Střelec Hořanský: O medaile chceme hrát příští rok znovu

Redakce • 12.04.2010

Čtvrtou medaili z Mistrovství republiky si letos přivezli vsetínští hráči ročníku narození 1995/1996. Jedním z nich je i Adam Hořanský, který se stal letos na závěrečném turnaji sezóny třetím nejlepším střelcem Mistrovství a přispěl k zisku bronzových medailí pro Vsetín. „Hokej je kolektivní sport. Jsem za ty góly rád, ale stejně bych je radši vyměnil za finále,“ říká dnes vsetínský snajpr.

Na Mistrovství se ti dařilo, skončil jsi třetí v tabulce střelců. Jak jsi se svým výkonem spokojený?
Z těch pěti gólů jsem dal jeden po důrazu v brankovišti, kdy jsem vystřelil a dojel si volný puk, co vypadl gólmanovi. Dva padly z brejků, do kterých mně poslal parádními přihrávkami Honza Ščotka. A Zbylé dva jsem dal tak, že mi přišly dokonalé přihrávky před branku – jednou od Vojty Vašíčka a podruhé od Jindry Abdula, takže stačilo jenom nastavit hokejku. Hokej je zkrátka kolektivní sport. Jsem za ty góly rád, ale stejně bych je radši vyměnil za finále.

Je třetí místo na Republice úspěch?
Úspěch to asi je, ale mysleli jsme výš. Bohužel jsme nezvládli semifinále s Kometou.

V čem to bylo? Dala se Kometa Brno porazit?
Byli jsme dobře připravení, trenéři nám vysvětlili co máme hrát a začátek nevypadal zle. Jenže jsme všichni byli strašně nervózní, dělali chyby a Kometě vyšlo úplně všechno. Zápas se nepovedl nikomu z nás. Je to škoda. Po deseti minutách první třetiny jsme si už jenom přáli, aby byl konec. My už párkrát Kometu porazili, ale teď jsme na ně opravdu neměli. Táhl je Adam Zbořil, to je fantastický hráč. Jsou Mistři republiky po právu.

Jak celkově hodnotíš uplynulou sezónu?
My s klukama ročníku 96 a mladší ještě jedeme do Plzně na Lekov Cup, takže nám sezóna ještě úplně neskončila. Jinak asi byla dobrá, i když pár zápasů nám úplně nevyšlo. Hlavně ale byla těžká. Nemohli jsme být jako tým pohromadě kvůli pravidlu o počtu hráčů ročníku 95, hrálo se pořád na dvě pětky a navíc spousta z nás nastupovala i za mladší dorost. Nakonec to ale dopadlo dobře.

Je to vaše čtvrtá medaile z Mistrovství republiky. Čím to je, že se držíte pořád nahoře?
Jsme skvělá parta a jsme spolu na ledě i mimo něj skoro deset let - už od školky. Měli jsme taky štěstí na dobré trenéry, co nás hodně naučili a nedovolili nám nikdy se na tréninku a v zápasech flákat (směje se). Letos jsme si pohromadě moc nezahráli, ale příští rok v mladším dorostu už budeme zase všichni spolu a moc se na to těšíme. V mančaftu zůstanou nějací hráči ročníku 95 z letošní deváté třídy a v ročníku pod námi jsou šikovní kluci co můžou za nás taky naskočit, takže by to mohlo být dobré. Chceme si o medaile za rok zahrát zase!

Fotogalerie z utkání o bronz: Letňany - Vsetín

Dnes v 16:00 | Jun.