Roman Vlach: Uvidíme se ještě v neděli!

Michal Veselý • 21.03.2007

V s e t í n - Nejlepším hráčem se stává Vlach, kde to jsme? Finále hrají přece junioři! Nicméně - jde o Romana Vlacha, syna kouče vsetínského prvního týmu Rostislava Vlacha. Pro Vsetín je škoda, že se na ledě představil v modrožlutém dresu Medvědů. Talentovaný útočník si pochvaloval atmosféru Na Lapači a v závěru našeho povídaní slíbíl, že se na Vsetíně uvidíme ještě ve třetím zápase. Uvidíme, jestli bude dobrým prorokem. Druhý zápas je naplánován na pátek 23. března od 17:00 a Zlín jistě vyvine veškeré úsilí, aby sérii vrátli zpět na vsetínský led.

Romane, vstup do zápasu se vám podařil výborně, brzy jste vedlo o dvě branky
Ano, tak se to dá říct. Splnili jsme vše, co jsme si před zápasem řekli a soupeře jsme překvapili rychlými góly.

Vsetínští mi přišli ze začátku hodně nervózní
Já si myslím, že náš nástup byl velmi dobrý a oni ze začátku nevěděli, jak na nás hrát. Nebýt té přesilovky pět na tři, tak bychom si náskok udrželi až do druhé třetiny a hrálo by se nám daleko lépe.

Vsetínu přesilovky šly, od modré pálili hlavně Ostrčil a Stříteský, to se asi špatně brání?
Co já vím, tak Vsetín teď přesilovky docela dost trénoval, hodně na nich zapracovali a v play-off a jim to nese ovoce. Právě proto bychom se měli co nejvíc vyvarovat faulům a nepustit je do přečíslení.

Už to vypadalo, že půjdete do kabiny s vedením, ale minutu před koncem jste dostali vyrovnávací branku, co jste si řekli v kabině?
To by se nám nemělo stávat, že si necháme vzít vedení 2:0. Na druhou stranu, přesilovka pět na tři, kterou Vsetín dostal, by se měla proměnit a taky se tak stalo. V kabině jsme se snažili si všechny chyby vyříkat a ponaučit se z nich.

Ve druhé třetině jste si ale zápas prohráli
Druhá třetina byla opravdu špatná. Doufali jsme, že by to mohlo být jako doma s Varama, kdy to bylo taky 2:2 po první třetině. Bohužel Vsetín byl aktivnější, měl i trochu štěstí, a také využili většinu svých šancí, což nám se bohužel nepovedlo.

Po vystřídání brankářů se hra vyrovnala, dalo se zápasem za stavu 5:2 ještě něco dělat?
To ano, ale zdálo se mi, že Vsetín už spíš bránil než aby se snažil o další góly. Navíc hokej je rychlá hra a my jsme se snažili do poslední sekundy zápas otočit, ale bohužel pro nás se tak nestalo

Jak se ti líbil výkon brankáře Kůdely?
"Hyňa" chytal dobře, poslední dobou má dobré výkony a dneska to jenom potvrdil a kluky podržel.

Ale ani váš brankář nechytal špatně, mockrát vás podržel, hlavně ve třetí třetině
Dalík chytá výborně. Jak s Varama, tak s Kladnem předváděl vynikající výkony, dneska bohužel neměl moc štěstíčka, ale každý den není posvícení a věřím, že v pátek už to bude zase dobré.

Byl jsi vyhlášen nejlepším hráčem, to tě ale asi moc nepotěšilo?

Ne, já jsem rád, ale byl bych mnohem radši, kdybychom vyhráli, to by mě těšilo daleko víc.

Mluvil jsi před nebo po zápase s otcem, co ti říkal?
Mluvili jsme spolu po zápase, vytkl mi věci, které jsem udělal špatně a udělil mi pár rad, které bych si měl vzít do dalšího utkání.

Prozradíš něco?
(smích) Já nevím, ono je toho dost např. jak najíždět, kdy nahrát, kdy vystřelit a tak.

Jak se ti líbila dnešní atmosféra?
Výborná, na Vsetíně byli vždycky perfektní fanoušci, dneska vytvořili ohromnou kulisu, mně osobně se tam hrálo velmi dobře, i když to bylo na ledě soupeře. Byl to hokej, jak má být.