(21.8.) Příprava: Vsetín - Třebíč 18:00 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 971 (17.8.)

SDO začne již v úterý a pro MDO startuje boj o udržení extraligy

Helena Hegeďová • 04.12.2017

Netradičně v úterý se starší dorostenci představí na svém ledě, soupeřem jim v předehrávce 9. kola nadstavby bude Žďár nad Sázavou. Druhý domácí zápas sehrají pak tradičně v pátek, a to proti Warrioru Brno. Neděle bude opět patřit výjezdu na led známého soupeře, tentokrát se SDO vydá do Havířova. Mladší dorost zahájí skupinu o udržení na ledě Šumperku a v sobotu se představí na Lapači proti Technice Brno. V sobotu do zápasu nastoupí také mladší a starší žáci, kteří sehrají utkání v Uherském Brodě.

Starší dorostence čekají v tomto týdnu hned tři zápasy

Uplynulá dvě kola pro SDO body nepřinesly, což znamená, že Valaši klesli tabulkou na páté místo, když si neporadili s Litvínovem ani Třincem. V domácím souboji s Litvínovem se domácím nedařilo dostat do hry a hosté zaslouženě vyhráli poměrem 6:3. V neděli na ledě Třince Valaši sice v 38. minutě srovnali na 1:1, tento stav však dlouho nevydržel a náskok třinecký Ocelářů už Vsetín dotahoval marně. V obou zápasech se dokázala opět prosadit první lajna, která přidala další body do kanadského bodování – Roman Půček (12+24), Michal Matiaško (13+13), Daniel Klímek (10+6). Jednu branku si připsal také obránce Martin Lašák (2+9), který v nadstavbě prolomil střeleckou smůlu a v druhé části soutěže vsítil již dva góly.

Zápas: 5.12. Vsetín – Žďár nad Sázavou 17:00

Pokud se vrátíme do minulosti, Žďár nad Sázavou měl velmi dobrou letní přípravu a formu si přenesl také do začátku ligy. Od začátku října však vyhrál jen dva zápasy, oba v nadstavbě, v jejíž tabulce je nyní na 7. místě. V prvním kole druhé části soutěže bodovaly Plameny doma proti Litvínovu, když vyhrály 4:3 po prodloužení. O týden později se, opět na svém ledě, radovaly z ještě většího bodového zisku – dokázaly přehrát Warrior Brno a ponechat tak doma všechny body. Na ledě soupeře vyhrál Žďár nad Sázavou v celé sezóně pouze jednou, stalo se tak 15.9. v Havlíčkově Brodě.

Co se týče útoku, budou hosté jistě spoléhat na Lukáše Gergela, který ve čtyřech zápasech vstřelil 4 branky, k čemuž přidal ještě dvě asistence. V základní části přitom tento útočník zapsal bilanci 4+4. V první části soutěže se bodově nejvýrazněji projevil Jaromír Pytlík, jenž vstřelil za patnáct zápasů 9 branek a na 14 přihrál.

Zápas: 8.12. Vsetín – Warrior Brno 17:45

V sobotu se na Lapač vydá brněnský celek, který skončil ve skupině D na posledním míste s pouhým bodem na kontě. I nyní je Warrior poslední. Na konci záři dokázal remizovat s Olomoucí, zkušenosti má však hlavně z vysokých proher jako 0:8, 0:9 nebo 0:11.

Skóre Warrioru je po 20. zápasech možná až děsivé. Údaj 17:112 nám říká, že v tomto týmu pravděpodobně nemůžeme hledat vedoucího kanadského bodování. S šesti body (1+5) skončil po základní části Alex Murdych, nejlepším střelcem byl David Karpíšek (3+1). V nadstavbě je zatím nejproduktivnějším Tomáš Frimel, jenž vstřelil dvě branky.

Zápas: 10.12. Havířov – Vsetín 13:30

Havířov není pro Valachy neznámou, jelikož kromě čtyř ligových zápasů spolu tyto celky válčily už v přípravě. Havířov skončil ve skupině E třetí s dvoubodovým náskokem na Vsetín. Před prvním utkáním nadstavby tedy vypadala tabulka o umístění takto: 1. Mladá Boleslav, 2. Havířov, 3. Vsetín. Po čtyřech kolech se oba celky posunuly v tabulce níže, bodová propast mezi týmy je však menší. Valaši jsou s pětadvaceti body pátí, Havířov s šestadvaceti body třetí (čtvrtý je, také s šestadvaceti body, další zástupce skupiny E – Třinec). Havířovu se v základní části střídaly šňůry výher a proher, se Vsetínem si až na jednu výjimku dokázal vždy poradit. 30.9. ale Vsacanům na Lapači podlehl fotbalovým výsledkem 0:1. Nadstavba zatím pro Slezany moc úspěšná není, vyhráli jen v posledním zápase proti Žďáru nad Sázavou.

