Repríza loňského čtvrtfinále je tu, Vsetín vyzve doposud neporaženou Opavu

Václav Trávníček • 10.10.2014

Těžkého protivníka přivítají v sobotu na domácím ledě vsetínští hokejisté. Valaši v repríze loňského čtvrtfinále vyzvou celek Opavy. Aktuálně první mužstvo soutěže zatím neztratilo ani bod a soupeřům střílí v průměru tři až osm branek. Svěřenci trenérů Jenáčka a Hlobila však ve středu prohráli v Břeclavi a nyní by potřebovali ztracené body získat zpět. Pokud se jim podaří zvítězit, dostanou se zpět do hry o čelo tabulky. Velká bitva začne v tradičních 17:30!

Vsetínští za sebou nemají příliš vydařený týden. V sobotu sice doma porazili Frýdek-Místek 4:1, ale patřičné štěstí už při nestálo ve středu v Břeclavi. Jihomoravskému celku podlehli 3:5 a poprvé v sezoně nebodovali. „Neodehráli jsme vůbec dobrý zápas,“ mrzelo trenéra Luboše Jenáčka. „Hlavně v obranné činnosti jsme měli na tomto širším kluzišti rezervy. Chyběli nám dva urostlí obránci Nedbálek s Tichým, což bylo citelně znát. Domácí až příliš často a jednoduše procházeli do našeho obranného pásma a cpali se důrazně před branku, odkud dávali góly,“ snažil se popsat příčiny středečního neúspěchu.

Jeho výběr měl přitom utkání dobře rozehrané. Dokázal zvrátit soupeřovo vedení 1:0 a 2:1 a otočil stav na 2:3 ve svůj prospěch. „V téhle situaci bychom zápasy měli zvládat. Tím spíš, když chceme hrát na úplné špici tabulky. Ale musím Břeclavi pogratulovat, vyhrála zaslouženě. Na to, jak má mladý tým, hraje zatím velmi dobře,“ dodal Jenáček.

Šanci na reparát dostane Vsetín v sobotu, otazník ovšem visí nad startem několika opor. Jistotu, že nastoupí, nemají ani tentokrát pro zdravotní důvody obránci Michal Nedbálek s Jurajem Tichým. Problémy s třísly navíc zlobí útočníka Petra Hrušku. Zároveň vyvstala otázka, kterého brankáře trenéři do duelu s Opavou nominují. Týmová jednička Petr Hromada podal v dosavadních zápasech spolehlivý výkon, který ovšem v posledním kole na vítězství sám o sobě nestačil. Prostor tedy možná dostane Lukáš Plšek, jenž soutěžní utkání odchytal naposledy v průběhu loňského play-off.

Slezany zdobí produktivita i zkušenosti

Jakkoliv na Lapači není důvod k panice, přece jen příjemnější starosti momentálně řeší v Opavě. Slezan zatím vyhrál všechny dosavadní zápasy a skvělou formu korunoval v minulém kole, kdy rozstřílel Valašské Meziříčí 8:2. „Předvedli jsme pěkný kombinační hokej a měli stále více ze hry,“ hodnotil utkání trenér Karel Suchánek. „Hodně jsme se tlačili do útoku, z čehož vyplynuly dva inkasované góly, které nás přibrzdily. Ve druhé části jsme ale měli výraznou převahu, soupeři jsme odskočili na rozdíl čtyř branek a ve třetí třetině jsme už hru kontrolovali.“

Proti Bobrům se gólově prosadili hráči, kteří táhnou kanadské bodování opavského týmu, a na které si bude muset i Vsetín dát pozor. Jedná se především o Jakuba Vítka, který si drží průměr více než jedné vstřelené branky na zápas (7 + 0). Začátek sezony vychází i Tomáši Polokovi (3 + 4) či stálici v opavském dresu Tomáši Měchovi, který branky pro své spoluhráče zatím spíše připravuje (1 + 5). Branku a asistenci proti Valašskému Meziříčí pak zaznamenala nová posila Opavy - devětatřicetiletý David Musial, který strávil značnou část kariéry v Německu a svůj soutěžní debut v červenobílém dresu si odbyl právě v duelu s vodními hlodavci.

Z obránců v sobotu nejvíce zahrozí Josef Tichý (3 + 3), ovšem zkušenosti k nezaplacení znamená pro Suchánkův výběr devětatřicetiletý David Galvas a také o rok starší Zdeněk Pavelek. Jedničkou v bráně Slezanu je Dušan Šafránek, jenž má se startem soutěže průměr 2 inkasované góly na zápas. Valachy tedy v sobotu nečeká nic jednoduchého. K vítězství budou jistě potřebovat také hlasitou podporu fanoušků.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada (Plšek) – Hurtík, Hryciow, Haloda, Vaněk J., Báchor, Štědrý, Zuzaník – Zúbek, Vaněk D., Ambruz - Mikšovský, Hrazdira, Kolařík - Kubo, Podešva, Vítek - Štrbík, Daněk, Hruška - Kývala, Slováček.

Opava: Šafránek (Plánovský) – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler - Baďura, Měch, Vítek - Černý L., Polok, Herman - Musial, Chalupa, Wolf.