Vstupenky online
Nová kolekce VHK PREMIUM v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 1171 (k 13.8.)

Po třetím gólu musely ze zimáku spadnout všechny rampouchy, směje se Tomáš Vávra

Helena Hegeďová • 13.01.2019

Na svůj čtvrtý gól v letošní sezóně se Tomáš Vávra opravdu hodně načekal. Když k tomu připočteme skvělý obrat proti Českým Budějovicím, není divu, že ze střelce první branky v utkání čišela po zápase euforie a dobrá nálada. „Ze mě to všechno strašně spadlo a najednou jsem si ten hokej zase začal užívat a myslím si, že to bylo i vidět,“ potvrzuje, že si utkání opravdu užil, „jsem rád, že tady vůbec jsem. Cítím tady obrovskou vůli něco dokázat a jsem rád, že jsem toho součástí.“

Tomáši, jak hodnotíte zápas ze svého pohledu, jak se vám hrálo?
Mně se hrálo výborně, protože hnedka z druhého nebo třetího střídání jsem dal gól, a to hráči vždycky psychicky pomůže. Víc si věří, víc si dovolí, hlavu si nastaví do takové pozice, že je v ten moment prostě jinde. Je v euforii a u mě to platilo obzvlášť, protože čekání na gól už bylo dlouhé. Ze mě to všechno strašně spadlo a najednou jsem si ten hokej zase začal užívat a myslím si, že to bylo i vidět. Člověk najednou chce na ten led, chce tam být a tak dále.

Jaký byl Motor soupeř?
Těžký, Motor je vždycky těžký soupeř. Oni mají hrozně silové, vyspělé hráče a jsou na tom strašně dobře bruslařsky. Takže je to opravdu těžký soupeř.

Brali jste v přípravě na zápas v potaz to, že se Budějovicím v poslední době moc nedaří?
Vůbec ne. Tohle jde úplně mimo nás, to ať si řeší tam. My jsme tady ve vlastní kabině, vlastní rodina. My se na ten zápas snažili připravit co nejlépe, protože je to silný soupeř. Možná se jim nedaří doma, ale hrají perfektně venku a my jsme strašně rádi, že jsme ten zápas dokázali otočit. Myslím si, že proti tak silnému soupeři je to obrovské plus i z hlediska psychiky do dalších zápasů.

Začátek utkání byl ve vaší režii, co pro to bylo nejdůležitější?
Hlavně nás hnali lidi, byla perfektní atmosféra. Tady si před fanouškama nikdo nedovolí nic vypustit. Někdy jsou zápasy, kdy to vypadá, že se nám třeba nechce nebo že taháme nohy. Na druhou stranu jsou pak zápasy, kdy je to vyrovnané a my jsme ti, kteří musí ukázat, že máme tlak. Tady na Vsetíně to vždycky bylo tak, že se tu všem muselo hrát špatně. Vsetín měl nástup do zápasu takový, že do první třetiny se musí vletět, soupeř se musí převálcovat a musí se vyhrát.

Vy jste v první třetině vstřelil branku, jak to vypadalo?
No, tak pro mě to vypadalo hezky (směje se). Měl jsem hroznou radost. Měli jsme přesilovku a někdo z nás to tam zavezl. Teď si přesně nepamatuji kdo. Nějakým způsobem jsme se to snažili postavit. Nebyl to ani nacvičený signál, ale dostal jsem přihrávku od Petera (Mikuše), přičemž mě tam vytláčel hráč z vrchu na mantinel. Snažil jsem se dostat do rohu, abych si našel nějaké místo, odkud můžu rozehrát. Tam jsem to v rohu sekl a viděl, že se mi tam otevřela taková křižná přihrávka na Petera Mikuše nahoru na modrou čáru, tak jsem to zkusil dát. Já mám takové ty riskantnější přihrávky trošku rád. Zkusil jsem to i minule v jednom domácím zápase a ujeli z toho sami na bránu. Teď mi to na Petera naštěstí vyšlo a on tam pak dal neskutečnou petelici. To byla rána jako z děla. Štěstíčko, že se to odrazilo zrovna do toho prostoru, kde jsem stál. Někdy to tak je. Někdy má člověk osm střel za zápas a není schopný dát gól, pak se někdy někde postaví a ten puk si ho najde sám.

