Trenér Jenáček: Doufám, že další zápasy budeme zvládat lépe

Václav Trávníček • 09.10.2014

Po utkání v Břeclavi mu nebylo příliš do řeči. Trenér Luboš Jenáček se snažil pojmenovat důvody, proč jeho svěřenci na jihu Moravy ztratili dobře rozehraný zápas a poprvé v sezoně nebodovali. „Domácí nás přebruslili, ubojovali,“ mrzelo vsetínského kouče, jenž se musel obejít bez služeb zraněných obránců Nedbálka a Tichého. „Tam bych také viděl nějaké procento neúspěchu. Ale to se děje každému týmu, my se s tím musíme vyrovnat,“ věděl Jenáček.

Valaši v Břeclavi tahali většinu utkání za kratší konec provazu. Už ve 3. minutě se trefil Zháňal a domácí vedli 1:0. Pak sice v polovině třetiny po samostatné akci vyrovnal Haloda, ale Břeclav si vedení hned zkraje druhé části vzala nazpět. Vsetín ale kritický moment ustál. V rozmezí 34. - 37. minuty dvakrát udeřil a strhl vedení na svoji stranu. Branku na 2:3 navíc vsítil mladý obránce Josef Zuzaník, když elegantně splatil důvěru za další šanci v A-týmu. „Neviděl jsem u něj žádnou výraznou chybu. Pepa podal hodně dobrý výkon směrem dozadu i dopředu,“ těšilo Jenáčka.

Zuzaníkova trefa však byla poslední, kterou brankář Šurý lovil ze sítě. Byť měli Vsetínští zápas dobře rozehraný, dál už góly střílela jen domácí Břeclav. „Když jsme ve druhé třetině otočili stav z 2:1 na 2:3, věřil jsem, že už si to ve třetí části pohlídáme,“ uvedl trenér hostů. „Bohužel z nedůslednosti a špatnou hrou ve vlastním pásmu jsme nechali soupeře lacině vyrovnat. Domácím pak narostla křídla, šli do všeho naplno a zápas se jim podařilo otočit,“ mrzelo jej.

Hokejistům v zelenožlutých dresech se v obranném pásmu skutečně nedařilo. Jihomoravané často těžili ze svých fyzických dispozic, byli všude o krok dříve a nenechali se snadno odstavit od kotouče. „Přesto jsme měli několik velmi dobrých příležitostí k tomu, abychom zápas ještě vyrovnali a uhráli druhý bod v prodloužení či na nájezdy. Domácí už ale byli v takové euforii, že hráli nesmírně obětavě a velmi dobře jim zachytal gólman,“ poznamenal Luboš Jenáček.

Vsetínská výprava tak Břeclav opouštěla se svěšenými hlavami. Vaněk a spol. poprvé v sezoně nebodovali. „Všichni jsme zklamaní a je to velká škoda. Měli jsme tady vyhrát za tři body a pozvat tím fanoušky na sobotní domácí utkání s Opavou. Třeba by dorazili i ti, kteří letos ještě na hokeji nebyli. Kdyby věděli, že se hraje o první místo, dorazilo by třeba o tři sta diváků víc než minule,“ přemýšlel vsetínský lodivod. „Takhle je to zřejmě návrat - nechci říct do reality - ale musíme se poučit. Já našemu týmu pořád věřím. Doufám, že další zápasy budeme zvládat lépe,“ uzavřel.