Valaši vyhráli poslední zápas před Vánoci proti Frýdku-Místku

Tomáš Petr Marek • 21.12.2022

Vsetín byl zprvu velmi aktivním týmem. Tento tlak dokázal využít Rob po projetí obrany Rysů. Srovnání přišlo v přesilovce hostů od Haase a po 1. třetině se odcházelo za stavu 1:1. Domácí měli v této pasáži více ze hry, ale nedokázali toho využít. Ve druhé třetině se toho moc nestalo. Po pár vyloučeních na obou stranách se hra zklidnila a skóre zůstalo vyrovnané po jedné brance. V posledním dějství padlo nejvíce branek. Domácí dokázali prostřelit Švančaru hned čtyřikrát, přičemž hosté Zhukova jen jednou. Valaši tak vyhrávají desáté utkání v řadě a mohou si tak užít Vánoce naplno.

CHANCE LIGA - 31.kolo st 21.12.17:30
HC Frýdek-Místek
5:2(1:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Ondračka, Jonák), 41. Jenáček (Rob), 42. Sihvonen (Rob, Přikryl), 49. Jonák (Rob, Smetana), 55. Bláha (Klhůfek, Hořanský)  - 17. Hass (Svačina, Hotěk), 47. Zeman (Svačina).  Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2033. Střely na branku: 41:16. Zblokované střely: 15:7. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana (A), Krajčík, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jonák (C), Berzinš, Rob – Hořanský, Š. Bláha, Klhůfek – Berger, Přikryl, Sihvonen – Klímek, Štefka, Pětník – Vítek (A).
HC Frýdek-Místek: Švančara – Žůrek, Teper (C), Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola – Dostálek (A), A. Zeman, Svačina (A) – Hotěk, Haas, Bednář – Doktor, Matěj, Ramik – Geidl, Macháček, Holinka.

Po půl minutě hry ujel Hořanský, ale pouze trefil betony Švančary. Hned další šanci měli po špatné rozehrávce brankáře hostů Jonák s Voženílkem, ale vsetínský obránce jen zahrozil střelou od modré vedle branky. V 8. minutě Luboš Rob projel sám skrz 4 obránce a zakončil do levého rohu branky Frýdku Místku. Domácí měli šanci zvýšit svůj náskok v 11. minutě díky vyloučení hostujícího Pavla Matěje za vysokou hůl. Velkou šanci v této přesilovce měl Smetana, jenž se snažil vypálit mezi betony, ale pohotový Švančara byl připraven. Tato výhoda využita nebyla a další přišla hned v další minutě. Místo Valašského navýšení měli Rysi možnost srovnat v jejich vlastní přesilové hře. Tu využili 3 minuty před koncem 1. třetiny střelou Oskara Haase. Třetina končila přesilovou výhodou Valachů.

V přesilové hře branka nepadla. Poté měl Frýdek Místek možnost vést po špatném střídání Valachů, jenže vzápětí šel pykat Svačina za podrážení. Hru ve čtyřech ani jeden z celků využít nedokázal a Valaši se dostali do další početní výhody. V necelé polovině se hra opět dostala do čtyřech po vysoké holi Ondračky. Stav zůstal po změnách počtu hráčů na obou stranách nezměněn. Oba celky hráli velmi vyrovnaně, ale rozvlnit síť nedokázali. Brankáři Zhukov a Švančara byli velmi důležitým článkem týmů a dokázali je v důležitých momentech podržet.

Hned z kraje poslední třetiny Vsetín naskočil na Frýdek Místek a zvýšil skóre na 2:1 projetím celého kluziště Šimonem Jenáčkem. Vzápětí necelou minutu po gólu byla ponechána výhoda pro Vsetín a tu dokázal využít nádhernou střelou Riku Sihvnonen. Domácí fanoušci byli ve varu a nechtěli, aby svěřenci Jiřího Weintritta tento náskok ztratili. Hosté se marně snažili něco vymýšlet, ale kvůli forčekinku domácích k tomu nebyli puštěni. Valaši byli ve velmi obrovském tlaku. 12 minut před koncem byly pokárány oba týmy. Rysi za hákování a Vsetínští špatně vystřídali a místo šesti hráčů byli na ledě v sedmi lidech. V této vyrovnané partii ve 4 lidech dokázal hostující Adam Zeman snížit na rozdíl jediné branky. V podobě přesilové hry 4 na 3 dostali zelenožlutí šanci opět odskočit na dvě branky, tu po skvělé nahrávce Roba Vít Jonák využil. Možnost opět snížit měli hosté díky přesilové hře, tu ale nevyužili a následně Štěpán Bláha rozvlnil síť Švančary po páté. Frýdek Místek se už v závěru snažil marně a zelenožlustí dotáhli utkání k úspěšnému vítězství.

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): Zápas byl těžký. Myslím si, že v první třetině jsme gólů měli vstřelit více a bylo by hotovo. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a ten tlak byl hodně velký a zaslouženě jsme vyhráli. Chtěl bych Vám všem popřát šťastné Vánoce za tým.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Pro nás trošku hořká pilulka. Dvě třetiny jsme dobře pracovali, bohužel se však hraje 60 minut a nám nevydržela koncentrace až do konce a hned druhé střídání jsme dostali gól na 2:1, ze situace na kterou jsme se chystali, protože víme, že Vsetín hraje nátlakový hokej. Nicméně jsme pracovali tvrdě, ale nepomohli jsme si přesilovkou, kterou jsme nevyužili a místo toho jsme hned po ní inkasovali ve třech na čtyři. Domácí jsou na domácím kluzišti velmi silným týmem, ale hráli jsme s nimi vyrovnaně, jen škoda, že nám nevydržela ta koncentrace.