Valaši jedou bojovat o deváté místo

Viktor Krus • 07.12.2008

V s e t í n - V neděli jedou hráči Valašského hokejového klubu do Pelhřimova za jediným cílem: získat tři body a prodloužit tak vítěznou sérii. Pokud by zároveň prohrál Uničov, posunuli by se svěřenci trenéra Hlobila v tabulce na deváté místo. Vsetín má po vydařených utkáních přiměřené sebevědomí, což je dobře jak pro hru, tak i pro oko fanouška. Zato Pelhřimov prohrál v minulém kole 6:1 v Hodoníně a je otázkou, jak se s prohrou vyrovná. Zápas začíná v 17 hodin a sledovat jej můžete i v rámci změn stavu.

O favoritovi zápasu se dá polemizovat. Vsetín sice plete fantastickou šňůru výher a k tomu poslední vzájemný zápas vyhrál drtivě 9:3, ale Pelhřimovu se též v poslední době dařilo. Pelhřimovští bodovali, dokud se nevrátili z Hodonína s šestigólovým nákladem. Teď nastává otázka, zda-li je tato prohra rozviklá hodně, či ji hráči z hlavy vypudí. Dá se tedy čekat krásná hra o drahocenné body do tabulky.

Nedělní soupeř hokejistů Vsetína má v kádru pár es. Nejlepším střelcem družstva je Marek Anderle, který nasázel už 15 gólů a 9 asistencí a je nejproduktivnějším hráčem Spartaku. Druhým tahounem je Martin Tecl (12+11). O třetí příčku produktivity Pelhřimova se dělí Jiří Kubát a Tomáš Plachý, oba mají po 10 + 10. Nejproduktivnějším obráncem je Martin Meloun (2+5), jenž zdatně produkuje jak nahrávky a góly, tak i trestné minuty. Nasbíral jich už 77. Mezi tyče se zřejmě postaví Ondřej Jirkův, jehož úspěšnost je 88,55%.

Letošní vzájemný zápas

Vsetín – Spartak Pelhřimov 9:3 (1:1, 5:1, 3:1)

Branky: 2. Bezouška (Klabačka), 27. Matula (Vaněk, Ašer), 30. Vaněk (Černý, Klabačka), 30. Novák (Marek, Bezouška), 32. Černý (Klabačka), 37. Ašer (Matula, Vaněk), 51. Ašer (Klabačka), 58. Klabačka (Ašer) - 1. Kubát (Sláma, Vácha), 35. Sláma (Kubát, Anderle), 55. Pelán (Anderle, Lazorišák).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Plšek - Šimek, Rajnoha, Tomis, Bezouška, Haschka, Zavrtálek - Marek (30. Podešva), Gergela, Vaněk - Čech, Štraub, Mikeš - Hrňa (35. - 44. Ašer), Klabačka, Tesařík

Pelhřimov: Jirkův - Kuchyňa, Krpálek, Meloun, Spudil, Vácha, Zelený - Heřman, Anderle, Kubát - Pelán, Hadrava, Tecl - Kočan, Votápek