VIDEO: Muži absolvovali první trénink na ledě i s novým obráncem

Redakce • 23.07.2018

V pondělí v devět hodin dopoledne se poprvé před sezonou sešli vsetínští hokejisté na ledě. Pod vedením trenérů Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka absolvovali první trénink. Tým byl rozdělen do dvou skupin, přičemž první trénovala na ledě a druhá na suchu. V 10:15 přišla výměna a na led se dostala i druhá skupina. Ve stejném duchu by měly tréninky pokračovat minimálně až do konce týdne.

Na ledě se sešlo i několik nových tváří. Asi nejvíce zaujal třetí maskovaný muž na tréninku, kterým byl Miroslav Svoboda. Ten však na Lapači pouze trénuje, než se vydá do zahraničí na farmu Nashville Predators. Stejný případ na ledě byl i obránce Lubomír Štach, jenž v sezoně bude znovu hájit barvy rakouského týmu HC Innsbruck. Poprvé s týmem trénovali i zahraniční posily. První setkání s týmem si prožil Kanaďan Mitchell Theoret, ale také běloruský brankář Jan Šelepněv.

Staronovou tváří v dresu Vsetína byl na prvním tréninku i Michal Hryciow, který se v rámci zkoušky popere o místo v sestavě. Stejně tak odchovanec Zlína Jakub Jenáček, který na Vsetíně už působil v dorosteneckých kategoriích. Naopak obránce Dominik Rudl je již potvrzenou novou posilou týmu. Dvaadvacetiletý bek je odchovancem Vítkovic a na Vsetín míří po angažmá v Opavě a Valašském Meziříčí, kde vloni působil. Skvěle se mu vedlo hlavně v Opavě, kde během šestadvaceti utkání zapsal dvacet bodů (10+10).

Dominik Rudl však nebude v první lize nováčkem. Premiéru si odbyl již v sezoně 2015/2016, kdy hájil barvy Jestřábů z Prostějova. V základní části odehrál čtrnáct utkání, ve kterých vsítil jednu branku a na další dvě přihrával. Poté zasáhl i do play-off, kdy Prostějov bojoval ve čtvrtfinále proti Slavii Praha. Ve čtyřech utkáních však mladý obránce nebodoval. Nyní si druhou nejvyšší soutěž vyzkouší i v dresu Vsetína. Ať se daří Dominiku!

„Poprvé jsme si Dominika všimli už předminulou sezonu, když jsme hráli finále play-off s Porubou. Jevil se nám dobře a sledovali jsme ho i nadále během jeho loňského působení ve Valašském Meziříčí. Je to mladý obránce, který má ofenzivní vlastnosti. Stabilně v první lize ještě nenastupoval, ale věříme, že svou šanci správně uchopí a využije ji. Je to nyní na něm,“ sdělil k příchodu nového obránce jednatel klubu Daniel Tobola.

»»» Prohlédněte si profil Dominika Rudla na serveru eliteprospects.com

Kdo se zúčastnil prvního tréninku na ledě

  • Brankáři: David Gába, Jan Šelepněv, Miroslav Svoboda (pouze trénuje).
  • Obránci: Ondřej Holomek, William Mäkinen, Jakub Teper, Jiří Weintritt, Dominik Rudl, Peter Mikuš, Ondřej Slováček, Jakub Jenáček (zkouška), Michal Hryciow (zkouška), Tomáš Ondračka (junior), Lubomír Štach (pouze trénuje).
  • Útočníci: David Březina, Vít Jonák, Luboš Rob, Roman Rác, Mikael Kuronen, Mitchell Theoret, Vojtěch Šilhavý, Radim Kucharczyk, Ondřej Kopta, Antonín Pechanec, Martin Podešva, Tomáš Vávra, Adam Hořanský, David Vítek, Daniel Klímek (junior), Dominik Tobola (pouze trénuje).

Přípravu na ledě zatím ještě nezahájil Tomáš Frolo, jenž stále léčí ze zranění, které prodělal během letní přípravy.

Celá fotogalerie z prvního tréninku

×
Dnes v 15:30 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC Škoda Plzeň