Sezona začíná! První utkání mládeže se odehrají na domácí půdě

Helena Hegeďová • 15.09.2020

Juniorská extraliga by nemohla začít lépe než domácím zápasem s Přerovem. A právě ten na Valachy v pátek opravdu čeká. Následovat bude utkání v Brně proti nováčkovi, Litomyšl totiž pro tuto sezonu půjčila licenci na Techniku. Dorostenci budou vstupovat do známých vod, jelikož s Olomoucí i Třincem odehráli poslední zápasy přípravy.

Šlágr kola na úvod, pak zápas s nováčkem

Junioři se v rámci přípravy zúčastnili již tradičního turnaje v Přerově, kde obsadili třetí místo. Následovala výhra nad Rožnovem (5:0) a dvakrát porazili Porubu (3:1 a 4:2). Naopak prohra přišla od, teď již bývalého, soupeře z Havířova (1:6).

Zápas: 18. 9. Vsetín – Přerov 19:45

Hned první kolo přinese oblíbený šlágr východní skupiny. Soupeři se spolu potkali na již zmíněném turnaji. Zde se zápasy hrály jiným než klasickým systémem, v součtu však Vsetín po částech 1:3 a 0:1 padl tříbrankovým rozdílem. Zubři tento domácí turnaj vyhráli, a to po jednoznačném finále s Kralupy 11:0. Dvakrát se Přerovští utkali také s Havířovem (1:5 a 1:1) a na dvojici utkání vyzvali i Šumperk (4:4 a 4:0). V posledních týdnech zpestřil přípravu favorita vítězný zápas s A-týmem Kroměříže (4:2) a proklepnutí nováčka Techniky Brno (3:2). Jména nejproduktivnějších hráčů Přerova asi nikoho nepřekvapí, jsou jimi David Dobša a obránci Jakub Klenir s Janem Fenclem.

Zápas: 20. 9. Technika Brno – Vsetín 12:45

Technika Brno si letošní ročník juniorské extraligy zahraje místo Litomyšle. A právě Litomyšl jako jedinou Technika v přípravě porazila (7:3). Mnoho zápasů Brna bylo zrušeno, turnaj v Šumperku musely sovy odřeknout. Zbyla však utkání s Šumperkem (1:3), Znojmem (0:1), Prostějovem (3:5) a Přerovem (2:3). Uvidíme, jak se bude Brno prezentovat v mistrovských duelech. Ještě před zápasem se Vsetínem jej čeká úvodní duel druhé nejvyšší juniorské soutěže proti Porubě.

Dorost si se svými prvními soupeři střihl generálku

U vsetínských dorostenců v přípravě převládali spíše prohry, to však není nic, co by je do startu nové sezony nemotivovalo. Ba právě naopak. Už ve čtvrtek přivítají doma Olomouc, s kterou minulý týden vyhráli 3:1. Také dalšího soupeře už prověřili, s Třincem padli poměrem 3:8.

Zápas: 17. 9. Vsetín – Olomouc 19:15

Hráči Olomouce odehráli v přípravě celek dvanáct utkání. Zvítězit se jí podařilo pouze nad Zlínem, Pardubicemi, Havířovem a Šumperk. Se Vsetín pak jednou vyhráli v prodloužení (3:2p), naposledy na Lapači prohráli 1:3. Jestli si na někoho bude muset dávat vsetínská defenziva pozor, pak to budou Dominik Jeřábek a Petr Ševčík.

Zápas: 19. 9. Třinec – Vsetín 13:00

Oceláři mají před startem soutěže formu a jsou tak horkými kandidáty na horní příčky východní skupiny. Ze svých třinácti zápasů v přípravě se před soupeřem museli sklonit pouze dvakrát (2:4 s Vítkovicemi, 3:4 s Kometou Brno). V ofenzivě vynikají Matěj Kozlík, Ondřej Šotkovský, Filip Tomiczek, ale hlavně Dawid Wawrzkiewicz.