Nejproduktivnějším hráčem Havířova je Lukáš Juhász (6+6), nejvíce branek zatím dokázal vstřelit Adam Hilšer (8+3). Obrana také nezůstává bodově pozadu. Konkrétně Vojtěch Ševěček je se sedmi body (4+3) čtvrtým nejproduktivnějším hráčem svého celku.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Málek – Mikulenčák, Lašák, Fojtášek, Ondračka, Vávra, Lukačka, Jenáček, Kožený – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Baďura, Půček, Pernický.

Žďár nad Sázavou: Radosta (37. Novotný) – Černohorský, Čermák, Klodner, Poizl, Cibuzar, Filip, Budín – Dospěl, Vlk, Malenovský, Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergel, Vašíček.

Warrior Brno: Pleticha – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Mrkvica, Šutera, Vávra – Primožič, Mudrych, Coufal, Frimel, Hubáček, Borot, Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antoňů.

Havířov: Štipčák – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Mastič, Adámek, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel.

Mladší dorost ve čtvrtek zahajuje cestu za záchranou extraligy

Poslední zápas se vsetínskému mladšímu dorostu nevyvedl dle představ. S brněnskou Technikou dlouho držel bezbrankový stav, nakonec však soupeři podlehl 1:3. Nyní bude mladší dorostence čekat boj o záchranu nejvyšší soutěže a nedá se očekávat, že to bude bezproblémová cesta.

Nová skupina ve druhé části soutěže se bude skládat z týmů východní skupiny, které se umístily na 5. – 10. místě. Mužstvo, které skončí po dvaceti zápasech této části poslední, sestupuje. Všechny týmy si, stejně jako v Extralize staršího dorostu, přenášejí body nasbírané v první části soutěže. Vsetín je tedy se sedmi body na 9. místě, poslední Poruba je však jen o bod horší.

Zápas: 7.12. Šumperk – Vsetín

Draci ze Šumperka se nachází na šestém místě tabulky a jsou poslední měsíc ve formě. Listopad začali výsledkem 10:0 proti Porubě, následně v klidnějším zápase zvítězili nad Warriorem Brno 3:2. Těsně padli se Zlínem a Třincem, vysokým skóre si však poradili s Technikou Brno (7:1) a v posledním zápase si vyšlápli na první Vítkovice a na domácím ledě zvítězili 6:3. Se Vsetínem se Draci v této sezóně střetli již dvakrát, v obou případech se jim podařilo zvítězit, i když na domácím ledě to bylo až v prodloužení.

Šumperk má ve svém středu hned dva nejproduktivnější hráče východní skupiny. Jsou jimi Joshua James Mácha (22+12) a Robin Kaplan (10+24), oba nasbírali shodně po 34 bodech.

Zápas: 9.12. Vsetín – Technika Brno 13:00

Soupeři se střetnou opět po týdnu, tentokrát na ledě Vsetína, kde budou chtít domácí jistě oplatit porážku z minulého týdne a hlavně si připsat cenné body. Od minulého týdne se ve statistikách Techniky nic nezměnilo. Sovy stále drží sedmou příčku, nyní s jednatřiceti body. Nejproduktivnějším borcem je Marek Kelbl (6+6), jenž si z minulého zápasu odnesl bilanci 1+1.

Sestavy v minulých kolech:

Vsetín: Málek – Liss, Houser, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Fencl, Kočí, Calaba, Ševčík, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.

Šumperk: Borovička – Přecechtěl, Blaháček, Kubíček, Kubíček II., Plhal, Křivohlávek, Cekr, Holub – Kesler, Minařík, Moravec, Horký, Kaplan, Kučera, Kavan, Mácha, Fibigr, Zembol, Polách.

Technika Brno: Skoupý – Fojt, Kubica, Kala, Šujan, Groch, Kudrna – Kelbl, Zimin, Kubový, Hassani, Staněk, Jedlička, Frýza, Vyroubal, Čoupek.