Poslední letošní derby je tady!

Aleš Koňařík • 10.12.2004

V s e t í n – Derby s pořadovým číslem 56 bude posledním domácím utkání před reprezentační pauzou. Vsetín má za sebou dosud nejúspěšnější sérii letošní sezóny, šestkrát totiž z ledu odešel neporažen a oživil tím naděje na boj o play-off. Osmé místo je však stále hodně daleko – přesně deset bodů. I proto Vsetín v posledních kolech předvádí hru, která snese atributy vyřazovací soutěže, což zápasy se Zlínem stoprocentně splňují.

Zlín doma ztrácí, venku je však mimořádně nebezpečný

Obhájce titulu ubral v poslední době na tempu, ve kterém zahájil letošní extraligový ročník. Platí to především pro domácí zápasy Zlína, ve kterých udělali hráči Hamé nejednomu sázkaři tlustou čáru přes tiket. Zlín postupně ztratil body s Kladnem (2:5), Litvínovem (3:4) Vítkovicemi (2:5) a naposledy s Plzní (1:4) a své výher lačné příznivce uspokojil pouze hubeným vítězstvím nad Libercem 3:1. Na cizích hřištích je to však stále ten samý nebezpečný Zlín, postrach soupeřů. Přesvědčily se o tom jak Pardubice, tak například i oba pražské kluby. Zlín je vůbec nejúspěšnějším mužstvem venku, ze svých výjezdů přivezl 32 bodů a prohrál jen ve třech zápasech. Trenér Ernest Bokroš nemůže v případě derby počítat se zraněnou brankářskou jedničkou Igorem Murínem, za kterého zaskakuje hrdina loňského play-off Martin Altrichter a obráncem Galvasem.

Zlínu i extralize dominuje dvojce, která si snad byla osudem předurčena: Nahrávač Petr Leška (8+26) a nedávný jubilant Jaroslav Balaštík, se 22 góly nejlepší střelec soutěže. Úspěšně je doplňuje je Martin Erat (13+16) a díky tomu Zlín disponuje neúdernější formací české extraligy. Sehrané trio je nejvíce nebezpečné především v přesilových hrách.

Domácím nadále chybí zraněný Hudler, jehož návrat na led je naplánován až na konec roku, utkání na Kladně vynechal pro natažené vazy i obránce Alexej Jaškin. Uzdravený útočník Ondřej Veselý nastoupil již na Kladně a kromě zápisu do střelecké listiny obdržel i pozvánku do reprezentačního výběru pro turnaj Baltika.

Letošní zápasy: Vítězství hostujících týmů

Dvě využité přesilovky stačily Zlínu k zisku všech bodů z prvního letošního střetnutí. Vsetín oplácel stejnou mincí, v emotivním utkání na stadionu Luďka Čajky zvítězil v 3:2 v prodloužení, po kterém následovala hromadná bitka. Její účastníci – ze strany Zlína Čajánek, Martin Hamrlík, Mokrejš a Erat, za Vsetín Klesla, Gengel, Vašut a Frolo – inkasovali tresty do konce utkání, čímž se poslední derby zapsalo do historie vzájemných zápasů jako duel s nejvíce trestnými minutami. Švédský rozhodčí Andersson jich rozdal celkem 248.

Vsetín - Zlín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky:
22.Vak (Stantien) - 5.Erat (Barinka, Galvas), 31.Kristek (Nosek, Leška).

Zlín - Vsetín 2:3pp (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Branky:
22. Mokrejš (Jenáček), 60. R. Hamrlík (M. Hamrlík) - 50. Brabenec (Veselý), 56. Selingr (Vlach), 63. Selingr (Němec).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek (Biegl) - Klesla, Frolo, Němec, Mikel, Gýna, Gřegořek - Veselý, Brabenec, Somík - Dubec, Vlach, Selingr - Radivojevič, Vak, Demel - R. Hruška, Kovář, Korotvička.

Zlín: M. Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Záhorovský - Mokrejš, Kristek, Jenáček - Barinka, M. Čech I, Kováčik.