Všichni vlakem na Letnou! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1990 (6.10.2024)

Ženy deklasovaly Opavu 11:1

Jiří Kubják • 11.10.2010

Hokejistky Vsetína nasázely hráčkám Opavy 11. branek a prodloužily svou neporazitelnost na 6. zápasů. Hráčky z moravskoslezského kraje držely s Valaškami krok po první třetinu. Poté už zápas ovládly jednoznačně zelenožluté Sfinx. K dalšímu utkání zajíždí vsetínská děvčata do Blanska, kde se střetnou s HC Cherokees Brno. Tento zápas bude nejdůležitější ze všech, neboť v případě 7. výhry Vsetína by prvenství v moravské skupině C už nemělo uniknout a příprava na play-off by v rámci celé ČR by mohla začít.

HK Vsetín - ženy : HC Slezan Opava 11:1

Třetiny: 2:0, 5:1, 4:0 .

Branky a nahrávky: 2. Baslová, 4. Jasenská, 27. Povýšilová(Veliká), 31. Baslová (Svobodová, Špoková)34. Baslová (Špoková, Kovářová), 35. Svobodová(Baslová), 40. Svobodová, 51. Svobodová (Špoková), 54. Kovářová, 57.Svobodová (Kovářová), 59. Špoková (Svobodová) - 26. Fišarová, (Pěgřímková, Sprateková).

Vyloučení: 6:2 Využití: 0:0 V oslabení: 1:0 Průběh utkání:0:0, 2:0, 2:1, 11:1

Sestavy

HK Vsetín - ženy: Martincová - Potěšilová, Kovářová, Vávrová, Světinská, Štefková M., Hadašová - Baslová, Svobodová, Špoková - Jasenská, Povýšilová, Veliká - Skácilová, Synková, Tomášková

HC Slezan Opava: Pěnčíková,(Elblová), - Hymlárová, Němcová, Ziková, Kantorová, Fišarová, Walicová, Šoltýsová, Zbořilová, Kuzníková, Součková, Kuková, Kubánková, Krpcová, Sprateková, Pěgřímková.

Komentář k zápasu

Utkání Vsetína proti Opavě by se dalo charakterizovat jako střetnutí dvou odlišných týmů. Na straně Opavy převládá především dravé mládí, kdyžto na straně Vsetína zkušenosti. Ty se projevily už od prvních minut, kdy Eva Baslová s Annou Jasenskou přidaly dvě branky a od 4. minuty měly psychicky posílené Valašky rázem co bránit. Za stavu 2:0 se šlo do kabin i po první třetině.

Ve druhé třetině snaživé opavské hokejistky snížily na 2:1. Bývalá hráčka Vsetína Pavlína Pěgřímková prokázala svůj důraz, když poslala puk do skrumáže před brankou, kde se nejrychleji zorientovala Kristýna Fišarová a přiblížila Opavu na dostřel jediné branky. Tehdy na časomíře svítil čas 25:39. Jenže o minutu později se skóre měnilo znovu. Zuzana Povýšilová dokázala protlačit vyražený puk za záda golmanky Pěnčíkové po třetí. Touto brankou jako by se hráčky Slezanu definitivně položily. Od poloviny zápasu až do 34. minuty inkasovaly další tři branky. Dvakrát se trefila Baslová, jenž si připsala svůj druhý hattrick v sezoně. Poté mířila do černého Monika Svobodová. Opava se poté blýskla ještě šancí mladičké a talentované Kláry Hymlárové, která svůj pokus zakončila těsně nad vsetínskou brankou a pak se celé družstva stáhlo k úspoře sil.

Na přelomu 38. a 39 minuty se pro Opavu naskytla obrovská výhoda přesilové hry 5 proti 3. Na trestné lavici Vsetína se sešly hned tři hráčky. Neuvěřitelné představení v tomto oslabení předvedla Monika Svobodová, která na útočné modré vybojovala kotouč, ihned napřáhla a odrazem od horní tyče zapadl puk za záda opavské brankařky po sedmé.

Stejná hráčka přidala ve třetí třetině v čase 50:38 8. zásah a zároveň druhý hattrick zápasu.Za zmínku stojí i dvě tyče, které nastřelila jak již zmiňovaná produktivní útočnice s číslem 14, tak i Monika Veliká po slibné šanci z pravého vhazovacího kruhu. V čase 53:36 Karolína Kovářová tvrdou ranou od pravého křídla přidala 9 branku. O tři minuty později se trefila opět Svobodová lehkou přízemní střelou a desítka byla na světě. Minutu a půl před koncem zápasu, uzavřela střelecký účet Vsetína na 11. branek hrající manažerka Jana Špoková. Valašky po brněnských Bulldogs rozesmutnily krutou porážkou i opavský Slezan.