V neděli čeká Vsetín derby se Zlínem

Aleš Koňařík • 05.10.2002

V s e t í n - Ke 46.extraligovému derby se v neděli na stadionu Luďka Čajky proti postaví zlínští a vsetínští hokejisté. Domácím celku HC Hamé půjde o historicky teprve pátou výhru, Vsetín by zase rád potvrdil nárůst sebevědomí poté, co mistrovské Spartě uzmul z její arény cenný bod. Díky tomu se přiblížil na dostřel v tabulce devátému Zlínu, na něhož se v případě vítězství může dotáhnout.

Nové koření vzájemným soubojům „přessyrákovských“ rivalů by měly dodat letní vzájemné hráčské výměny, ze Vsetína totiž do krajského města zamířila čtveřice Vlach, Pešat, Veselý a Hriňa, opačným směrem putoval zatím nejlepší vsetínský střelec nové sezóny Martin Ambruz. Na lavičce Zlína navíc opět stojí muž, který se výrazně zapsal do podvědomí jak zlínských, tak vsetínských fanoušků: Antonín Stavjaňa.

Nedělní derby nabídne několik premiér. Především, poprvé v nejvyšší soutěži nastoupí proti Vsetínu jeho loňský kapitán a Rostislav Vlach. V brance se po čtrnácti letech strávených ve vsetínském dresu může ukázat Ivo Pešat. Střeleckou pohodu bude chtít jistě prokázat i Martin Ambruz, který v barvách Vsetína poprvé nastoupí proti mateřskému klubu. Pro připomenutí, vzájemná bilance obou soupeřů je z pohledu Vsetína 27 výher, 6 remíz a 12 porážek při skóre 139:110.

Zlín je tradičně nebezpečný na vlastním kluzišti, venku však připomíná zájezd vystrašených dorostenců. Ze čtyř zápasů na soupeřových stadionech si odvezl stejný počet porážek při výmluvném skóre 4:14. „Medvědi“ navíc naposledy plně bodovali v 5.kole proti Plzni.