Pondělní promítání: Historický postup Vsetína do semifinále Chance ligy

Redakce • 12.04.2020

Byla to dlouhá a vyrovnaná série, která vstoupila do historie vsetínského hokeje. Ve své první sezoně ve druhé nejvyšší soutěži se Valaši probojovali do play-off, ale jejich cesta skončila už ve čtvrtfinále. Hned o rok později ale v prvním kole vyřazovacích bojů přetlačili houževnatý Prostějov a poprvé v historii slavili semifinále! V pondělním promítání si od 17:30 připomeneme sedmý duel čtvrtfinále 2019, ve kterém svěřenci trenérů Dopity a Jenáčka stvrdili postup mezi nejlepší čtyři týmy Chance ligy.

Přenos doporučujeme sledovat na monitoru počítače nebo prostřednictvím chytré televize (klikněte).

Jak utkání hrané 12. března 2019 vypadalo?

Valaši k vítězství vykročili již v první třetině, když přesilovou hru využil Rob a krátce po něm se prosadil i Březina. Komplikace pro Vsetín nastala ve druhé třetině, kdy Jestřábi dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ovšem jejich naděje zmrazil okamžitě Kucharczyk. I tak se zbývající minuty rozhodujícího utkání nesly ve znamení tuhé bitvy, kterou domácí korunovali trefou do odkryté branky v podání Šilhavého a v sedmém duelu série zvítězili 6:2.

Co o duelu řekl trenér Luboš Jenáček?

„Spadl nám obrovský balvan ze srdce, protože cíl byl dostat se do semifinále. Po výborné základní části jsme šli do play-off z druhého místa, případné vypadnutí by bylo samozřejmě zklamání. Ale my jsme věděli, že Prostějov bude velmi silný protivník, protože hrál všechna utkání proti nám v základní části výborně. Bylo to 2:2 na zápasy a tím, že některé zápasy v základní části možná podcenili a prohráli, ztratili body. Díky tomu byli o dvacet bodů pod námi, ale kvalitu mají obrovskou. Vůbec mě nepřekvapuje, že série šla do sedmého zápasu. Protože se střetly dva výborné týmy, bylo to vypjaté před výbornou kulisou. Jak tady, kdy byla opravdu fantastická atmosféra, tak v Prostějově, kde byla také dobrá, přijelo tam nejmíň 1000 lidí ze Vsetína. Prostějovští fanoušci byli také výborní.“