V neděli zvítězíme, je přesvědčen kouč Hlobil

Michal Veselý • 28.03.2009

První pokus o ukončení semifinálové série Valaši na dračím ledě promarnili. V oslabené sestavě dostali tenisovou mluvou „kanára“. Na skóre se ovšem nehraje, Vsetínští vedou v sérii stále 2:1 a na domácí půdě budou mít druhou možnost rozhodnout a postoupit do finále. „Já věřím, že doma vyhrajeme a věří tomu i mužstvo,“ říká bojovně kouč Hlobil.

„Šumperk byl dnes lepší v pohybu, v důrazu v koncovce. Dali nám rychlé góly. Ve druhé třetině to už bylo lepší, i naši junioři se rozkoukali a určitě se neztratili. Dostávali jsme dnes laciné branky. Ještě za stavu 3:0 jsem věřil, že bychom mohli se zápasem něco udělat. Potom už to bylo těžké. Na tento zápas musíme zapomenout,“ nabádá své svěřence kouč Hlobil.

Všechny zápasy se zatím hráli ve skvělé kulise, koučing je tak během zápasu značně ztížen. „Někdy nemá cenu klukům ani něco říkat, hráč, který přijde z ledu, stejně nevnímá. Na jednotlivce reaguji až později, aby si uvědomil tu chybu, kterou udělal. V té hektické atmosféře nejde zvládnout, aby mě všichni slyšeli. Byli jsme domluveni na střídání pětek, takže jsem spíš ukazoval rukama,“ usmívá se lodivod Valachů.

Zhruba 300 fanoušků Vsetína nevěřilo svým očím, Valaši přijeli v notně omlazené sestavě a na svého soka nestačili. „V neděli bude určitě jiná sestava. Pepa Štraub, uvidíme, jak to dopadne s Podešvou. Nějak se ta sestava ještě kosmeticky upraví,“ říká Hlobil a druhým dechem vyvrací fámy, že byl zápas vypuštěný, „To ne, to určitě ne. Pepa Štraub přišel s tím, že by potřeboval volno, že má toho dost. Je to pro mužstvo nesmírně platný hráč. Čekali jsme, že ti hráči, kteří dostanou šanci, tak budou daleko více bojovat a ti mě zklamali. Hráči, kteří nemají odehráno tolik zápasu, od nich sem čekal daleko lepší výkon, ale bohužel. Nebudu nikoho jmenovat, ale v kabině si to vyříkáme.“

Mezi fanoušky se taky hodně probírala kauza Knebl. „Marek nerespektoval moje rozhodnutí na střídačce. Hráč, který nerespektuje trenéra, ten nemá v mančaftu co dělat. Probíral jsem to s klukama, byl jsem ochotný udělat ústupek, ale muselo by to vyjít z jeho strany. Já jsem nic neudělal, tým se za mě postavil, stejně tak i vedení klubu. O sestavě rozhoduje trenér,“ má jasno první muž střídačky.

I za rozhodnutého stavu si šumperští Draci hodně všímali útočníka Erika Hrni. „Erika jsem v závěru zápasu šetřil, dostal tam ve třetí třetině pořádnou ránu, to ve mně i hrklo. Za rozhodnutého stavu jsem ho poslal do kabin. Erik i Poděs (Podešva) jsou hráči, kteří provokují svým pohybem, a soupeř si na ně pak počká,“ nechtěl riskovat zranění klíčového hráče Hlobil.

V neděli tak uvidí jistě zaplněný Lapač zápas číslo čtyři. „V neděli to budeme chtít doma skončit, já věřím, že doma vyhrajeme. I kdyby nehrál Martin Podešva, tak věřím, že vyhrajeme na 110%. Věří tomu i hráči, teď jsme se o tom bavili v kabině,“ má jasno trenér Vsetína.