Ve druhé třetině jste ale na tlak z první třetiny nenavázali. Čím to bylo?
My jsme v té druhé třetině i trošku přetahovali střídání, tak jsme se možná zavařili. Byly tam nějaké přesilovky, nějaká oslabení. Na to jsou speciální formace, takže i to třeba někomu vzalo sílu. Tu třetinu jsme prohráli, Motor ji vyhrál, ale já jsem rád, že ve třetí třetině jsme ukázali, že tady máme vsetínskou tvrz a zápas jsme otočili.

A otočili jste během jedné minuty, jaké byly vaše pocity?
Euforie jako blázen. To museli vidět i všichni lidi na zimáku. Já myslím, že musely spadnout všechny ty rampouchy, co tady kolem zimáku jsou, protože to byl rachot jako blázen, když dal Kucharda (Radim Kucharczyk) na 3:2. Proto se ten hokej hraje. Všechno je to super a takové ty vyhrocené zápasy já mám hrozně rád. Především s takovým těžkým a výborným soupeřem, jako jsou Budějovice. Myslím si, že lidem se to muselo strašně líbit.

Takže jste věřili, že už to dotáhnete do vítězného konce?
Když se nevěří, tak se to nemusí hrát. Já myslím, že jsme všichni věřili, že to prostě ukopeme. Podle mě máme takový mančaft, že umíme přitlačit do ofenzivy, ale na druhou stranu, když je třeba, tak umíme i perfektně bránit. To se taky potvrdilo. Máme perfektní gólmany, a ti nám v tomhle taky dokážou pomoct. Závěr jsme si pohlídali a myslím si, že výsledek 3:2 je krásné vítězství, krásná sobota.

Motor jste porazili poprvé v sezóně, je to důležité pro vaši psychiku?
Určitě ano, ale některé ty zápasy takové jsou. Třeba s Jihlavou jsme vyhráli třikrát, s Budějovicemi jsme dvakrát prdli a teď jsme s nimi ve třetí části vyhráli. Hraje se s každým čtyřikrát, jestli se nám podaří někoho porazit čtyřikrát nebo s někým čtyřikrát prohrát, třikrát vyhrát a jednou prohrát… já si myslím, že je to jedno. Loni jsme třikrát porazili Karlovy Vary, dostali jsme je do play-off a oni nám dali třeba 5:0. Takže si myslím, že to je asi jedno. My prostě chceme sbírat body a vyhrávat.

Třetí čtvrtina soutěže je u konce, jak jste spokojeni s umístěním?
Hodnocení bych nechal na jiných, ale já osobně jsem rád, že tady vůbec jsem. Cítím tady obrovskou vůli něco dokázat a jsem rád, že jsem toho součástí. Máme před sebou poslední čtvrtinu a nám nezbývá nic jiného než pořád vyhrávat, vyhrávat, vyhrávat a pak si to přenést do fáze, která je v sezóně nejtěžší.

V pondělí vás čeká domácí utkání s Prostějovem, co od zápasu očekáváte? Jaký je to soupeř?
Těžký, Prostějov je nevyzpytatelný. Hrají výborně, mají tam spoustu šikovných hráčů. Zase tam mají velké chlapy, nepříjemné, silové, což pro mě není zrovna úplně perfektní (směje se). Ne, dělám si srandu, myslím si, že nás čeká těžký zápas, stejně jako každý. Doufám, že vyhrajeme, protože doma určitě nechceme ztrácet body. Hrajeme to hlavně kvůli lidem a teď je zima, tak se chodí zahřát aspoň na zimák.