Příprava míří do finále. Vsetín doma přivítá Nový Jičín. Kádr je po zeštíhlení prozatím uzavřen, prozrazuje Luboš Jenáček

Filip Bazala • 03.09.2015

Pátý zápas přípravy čeká vsetínské hokejisty před startem soutěže. Po duelech s Šumperkem, Opavou a Porubou narazí zelenožlutí na Nový Jičín, který v přípravě zatím hlavně vítězí. Tým trenérů Flašara a Grimma jede na Lapač už pro svou generálku před startem soutěže. Kádr Vsetína prošel částečným zeštíhlením a do předposledního zápasu přípravy jdou Valaši s uzavřenou soupiskou. Jak si povedou? Přijďte se podívat v pátek 4.9. od 18:00 na Lapač! Vstupné 30Kč, permanentkáři zdarma.

Příprava vrcholí a za týden se již odehraje první soutěžní utkání. Podobně jako v předposledním přípravném utkání nebo vloni při startu soutěže narazí Vsetín na tým Nového Jičína. Svěřenci trenérů Luboše Jenáčka a Viktora Hlobila již pilují strategii hry a případné formace, se kterými do sezony vstoupí. Jaká je situace okolo týmu jsme se zeptali trenéra Jenáčka.

Trenére, jak před startem soutěže vypadá aktuální složení mužstva?
Vzali jsme hodně hráčů na zkoušku, další se i hlásili, ale museli jsme je odmítnout. Změn v týmu není dobré dělat moc, jádro musí zůstat pohromadě. Čtyři týdny jsme trénovali na dvě skupiny, kdy se na ledě střídalo zhruba patnáct a patnáct lidí. Sehráli jsme pár přípravných zápasů a po čtyřech týdnech jsme kádr zeštíhlili.

Na koho padl „Černý Petr“?
Chtěli jsme si nechat 14 útočníků a 9 beků, těch je tolik od začátku, takže jich se to netýkalo. Z útočníků jsme se bohužel po dlouhém zvažování rozhodli z týmu vyřadit Martina Kývalu. Vždycky je to hodně těžké se rozloučit s někým, kdo tady působil a je navíc náš hráč. Věřím, že Martin bude mít dobrou sezonu ve Valmezu, že bude hodně hrát a prospěje mu to, protože u nás by jisté místo neměl. Ze Zlína z juniorky byl u nás na zkoušce také Michal Hlaváč, který se ukázal ve velmi dobrém světle a mile nás překvapil. V budoucnu má určitě minimálně druhou ligu šanci hrát, předpoklady na to má. Na svůj věk vypadal opravdu velmi slušně. Ještě byl u nás Dominik Matula, chtěli jsme, aby u nás zůstal, protože je to šikovný střelec. Nicméně na poslední chvíli do toho vstoupil Hodonín se Zlínem a dopadlo to tak, že skončil právě v Hodoníně. Tím pádem je kádr prozatím uzavřený.

Máte ještě nějaké otazníky?
Posledním otazníkem je Ondřej Slováček, který byl z Vítkovic poslán na zkoušku do Havířova, ale tam to nedopadlo podobně jako v Šumperku. Momentální situace kolem Ondřeje je taková, že se bavíme s Vítkovicemi o jeho angažmá u nás. Chtěli bychom, aby minimálně začátek sezony rozjel u nás a potom se děj vůle boží, jelikož je to samozřejmě hráč Vítkovic. Pokud mu Vítkovice najdou jiný prvoligový tým, kde by měl dostatek příležitostí, tak my to nemůžeme nijak blokovat. Myslím si, že je lepší, aby hrál u nás, kde dostane hodně příležitostí. Ondra sám je mezi klukama u nás spokojený a s jeho pomocí bude kádr zase o něco silnější.

Tradiční černý kůň soutěže: Nový Jičín

Nedaleký soupeř Vsetína podobně jako zelenožlutí během léta prodělal změny v týmu, ale stejně jako na Vsetíně zůstalo jádra mužstvo pohromadě a s Novým Jičínem se dá znovu počítat do bojů o play-off. Vloni měl Nový Jičín smůlu, když nedokázal v play-off porazit Vsetín, který zastavili až Zubři v posledním finálovém zápase vyřazovací části. Zápas se Vsetínem bude pro svěřence trenérů Flašara a Grimma poslední přípravou před novou sezonou, kterou odstartují právě jako poslední přípravný zápas na Lapači.

Novojičínští hokejisté si v přípravě vedou zatím velmi dobře. Kromě prvního utkání, kdy prohráli s Opavou po samostatných nájezdech 6:5, nepoznali hořkost porážky. Postupně si Jičín poradil dvakrát s Kopřivnicí, Karvinou a v odvetě doma s Opavou. Kromě domácího vítězství nad Opavou poměrem 6:3 šlo však vždy o těsné jednobrankové vítězství. I takové výsledky jsou však pro Nový Jičín pozitivním signálem, že jsou schopni těsné zápasy schopni dotáhnout do vítězného konce. Jak tomu bude na Vsetíně? Přijďte se podívat!

Sestava Nového Jičína v posledním zápase: Iláš (Chvostek) – Gebauer R, Kratochvíl, Škumát, Mikšan, Žvátora, Flašar, Hruška, Mráz, Lehečka, Vašut, Novosad, Macháček, Horák, Andrýsek, Málek, Kovačič, Cabák, Novotný, Uhlár.