Proti Vítkovicím už s Romanem Stantienem

Aleš Koňařík • 21.11.2003

V s e t í n – V předchozím zápase ve Vítkovicích uhrál Vsetín bod za remízu, po vítězství v Plzni by domácí chtěli potvrdit zlepšenou formu a odskočit od stále aktuální možnosti propadu na samotné dno tabulky. Do sestavy se vrací uzdravený Roman Stantien, který má zkušenosti z vítkovického dresu. V Ostravě strávil část předloňské sezóny.

Sedmé Vítkovice postihla v průběhu nabitého programu základní části nepříjemná událost v podobě dlouhodobého zranění do té chvíle neotřesitelné brankářské jedničky Jiřího Trvaje. Ostravané získali výpomoc z Litvínova, v posledních třech kolech začínal v brance Marek Pinc. Kromě Trvaje jsou na vítkovické marodce Luděk Krayzel, Petr Vala, Petr Jurečka a čerstvě i Pavel Kowalczyk. Vítkovice v poslední kolem zdolaly nebezpečné Kladno 4:2. Kanadskému bodování klubu vládne s 16 body (8+8) vsetínskými fanoušky oblíbený Jiří Burger. Nejlepším střelcem týmu je s 9 góly další známá postava vsetínského hokeje Ivan Padělek

Po delší době nedošlo ve vsetínské sestavě k dalším výměnám, tým naopak vyztuží uzdravený Roman Stantien. Ještě týden se bude natažený stehenní sval léčit Ondřej Němec, zdravotní problémy postihly i mladíčka Lubomíra Štacha. V posledních dvou duelech se dařilo první vsetínské formaci, Libor Pavliš nasbíral 5 bodů (2+3), Tomáš Demel se po zranění dostává do obvyklé pohody a proti Slavii a Plzni nastřádal 3 góly a 1 asistenci. Michal Hudec pomohl 4 přihrávkami.

Sestavy týmů v posledním kole:

Vsetín: Biegl - Jaškin, Frolo, Luža, J. Polák, Kuboš, Spitzer - Hudec, Pavliš, Demel - Prokop, M. Čech, Selingr - R. Hruška, Vak, Ambruz.

Vítkovice: Pinc - Ficenc, Černošek - Kowalczyk, Kumstát - Dresler, Zápotočný - Mocek, Seman - Kaděra, Burger, Hubáček - I.Padělek, Turek, Olesz - Irgl, Štefanka, Míka - Krenželok, Tomášek

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov