Přesilovky pořád trénujeme a vůbec nechápu, v čem je problém, říká Jiří Karafiát

Kristýna Zigmundová • 25.01.2018

V rámci 42. kola přijeli na Lapač Rytíři z Kladna. Zápas hodnotí autor jediné branky Valachů devatenáctiletý útočník Jiří Karafiát. Ten jako jediný z Valachů dokázal ve 26. minutě poslat kotouč do brány. „Ani moc nevím, jak ta branka padla. Vím, že v rohu vybojoval kotouč Dominik Pokorný a dal mi to. David Vítek byl dobře před bránou a mně se to odrazilo vedle brány, takže jsem to zkusil znovu a trefil tyčku, od které se to odrazilo na gólmana a do brány,“ popisuje branku.

„Začátek první třetiny byl hodně těžký, protože jsme prohrávali 3:0. Ty tři branky dostaly Jekliče (Pavel Jekel) z brány a my jsme se potom snažili prostě všechno cpát do soupeřovi brány. Je to ale hodně těžké, hrát takový zápas, kdy po první třetině prohráváte o tři branky, “ říká Jirka v úvodu rozhovoru. Valaši nezachytili začátek zápasu a nic na situaci nezměnila ani posila v bráně Pavel Jekel. „Moc jsme mu nepomohli. Podle mě nemohl ani za jeden gól. Všechno to byly naše chyby v obraně a všechno jsme mu tak pokazili,“ říká na obranu nového gólmana, který přišel z Třebíče.

Třebíč hraje jiný hokej než Valaši a v tom mohl být právě pro novou posilu problém. „Třebíč to hraje jednoduše. Všechno vyhazují a hrají v obraně. Jeklič je výborný gólman a jistě nám pomůže. Jen my prostě budeme muset zlepšit naši obranu,“ zpytuje svědomí.

Jak popisuje Jiří hru Kladna? „Oni hrají pořád to samé. Lítají, kříží se v útočném i středním pásmu. Pořád se díky tomu dostávali do přečíslení, a to pro nás bylo těžké. Připravovali jsme se na ně, ale začátek nám bohužel utekl a pak už to bylo těžké.“ Ve většině zápasů ale Valachům tento typ hokeje vyhovoval, tak v čem byl dnes podle Jirky problém? „Tak to bychom také rádi věděli. My jsme asi chtěli navázat na úspěch z Varů, kde jsme urvali tři body. Dnes se nám to ale nepodařilo.“

„Ani moc nevím, jak padla. Vím, že v rohu vybojoval kotouč Dominik Pokorný a dal mi to. David Vítek byl dobře před bránou a mně se to odrazilo vedle brány, takže jsem to zkusil znovu a trefil tyčku, od které se to odrazilo na gólmana a do brány,“ popisuje jedinou branku Vsetína. Valachům se několikrát podařilo zasáhnout brankovou konstrukci. Co na to říká Jiří? „To jistě není náš cíl. Chtěli jsme urvat tři body, ale bohužel nám to tam nenapadalo. Proměnit ty šance, tak to zase vypadá jinak.“

Na Lapači je hodně často omíláno téma přesilovek, které Vsetínu v zápase vůbec nešly, a dokonce v ní soupeř vstřelil branku. „No, byla to smůla. Přesilovky pořád trénujeme a vůbec nechápu, v čem je problém, že se nám vůbec nedaří. Na tréninku se snažíme, ale pak přijde zápas a nám prostě nic nejde,“ popisuje Jirka. Na Vsetíně chodí stále hodně fanoušků, které jistě prohra mrzela nejvíc. „Snažili jsme se a jsme strašně rádi, že tu pořád chodí tolik lidí. Hrát před takovou kulisou je úžasné. My jsme to ale bohužel hodně dokonili, za což se jim omlouváme,“ vzkazuje Jirka fanouškům. V dalším zápase vyjedou Valaši na led Přerova, který je pro ně velký soupeř. Po utkání proti Kladnu budou chtít Valaši přidat na své konto výhru a upevnit si pozici v elitní osmičce. „Přerov je hodně dobrý soupeř, jsou nahoře v tabulce. Bude to pro nás těžký zápas, ale my se pokusíme uhrát tři body,“ dodává na závěr.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov