OBRAZEM: Hokejisté VHK před Vánoci navštívili Denní stacionář Zahrada Diakonie Vsetín

Redakce • 23.12.2022

Gól za stovku, společný projekt VHK ROBE Vsetín a Diakonie Vsetín, úspěšně běží od letošního podzimu. Jeho princip je známý: za každý vstřelený gól VHK pošle na podporu Diakonie sto korun. Zapojit se mohou i fanoušci, a to zakoupením charitativní stužky ze žlutých tkaniček nebo přispěním na dárcovský účet. Ve čtvrtek 28. prosince pak hokejisté VHK osobně navštívili Denní stacionář Zahrada vsetínské Diakonie.

Čtveřice hráčů VHK ve složení Luboš Rob, David Vítek, Adam Hořanský a Tom Ondračka ve čtvrtek absolvovala prohlídku Denního stacionáře Zahrada Diakonie Vsetín. Hokejisté se seznámili jak se zázemím, tak i personálem a klienty této služby. Společně pak zažili příjemnou předvánoční besedu. Navíc do Diakonie nepřišli s prázdnou, ale s drobnými dárky s hokejovou tematikou. Na oplátku si odnesli vánoční cukroví pro celou kabinu.

Posláním Denního stacionáře Zahrada Diakonie Vsetín je pomoc seniorům a lidem nad 50 let věku, kteří potřebují během dne pravidelnou pomoc druhé osoby. Služba podporuje jejich soběstačnost, zachování či rozvíjení individuálních schopností, zájmů či kontaktů s vrstevníky v důstojném, přátelském a podnětném prostředí.

Více o projektu Gól za stovku se dozvíte ZDE (klikněte), o možnostech podpory Diakonie Vsetín získáte více informací ZDE (klikněte).