Vstupenky online
.

Posledních deset minut se nám opravdu povedlo, říká Josef Hrabal

Michal Veselý • 16.09.2006

V s e t í n – Diváci Na Lapači takový obrat dlouho nepamatují. Vsetín se v závěrečné třetině vzchopil a díky třem brankám v závěru dokázal vyrovnat ztracený zápas. Jednu z klíčových rolí sehrál i mladý vsetínský obránce Josef Hrabal. Jeho akci, která znamenala vyrovnání, sportovně ocenil i asistent trenéra Třince Jiří Daneček. Po vyhraném Stantienově buly zachoval mladý zadák chladnou hlavu. Nejprve naznačil střelu, čímž dokonale zmátl bránícího útočníka a poté nádhernou přihrávku našel centra Stantiena úplně volného a ten pak dokonal vsetínské zmrtvýchvstání. Josef Hrabal si v úvodu soutěže svými výkony nahlas říká o reprezentační dres.

Josefe, dnešní zápas byl opravdu infarktový...

Náš výkon dnes nebyl stoprocentní. Hodně se vylučovalo a to hře nesvědčí. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát bez faulů a myslím, že jsme ani žádný neudělali. To se potom hraje úplně jinak. Třinec hrál dobrý hokej, ale jakmile se trefil Dubec, tak znervózněli. My jsme se dostali do „laufu“ a začalo nám to tam padat. Bylo to i o štěstí, ale musím říct, že posledních deset minut se nám opravdu povedlo.

Věřili jste, že můžete vyrovnat?

Za stavu 1:4 to bylo hodně skeptické, ale jakmile skóroval Dubec, tak nás to nakoplo. Já jsem po naší druhé brance věřil v obrat.

Co říkáte na nový způsob pískání?

Mně se to moc nelíbí. V první třetině jsme byli s Jirkou Kučným vyloučení za fauly, které se mají pískat. Ale nejsem schopný odtlačit hráče jinak než tělem. Jakmile do něho trošku vrazím a on spadne, tak je to automaticky faul. I některé fauly Třince podle mě nebyly. Rozhodčí to někdy přehání, je na ně tlak.

A jak padl ten vyrovnávající gól?

Bylo to domluvené tak, že Mára Grill mi ustoupí na levou stranu a já mu to dám z první, to nevyšlo. Podruhé se to ke mně dostalo, ale Marek Grill tam nesjel. Udělal jsem proto kličku a v poslední chvilce jsem uviděl volného Boba Stantiena a tak jsem mu to poslal a ten to krásně trefil.

Co říct k penaltám, jel jste na kamaráda Žigárdyho ...

Tak Žigyho dobře známe. Všichni víme, že je schopný se při pomalé kličce v brance celý roztáhnout. Nájezdy se nám ale povedly. Tomáš Demel je na tréninku stabilně proměňuje. Bobo to je zkušenost sama, taky je tréninku úspěšný. Já jsem byl nějak donominován, žádný specialista nejsem. První neproměněný nájezd mě mrzí, ale ten druhý se mi povedl. Všichni jsme byli úspěšní a taky Martin Štefl dobře zachytal. Za dva body jsme dnes opravdu rádi.

×
Dnes v   | Jun.
HC Technika Brno
VHK ROBE Vsetín