Všichni vlakem na Letnou! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1990 (6.10.2024)

První čtvrtina dopadla pro Vsetín dobře

Zbyněk Stanečka • 11.10.2001

V s e t í n - Je tomu přesně jeden měsíc, co začala nejvyšší domácí hokejová soutěž, ČTELH. Za uběhlých 30 dní zvládly kluby sehrát skoro celou první čtvrtinu. Asi velkým překvapením je postavení vsetínského klubu. Kádr, v kterém zůstalo pouhých pět hráčů, kteří pravidelně nastupovali za Vsetín i v loňské mistrovské sezóně.

Z 11 odehraných zápasů (2.kolo bylo ze známých důvodů odloženo) Valaši prohráli pouze třikrát, doma se Spartou a venku se Zlínem a Pardubicemi. Ve dvou případech dopadlo utkání smírně a ze šesti zápasů odcházel Vsetín jako vítěz.

Za tímto dobrým umístěním stojí celý tým, od prvního brankáře Biegla až po zraněného Honzu Sochora. Ovšem je nutné vyzvednout dva hráče. Centra a křídlo třetího útoku, Jiřího Hudlera (1984) a Radima Kucharzcyka (1979). Tito dva mladící se podíleli na 23 brankách, které Vsetín dokázal vsítit. Na zbytek mančaftu tak zbývá 12 vstřelených branek. Tato skvělá střelecká potence vynesla juniora Hudlera v prvních kolech do čela kanadského bodování celé soutěže, nyní se pohybuje v první desítce. „Dobře bruslíme a navzájem si pomáháme. Nikdo nehraje na sebe a dokážeme si přihrát,“ popsal recept na výjimečnou produktivitu centr Jirka Hudler. Mladíky ovšem velmi dobře doplňují i zkušení harcovníci, Ondřej Veselý, Rostislav Vlach a Jirka Burger. Nedávají tolik gólů, ale nesmíme zapomínat, že jejich úlohou je i usměrňování mladších spoluhráčů. „Otcovskou“ roli asi nejvíce zastává kapitán Vlach. Za 15 odehraných sezón patří k nejzkušenějším a jeho zkušenosti jsou k nezaplacení. „Rosťa Vlach je výborný hráč, který je jen o dva měsíce starší než můj otec a na ledě se přitom hýbe jako dvacetiletý kluk,“ pochválil svého kapitána Hudler.

K dobrému umístění v tabulce přispívá ještě jedna věc, o které se v současné době moc nemluví. Valaši dominují ve hře v oslabení. Ze 68 početních nevýhod inkasoval vsetínský klub pouze 7-krát a jedna z nejmladších obran ligy dokázala překonat i zkušenostmi nabitou obranu Sparty.

Jak už to bývá, nikdy nemůže být vše zcela precizní. V první čtvrtině trápí Valachy velmi slabé přesilovky a zranění.

Vsetín potřebuje na vstřelení branky téměř osm početních výhod a předvedenou hrou v přesilovce své fanoušky nijak nenadchne. Často se stává, že za celé dvě minuty ani nevystřelí na soupeřovu bránu. Na každém tréninku se trenéři těmto situacím pečlivě věnují, ale ke zlepšení zatím nic nevede. Co hlavně přesilovkám chybí? „Střelba a přesná nahrávka“, shoduje se celý mančaft. „Dostaneme se do pásma, tam ale špatnou přihrávkou ztratíme puk a musíme se do pásma dostávat znovu. Také se nám nedaří moc střelecky. Máme spoustu šancí, ale většinu nedokážeme proměnit,“ potvrdil názor všech hráčů

Druhým, již zmiňovaným problémem, jsou zranění. Žádné utkání ještě nesehráli Alexej Jaškin (problémy s achilovkou) a Jan Sochor (zlomenina ruky). Zatímco druhý jmenovaný by se už zanedlouho mohl objevit v utkání, zranění Jaškina se ukazuje jako velmi vážné. V posledních zápasech k nim ještě přibyli Martin Streit (natržený natahovač stehna) a Jiří Polák (zlomenina nohy). Vsetín, který nemá příliš široký kádr, bude muset tuto nezvidění hodnou situaci nějakým způsobem řešit.
Dnes v 18:35 | Dor.
HC Technika Brno