Vstupenky online
PRODEJ VSTUPENEK A PERMANENTEK ZDE! | Počet prodaných permanentek: 1637

Posílený Vsetín zamíří ve čtvrtek do Polárky

Jan Tajzler • 01.02.2023

Netradičně ve čtvrtek čeká na Valachy další utkání Chance ligy. V pořadí již 44. kolo druhé nejvyšší soutěže zavede vsetínský tým ma moravsko-slezské pomezí do Frýdku-Místku. Domácm rysům jde o hodně, usilují totiž o návrat do postupové desítky. Spokojit se nechtějí ani Vsacané, kteří budou v závěru základní části uslilovat o její prvenství. Souboj Frýdku-Místku se Vsetínem odstartuje v Polárce od 17:30.

Frýdek přišel o nejproduktivnějšího hráče

Situace rysů není momentálně jednoduchá. Tým prochází sérii tří porážek v řadě a vypadl z elitní desítky zaručující pokračování sezony v předkole play-off. Navíc se museli ve Frýdku vyrovnat se ztrátou nejproduktivnějšího hráče a zároveň nejlepšího střelce Alana Lyszcarczyka, který neodolal vábení Krakova a po návratu do vlasti bude usilovat o zisk titulu.

Frýdek-Místek však nemusí lámat hůl. Na 10. místo ztrácí jediný bod, s blížícím se koncem základní části však už bude tlak při dalších ztrátách narůstat. Trenér Janeček se určitě bude spoléhat na Oscara Haase, který prožívá povedenou sezonu s bilancí 13+13. Stejný počet kanadských bodů zaznemanl také Matěj Hotěk a bohatými zkušenostmi disponuje pro vypjatý závěr základní části Daniel Vrdlovec (4+18). Frýdek pak může těžit i z podpory třineckých Ocelářů a pro důležitý duel třeba angažovat Vladimíra Svačinu (7+14).

Mezi obránci vyčnívá vsetínským dobře známý Jakub Teper, který umí podpořit útočnou činnost (4+16) a zároveň si příkladně plnit i defenzivní povinnosti. Ze zadních řad umí zaútočit i Štěpán Havránek (5+8), hráči Vsetína si pak dobře uvědomují i fyzickou hru ze strany Daniela Kowalczyka (4+5).

Ve Frýdku-Místku vsadili v brankovišti na mládí a tato sázka se vyplácí. Vojtěch Mokrý si přestup do třinecké organizace pochvaluje a ve 22 duelech vychatal solidní úspěšnost zákroků na hodnotě 93.53 %, zahanbit se nenechal ani další nadějný maskovaný muž Patrik Švančařa, který téměř při totožném vytížení zaostává za svým kolegou jen mírně s 93.20% úspěšností zákroků.

Vsetín znovu povede jeho kapitán

Závěr přestupního termínu přivedl na Vsetín dvě nové tváře. Do útoku se hlásí z Třebíče zkušený Miloslav Holec, kterého Valaši získali výměnou za Daniela Klímka. Podařilo se rozšířit i obranné řady a ze Slovenska se o své místo v sestavě přichází poprat Boris Česánek. Důležitou zprávou pro celý vsetínský tým je návrat kapitána Víta Jonáka, který se poprvé od 21. prosince 2022 znovu oblékne do vsetínského dresu, shodou okolností poslední utkání odehrál právě proti Frýdku-Místku.

Vsetín zároveň nepřipouští pro zbytek základní části žádný alibismus a cílem týmu bude základní část vyhrát. Trenér Weintritt poodkryl karty pro nejbližší utkání, minimálně do reprezentační pauzy bude jedničkou v brance Maxim Žukov. Bude rovněž zajímavé sledovat, jak vsetínští trenéři poskládají útoky po příchodu zkušeného Holce a návratu kapitána Jonáka. 

Zelenožlutí letos na Frýdek-Místek umí, vyhráli všechny tři předcházející duely. V Polárce pak uspěli teprve poprvé při spolčném působení se soupeřem v Chance lize, podaří se jim to znovu? Na to odpověď dostaneme ve čtvrtečním večeru, úvodní vhazování ve slezské části Frýdku-Místku je naplánováno na 17:30.

Sestavy v posledním kole:

Frýdek-Místek: Mokry - Teper, Jaroměřský, Homola, Zeleňák, Sova, Žůrek, J. Adámek - Doktor, Vrdlovec, Dostálek - Łyszczarczyk, Haas, Hotěk - Bednář, Matěj, Klimša - Geidl, Macháček, Ramik. 

Vsetín: Žukov – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Říha, Hryciow – Hořanský, Bērziņš, Rob – R. Půček, Klhůfek, Číp – Sihvonen, Přikryl, Jenyš – Š. Bláha, Lichanec, Vítek – Klímek.

banner pod článkem
×
Dnes v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Slavia Praha
VHK ROBE Vsetín
×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC Tábor
VHK ROBE Vsetín