VIDEO: Už počtvrté se uskuteční akce Hokej na dřeň!

Redakce • 17.01.2019

V sobotním zápase, který už sám o sobě bude hodně zajímavý, se proti sobě postaví druhý Vsetín a třetí Kladno. Valaši mají jedinečnou možnost odskočit třetím Rytířům na rozdíl až šesti bodů! Mimo zajímavý sportovní souboj však půjde i o dobrou věc. Přímo na zimním stadionu ve velké rozcvičovně (místnost nad brankou hostů) se budete moct zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Během předchozích tří akcí Hokeje na dřeň se do registru dárců kostní dřeně zapsalo okolo 150-ti nových členů. V průměru na každého sto-dvacátého připadá jeden člověk, který opravdu někomu kostní dřeň daroval a mohl tak zachránit lidský život. Dobrovolná a charitativní akce HOKEJ NA DŘEŇ bude mít při sobotním utkání s Kladnem již čtvrté pokračování. Vy všichni, kteří jste v dobrém zdravotním stavu, cítíte se zdrávi, je Vám 18-35 let můžete pomoci zachránit lidský život. Vstupte do Registru dárců kostní dřeně a pomozte tím dobré věci. Právě vaše krvetvorné buňky můžou někoho zachránit z leukémického onemocnění.

Kdo se může stát dárcem?

Dárcem dřeně může být každý zdravý člověk. K darování dřeně pro rodinné příslušníky nejsou žádné striktní věkové hranice. Věkové omezení pro vstup dobrovolníků do registru je dáno hlavně ekonomickými důvody. Vstoupí-li do registru mladý člověk, může v něm setrvat při stejných finančních nákladech na úvodní vyšetření desítky let.

Základní kriteria pro vstup nových dobrovolníků do ČNRDD jsou:
• věk 18 - 35 let
• dobrý zdravotní stav, žádné závažné onemocnění v minulosti
• ochota překonat určité nepohodlí a ztrátu času, spojené s jednou či několika návštěvami zdravotnického zařízení, případně s odběrem krvetvorných buněk v zájmu záchrany života druhého člověka.
• více informací naleznete na stránkách  www.kostnidren.cz

Kde se na stadionu registrovat

Možnost zapsání se do registru bude v místnosti sloužící jako velká rozcvičovna. Jde o velkou místnost s mnoha okny nad brankou hostů, kde pro vás budou pracovníci odběrového centra připraveni již od 16:00 hodin.

Přihlašovací formuláře pro vstup do registru ČNRDD se vypisují před samotným odběrem vzorku krve (2 ml) a bude je možno vyplnit před klubovnou či uvnitř nebo si je můžete stáhnout pod tímto a tímto odkazem a přinést již vyplněné.

ZÁJEMCI O DRESY VSETÍNA

Letošní akce HOKEJ NA DŘEŇ 4 se na ledě navíc odehraje ve speciální sadě dresů, ve kterých nastoupí naši hráči pouze v sobotním utkání. Od dvanácti hodin v neděli 20. ledna až do pondělí 28. ledna do 12:00h bude probíhat aukce těchto dresů a poběží tradičně na serveru sportovniaukce.cz. Celý výtěžek z aukce půjde na účet nové benefice hokejbalového Stoupa cupu pod názvem #zustanvehre, kterou podpoříme vsetínský spolek Roska a jejich klienty trpící onemocněním roztroušené sklerózy. Jako dárek k přispění na dobrou věc, věnovali Rytíři Kladno do aukce podepsaný dres Jaromíra Jágra.