Porazí Vsetín Znojmo i do třetice?

Kristýna Guricová • 19.12.2006

V s e t í n - Po jedenácti dnech hokejového půstu přichází poslední předvánoční utkání vsetínského týmu na domácím ledě, které se odehraje netradičně ve středu, kdy Valachy přijedou prověřit Orli ze Znojma. Domácím se tak naskýtá jedinečná šance po sedmi prohraných utkáních v řadě vytěžit alespoň nějaké body, protože právě Znojmo je jediný extraligový tým, který letos nedokázal Vsetín porazit. Zároveň by tak domácí hokejisté mohli navázat na slova Lukáše Bolfa z doby před reprezentační pauzou: „Musíme se připravit na závěrečnou část sezóny, abychom urvali nějaké body a popřípadě se vrátili do boje o desáté místo. Ztráta je velká, ale nic není nemožné, jen musíme mít sérii 2–3 vítězných zápasů.“

Znojmo bez Petera Puchera

Proti těžkému soupeři nastoupí vsetínský tým oslaben o dva klíčové hráče, kteří v reprezentační pauze opustili vsetínský tým. Zatímco obránce Josef Hrabal zamířil do ruského Čerepovce, Demel zkusí své štěstí v Lada Togliatti. Na zkoušku do Vsetína naopak zamířili David Mocek ze Sarezy Ostrava a Näätänen, který naposledy působil ve finském Blues Espoo.

Jediný soupeř, ze kterého dokázali Vsetínští v posledních kolech vydolovat alespoň bod, byl Liberec a právě ten byl i posledním soupeřem znojemských Orlů před reprezentační pauzou. Do utkání vstoupili Znojemští výborně a už po 16 vteřinách vyhrávali 1:0. Ve druhé třetině se však probudili bílí tygři k životu, obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch a středeční soupeř Vsetína tak jistě bude chtít získat ztracené body zpět, jelikož by mu později mohli chybět k postupu do vyřazovacích bojů.

Klubovým statistikám jihomoravského týmu vévodí s 21 body Roman Erat, který v letošní sezóně vstřelil již 15 gólů a k tomu připočetl dalších šest bodů za asistence. Na druhém místě je Jirka Dopita se 17 body (10+7) a třetí příčku okupuje Peter Pucher (5+10). Poslední jmenovaný však během reprezentační pauzy znojemský tým opustil a výměnou za něj přišel Michal Tvrdík z Pardubic.

Záda znojemským orlům střeží Jiří Trvaj, který je s úspěšností 92,88 % pátým nejlepším gólmanem české nejvyšší soutěže.

Předchozí duely: 6 bodů pro Vsetín

V prvním utkání Na Lapači se žlutozeleným podařilo překonat mizernou sérii, která je se Znojmem v domácích zápasech spojovala a to bezmála čtyři roky bez bodového zisku. Další utkání přineslo velice vyrovnaný boj a to potvrzuje i fakt, že body se Vsetínu přičetly díky jedné jediné brance Tomáše Demela.

7.kolo: VSE – ZNO 3:1 Branky: 35. Dubec (Rob), 51. Duba (Davídek), 60. Rob - 60. Erat (Kotaška).

20.kolo: ZNO – VSE 0:1 Branky: 21. Demel (Stantien)

Sestavy v minulém kole

Vsetín: Vehviläinen - Bolf, Kučný (21. Ostrčil), Bobček, Šmach, Horák, Galvinš - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Grill, L. Duba, Berzinš - Hrňa, Sabol, Kraus.

Znojmo: Trvaj - Kotaška, Jareš, Němeček, Bičánek, Mojžíš, Chvátal - M. Růžička, Dopita, Erat - A. Padělek, Haman, Plášek - V. Říha, J. Svoboda, Beroun.