Nehráli jsme špatně, ale selhali jsme v koncovce, myslí si Mário Brezáni

Filip Bazala, Ondřej Konvičný • 30.09.2012

Vsetín se po utkání v Havířově musí dát rychle dohromady, protože ve středu je čeká další těžké utkání v Opavě. Mário Brezáni, který se utkáním na ledě loňského mistra ligy vrátil takzvaně na místo činu, hledal na zápase i po těžké prohře nějaké pozitiva. „Myslím, že jsme nehráli špatně, ale selhali jsme v koncovce. Havířov své šance proměnil a to rozhodlo. Z příštího zápasu s Opavou chceme přivést nějaké body,“ říká slovenský mladík s číslem 23 na zádech.

Mário Brezáni
Brezani
» Hokejový útočník
» Narodil se 22. září 1991.
» S hokejem začínal na Slovensku v Dubnici nad Váhom v šesti letech. Až do dorostenecké kategorie působil právě v Dubnici, odkud se stěhoval do Skalice, kde strávil jednu sezónu a poté se stěhoval do Havířova, kde odehrál dvě sezóny.
» Působí ve třetí formaci na křídle společně s Janem Podešvou a Martinem Kubem.
» Za své přednosti považuje rychlé bruslení a dobrou koncovku naopak by rád zapracoval na důrazu před brankou a střelbě.
» V dresu Vsetína zatím po třech soutěžních utkání nasbíral tři body (1+2).
» Profil Mária Brezániho na eurohockey.com.

Mário, jaký byl pro tebe návrat na led Havířova?
Cítil jsem se vyhecovaný, ale ze začátku jsem měl spíš trému. Později to ze mě opadlo a začal jsem si hrát to svoje, bohužel nám to dnes nevyšlo, ale myslím, že jsme špatně nehráli. Se svou hrou jsem celkem spokojený.

Vstřelil jsi druhou branku Vsetína, jak bys ji popsal?
V podstatě obránce nahazoval puk na gólmana a puk se nějak odrazil ke mně do mezikruží a z otočky jsem švihem trefil horní část branky a spadlo to tam.

Jak na tebe působila atmosféra zápasu?
Byl to takový specifický zápas pro mě, protože v Havířově jsem hrál předtím, ale jak říkám, když jsem ze začátku ze sebe oklepal tu trému, tak už jsem to nevnímal a hrál svou hru.

Prohráli jste velkým rozdílem, výsledek vypadá jasně, ale jak jsi utkání z ledu vnímal ty?
Myslím, že jsme špatně nehráli, ale selhala nám koncovka. Nedali jsme šance, které jsme měli a bohužel Havířov své šance proměnil a to rozhodlo celý zápas.

Myslíš, že na domácím ledě proti Havířovu můžeme uhrát lepší výsledek?
Určitě ano, protože přeci jen doma se hraje lépe a před domácími diváky chceme vždy vyhrát a uděláme pro to vše.

S čím půjdete do středečního utkání v Opavě?
Opava podobně jako Havířov je také těžký soupeř. S Havířovem jsem tam už hrál a vím, že Slezan hraje hodně tvrdě, takže je třeba rychle bruslit, nahrávat si a hlavně hodně střílet. Určitě chceme z Opavy nějaké body přivést.