Vstupenky online

Nechtěl jsem posílit největšího konkurenta, říká David Hrazdira

Tomáš Kopecký • 27.11.2016

Vsetínský útok doplnilo před svátečním zápasem s Valašským Meziříčím další zvučné jméno. Staronovou posilou v zelenožlutém dresu je zlínský odchovanec David Hrazdira. Ve třech odehraných duelech se sice střelecky neprosadil, přesto činí svou rychlostí a důrazem problémy obranám soupeřů. Sám Hrazdira prokázal svou oddanost vsetínskému hokeji, když odmítl možnost hostování v týmu ostravské Poruby. Nyní je tak zpět na Valašsku a napotřetí chce pomoci splnit hlavní cíl klubu - postoupit do WSM Ligy.

Davide, jak hodnotíte utkání s brněnskou Technikou? Byl klíčovým momentem rychlý nástup, když jste si hned v první třetině vypracovali pohodlný náskok? 

Věděli jsme, že soupeř má do útočné fáze kvalitní hráče. Šli jsme do zápasu s tím, že chceme mít dobrý začátek. To se nám povedlo, v první třetině padly čtyři góly, a pak už se hra uklidnila a byla možnost si vyzkoušet nějaké nové věci. Je dobře, že se nám podařilo rozhodnout hned v úvodu a nemuseli jsme se trápit celý zápas. 

Dá se tedy říci, že ve druhé a třetí třetině jste trochu polevili a využili ji k nácviku nových herních situací? 

Ne, to určitě ne, snažili jsme se hrát pořád stejně, ale už jsme měli díky výbornému startu klid na hokejkách a to se vždycky hraje dobře. Spíše to bylo o tom, že si všechny formace mohly vyzkoušet přesilovky. 

V týmu působíte od utkání s Valašským Meziříčím. Co zatím říkáte na své individuální výkony? Chybí Vám i trocha střeleckého štěstí? 

Určitě jsem i v dnešním zápase nějaké šance měl, ale moc na to nehledím. Je to pro mě těžké, protože jsem měsíc nehrál soutěžní zápas, ale týmu se daří získávat body a to je pro nás nejdůležitější. Máme určený cíl a za tím si jdeme. Nemyslím si, že bych hrál špatně, ale opravdu se hlavně soustředíme na ten týmový výkon a chceme vyhrávat v každém zápase. 

Vrátím se ještě k samotnému příchodu do Vsetína, o kterém se spekulovalo už delší dobu. Jste kmenovým hráčem Zlína a vedení Ševců vás nejdříve poslalo na hostování do Poruby. Z jakého důvodu jste tuto nabídku odmítl? 

Nechci se k tomu příliš vyjadřovat. Bylo to rozhodnutí vedení Zlína a já jsem to musel odmítnout, protože jsem na Vsetíně hrál dvě sezóny. Dvakrát jsme se snažili a bojovali o postup a vždycky to těsně nevyšlo. Nechtěl jsem posílit největšího konkurenta a hrát proti Vsetínu, to by prostě nešlo. Tehdy jsem ještě vůbec nevěděl, že o mě bude na Vsetíně zájem, ale naštěstí mi vedení dalo šanci, za kterou jsem velmi rád. 

Plánoval jste se od začátku sezóny uchytit v extraligovém Zlíně? Byl to Váš cíl pro tento ročník?

Nevím, jestli se tomu dá říct cíl. Nevěděl jsem, kolik příležitostí tam dostanu. Odehrál jsem tři zápasy v extralize, pak mě poslali na hostování do Poruby, což jsem nedodržel a přišla výpověď smlouvy. Proto jsem nyní zpátky tady. 

Vzhledem k tomu, že na Valašsku působíte už třetí sezónu v řadě, tak můžete porovnat kvalitu kádru s předchozími ročníky…

Máme tady kvalitnější tým, ale tím rozhodně nechci říct, že by tu v předchozích letech býval špatný tým. Pokaždé nám chyběl kousíček k tomu, abychom postoupili do první ligy. Těžko se to srovnává. Přišel Kucharczyk, Mojžíš, Filip Čech, takže máme rozhodně více zkušeností, ale každý rok tady byl dobrý tým. 

Co říkáte na ostatní druholigové celky? 

Zatím jsem neměl moc příležitost to posoudit, protože jsem odehrál jenom tři zápasy. Kluci, kteří hrávali tady, tak šli z velké části do Valmezu, takže i ten má v letošní sezóně velkou kvalitu. Sám jsem zvědavý, co proti nám předvede ve středu Poruba. Jinak mi zatím přijde, že zápasy jsou docela zajímavé a dá se na to dívat. 

Jak jste již sám naznačil, v týmu se teprve sehráváte. Jak jste zatím spokojen v jedné formaci s Daňkem a Hořanským?

S oběma se už dobře znám. S Adamem Hořanským jsem nastupoval už ve Zlíně v juniorce, je to výborný bruslař a Pepík (Josef Daněk – pozn. redakce) je zase strašný bojovník a vždycky získá velké množství puků. Nemám proč si stěžovat, hraje se mi s nimi dobře.

×
Dnes v 17:30 | Muži
VHK ROBE Vsetín
HC Slavia Praha