Nový kapitán Stantien: Nemáme tak špatné mužstvo

Václav Trávníček, Aleš Koňařík • 05.10.2005

V s e t í n – Ve Vsetíně došlo v tichosti ke změně kapitána týmu. Ještě před derby ve Zlíně rozhodli trenéři o staronovém jménu: Roman Stantien. Tomáš Demel tak jako šéf mužstva odehrál jen osm zápasů. „Jako kapitán nebyl Tomáš úplně v pohodě. Bylo to vidět i na jeho výkonech, dohodli jsme se proto na změně. Roman je v týmu nejzkušenější, takže jsme se logicky rozhodli pro něj,“ vysvětlovat důvody změny trenér Vladimír Jeřábek.

Sám jednačtyřicetiletý forvard přijal kapitánské céčko bez emocí „Nedařilo se nám a něco jsme chtěli udělat, změnit. Navíc Démon (Tomáš Demel, pozn.aut.) tu funkci nedělal moc rád. A já jsem nejstarší, tak jsem céčko dostal já,“ řekl Stantien. Ani pod jeho vedením se však Vsetínu zvítězit nepodařilo. „S Vítkovicemi jsme trefili dvakrát tyčku, máme hodně střelecké smůly. Sami víme, že nedáváme góly. Každý chce, ale pak už je v tom ta křeč a nejde to,“ popisoval „Bobo“ střelecké trápení mužstva.

Jaké bude, politickou hantýrkou řečeno, Stantienovo programové prohlášení? „Musím kluky stále nutit k tomu, aby na sobě na tréninku pracovali ještě více, než doposud. Nejdůležitější bude vyhrát konečně nějaký zápas, aby si všichni začali věřit,“ tvrdí forvard, jenž spolu s krajanem Tomíkem vede kanadské bodování klubu (3+3).

Stantien ví, že to však nebude vůbec jednoduché. Vede tým plný mladíků i hráčů, kteří ve Vsetíně dostali druhou šanci stabilně hrát extraligu. „Nezkušenost je jenom jiný výraz pro to, když něco neumíme,“ říká Stantien. „A není to jen o zkušenostech. Vím, že takový je jeden z tisíce, ale - byl třeba Jirka Hudler v osmnácti letech zkušený hráč?“

V pátek v Karlových Varech bude Vsetín bojovat o udržení kontaktu se zbytkem extraligového pelotonu. „Nemáme tak špatné mužstvo, mohli jsme mít klidně o pět bodů více, než máme teď,“ burcuje Stantien. „Budeme chtít v Karlových Varech vyhrát. Musíme ale usilovně pracovat, abychom neopakovali chyby, kvůli kterým jsme o tyto body přišli.“