede!

V sobotu jsi poprvé nastoupil za muže v Novém Jičíně, jak sis zápas užil?
Zápas jsem si užil, nečekal jsem, že nastoupím v první lajně s Markem Dubcem a dostanu na ledě tolik času. Jsem rád za novou zkušenost.