Poslední možnost pilovat nedostatky, Vsetín s Porubou sehrají generálku na ligu

Filip Bazala • 09.09.2014

Už jen jeden zápas čeká vsetínské hokejisty v přípravě, podobně je na tom i Poruba. Oba týmy mají prakticky hotové soupisky, ale ještě uvidíme, jestli se objeví nějaká nová tvář. Třeba už ve vzájemném zápase s Porubou, ale to spíš jen v řadách hostů. „Náš tým je hotov a připraven na sezonu,“ jak informoval sám jednatel klubu VHK Daniel Tobola. Přijďte se podívat na ostrou zkoušku před startem sezóny. Od 18:00 na zimním stadionu na Lapači.

Čas utekl jako voda a máme tady poslední přípravný zápas před novou sezonou. V tzv. generálce na ligu přivítá Vsetín doma jednoho z největších favoritů soutěže – ostravskou Porubu. V prvním vzájemném zápase ukázal soupeř svou velkou sílu, ale díky Petru Hromadovi a notné dávky štěstí zvítězili po nájezdech Valaši 3:2.

„Neměli jsme dobrý nástup do utkání. Poruba lépe bruslila a silově nás přetlačovala, ale pak jsme dali gól a hra se vyrovnala. Ve druhé části jsme měli zbytečně moc vyloučení, ustáli jsme to však. V závěru nás domácí dostávali pod tlak, ale podržel nás dobře brankář Hromada. Nájezdy už jsou pak loterie. Myslím, že to byl slušný zápas, jen musíme zapracovat na disciplíně,“ komentoval zápas trenér Hlobil.

„Podali jsme nejhorší výkon v přípravě. Dělali jsme obrovské chyby v obraně, nefungovala nám hra dozadu se stáhnutým útočníkem, vůbec jsme se nezastupovali, beci dávali pozdě kotouče a chyběl nám pohyb i větší důraz před gólmanem, ačkoliv jsme byli střelecky aktivnější. Máme ještě čtrnáct dní na to, abychom se dali dohromady,“ netajil se nespokojeností trenér Martin Smeták. Poruba přes léto výrazně posílila. Přišli hráči jako Hulva, Červenka nebo Ovšák. Dle těchto jmen je jasně vidět, že Ostravané budou pomýšlet jen na ty nejvyšší příčky.

Odveta na Lapači bude okořeněná nejen tím, že Poruba bude chtít tentokrát Vsetín porazit, ale také tím, že pro oba týmy jde o poslední přípravný zápas před startem soutěže. Půjde tedy o zápas, do kterého oba týmy půjdou už jako do běžného mistrovského utkání. Kdo zvládne lépe svou generálku?

V soutěži nebude slabého soupeře, uvědomuje si Jan Podešva

Poslední zápas v Přerově vám nevyšel. V čem vidíš důvod neúspěchu?
Odehráli jsme dvě dobré třetiny na horké půdě v Přerově. Myslím, že to bylo dobré jak do útočné tak i obranné fáze. Ve třetí třetině však přišel na led úplně jiný mančaft a možná i trošku nekoncentrované hře jsme prohráli. Je to škoda, tohle se nám v sezoně stávat nesmí, protože nás to bude stát body. Musíme si vzít z takových zápasů ponaučení, ať se to víckrát nestane.

Příprava se chýlí ke konci. Co vám ukázala?
Ukázala opět velkou vyrovnanost ligy. Výsledky byly vyrovnané a v sezoně tomu nebude jinak. Slabého soupeře v soutěži nebude, zvlášť venku. Nedostatky stále pilujeme na tréninku, jak ve hře dopředu tak i bránění. Cvičíme přesilové hry, oslabení, které budou rozhodovat zápasy. Myslím však, že jsme dobře připraveni. Fyzicky jsme na tom dobře. Měli jsme velmi dobrou letní přípravu, i teď na ledě jsme střídali fáze led a suchá příprava. Tři týdny jsme makali nadoraz a věřím, že budeme fyzicky dobře připraveni, v tom bude naše síla. Samozřejmě se musíme vyhýbat vyloučením, v přípravě jsme byli na trestné lavici dost, takže i na disciplíně ještě budeme pracovat.

Vy už coby stálice vsetínské sestavy, co říkáte na nové spoluhráče, bude opět dobrá parta? Vyrovnaly příchody ztráty hráčů před sezonou?
Odešel Renda, který měl skvělou sezonu, také Lukáš Vrba, jenž patřil mezi nejlepší beky. Dále Robin Ševčík, bratr Lukáše Filip Vrba, Jirka Farda skončil s hokejem, což je škoda. Na druhou stranu přišli super kluci, co do týmu ihned zapadli. Na Vsetíně snad zapadne do týmu každý, vždy nás zdobí pohoda v kabině a dobrá parta kluků. Kluci navíc jsou i kvalitní hráči a každý má týmu co dát, což je pro mančaft důležité.

Jaké máte letos ambice, vlezeme se konečně do čtyřky? Kdo myslíte, že opanuje východní skupinu?
Bylo by super, kdybychom tu čtverku konečně udělali. Já jsem pevně přesvědčen, že letos tomu tak bude. Chceme hrát na špici ligy, jako každý tým a aby chodilo co nejvíce lidí a bavil je náš hokej. Favoritů na prvenství vidím více, vyrovnanost soutěže je opravdu veliká. Jako takové nejvážnější kandidáty vidím Přerov, ale také je tu Poruba a i Opava má velmi zkušený a silný tým. Sám jsem zvědav, jak budou body týmům po zápasech soutěže přibývat.

Čeká vás poslední zápas před startem soutěže, s čím do něj půjdete?
Jde o generálku na ligu, takže do něj půjdeme jako do už ligového utkání, kdy jde o tři body. Je super, že přijede tým jako Poruba, mají velkou sílu, ale my budeme chtít vyhrát. Doma musíme vyhrávat, pokud chceme pomýšlet na přední příčky tabulky.

Jaký bude váš program týden před startem soutěže po zápase s Porubou, budete odpočívat nebo pilovat nedostatky?
Myslím, že už jsme dřeli dost, ale pořád budeme i týden před soutěží trénovat jak suchou tak i přípravu na ledě. Trenéři již tréninky směřují do nácviku různých situací, my už se na to chytáme a ty věci už hokejistovi naskakují. Každý hráč ví od trenérů, co má dělat, chce to jen vypilovat na sto procent. V pátek máme před startem soutěže ještě týmovou akci, kde bude tatarák, guláš, nějaké pivečko, takže už vše ladíme k příští středě, kdy k nám dorazí Nový Jičín.

Sestavy v posledním utkání:

Vsetín: Plšek – Hurtík, Báchor, Haloda, Tichý, Žák, Štědrý – Ambruz, Vaněk, Zúbek – Mikšovský, Hrazdíra, Hruška – Vítek, Podešva, Kubo – Štrbík, Kubáč, Kývala.

Poruba: Gleich – Vajda, Puškár, Šindelář, Slavík, Javín, Prokop – Kilnar, Červenka, Buček, Chaloupka, Hulva, Zachar, Seidler, Vrána, Krayzel, Pavlačka, Vaněk.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov