První semifinále určí Vsetínu zítřejšího soupeře

Václav Trávníček • 30.03.2010

Letňany, nebo Sparta? Rovnice o dvou neznámých se právě řeší v Letňanské IceAréně. První dílek do skládačky určil první semifinálový zápas mezi Spartou a Letňany. Sparta si v neděli bez větších potíží poradila se Zlínem a včera ve svém parádním druhém zápase po zásluze zdolala rivala v této kategorii z největších - brněnskou Kometu. Ta na Mistrovství bojuje o svůj čtvrtý titul v řadě.

Soupeř z Letňan se na turnaji prezentuje jakožto specialista na poslední minuty základní hrací doby. V neděli se Vsetínem dosáhli Letci vyrovnání a prodloužení, aby poté padli v samostatných nájezdech. Včera s Ústím nad Labem se scénář opakoval, pouze s tím rozdílem, že svého soupeře na penalty porazili.

Utkání se hrálo od začátku ve vysokém tempu, obě mužstva si vyměnila vizitky při svých šancích. Poprvé se síťka branky rozvlnila v páté minutě za gólmanem Lehkým, kdy po chybě v rozehrávce Letňan zakončoval Sladkovský. Tři v řadě hrané přesilovky ale Letňany nastartovaly. Převaha Letců došla vyjádření v devatenácté minutě, kdy Polyanytchka perfektně vyřešil pozici osamělého střelce před sparťanským gólmanem Pirchiašvilim a vyrovnal.

Tlak Letců pokračoval i po přestávce, ale ani několik vyložených šancí nedokázali jejich hráči přetavit v gól. V těchto okamžicích zápasu ojedinělý výpad Sparty dokázali Letňanští vyřešit jen za cenu faulu, aby potom v šesté minutě v oslabení zaexceloval gólman Lehký a pochytal snad pět jasných gólových šancí. Ve třicáté minutě prokázal tah na bránu letňanský Vrána, který si vzal za vlastní svatyní kotouč, aby jej dopravil až za záda sparťanského gólmana - 2:1. Sparta posléze začala hru srovnávat, aby nakonec vyrovnala i stav utkání, kdy se v přesilovce strefil Kolář.

Sparta otočila stav utkání po 21 vteřinách třetí třetiny, když Černoch procedil z buly kotouč mezi betony gólmana Lehkého. Letňany zbraně nesložily a několikrát zahrozily hlavně agilním Vránou. Sparta vyčkávala na chybu soupeře a ta přišla v deváté minutě třětí části, kdy z prostoru před brankou zvýšil svým druhým gólem v utkání Černoch a o dvě minuty později Tomášek zaokrouhlil počet vstřelených branek na “bůra”. Letci přece jen odpověděli Vránou, kdy po parádním pasu Dyrynka propálil brankáře “Pirchiho” bombou z prostoru mezi kruhy. Letenští pokračovali v tlaku, který dokázali přetavit v další branku – 4:5. Evidentně zaskočená Sparta si vzala oddechový čas. Nepomohlo to. Do brejku se dostal letňanský Karabáček a nemýlil se - 5:5. Na řadu tedy opět přišlo prodloužení. V tom byly jednoznačně lepší Letňany, když Sparta se v podstatě celých pět minut pouze bránila. Několik velkých šancí Vrány rozuzlení nepřineslo. V penaltové ruletě si finále vystřílela Sparta.