Valaši posilují obranu, zelenožlutý dres bude oblékat Pavel Mojžíš

Václav Trávníček • 28.06.2016

Další zkušený hráč bude v nové sezoně hájit barvy Vsetína. S klubem se na smlouvě dohodl osmatřicetiletý obránce Pavel Mojžíš, jenž naposledy působil v prvoligovém Prostějově. Po útočníkovi Filipu Čechovi jde o dalšího hokejistu s bohatými zkušenostmi z nejvyšší soutěže, který svoji budoucnost spojuje se zelenožlutými barvami. Klub navíc tento týden oznámil i jméno nového trenéra Jiřího Dopity. „Z Pavla je cítit, že má zájem tady hrát. Je hodně pozitivní, láká ho ambice klubu někam se posunout,“ uvedl jednatel VHK Daniel Tobola.

„Sledoval, jak si v posledním období vedeme a chce to tady zažít. Navíc pochází z Vizovic, tudíž má ke Vsetínu a k regionu vztah, což je pro nás důležité. Zkušeností má na rozdávání a věříme, že nám hodně pomůže,“ řekl dále Tobola k Mojžíšově příchodu.

Hráč, který vstoupil do dospělého hokeje ve Zlíně, má na kontě 575 utkání v extralize. Může se pyšnit jednou stříbrnou (Zlín) a dvěma bronzovými medailemi (Zlín, Znojmo). V nejvyšší soutěži působil naposledy v sezoně 2010/11, kdy oblékal dres Komety Brno.

Následující čtyři roky strávil v polských týmech Sanok a Tychy a s každým z nich vybojoval jeden mistrovský titul. Poslední sezonu odehrál v prvoligovém Prostějově, kde mu patřilo kapitánské céčko.

Rozhovor s Pavlem Mojžíšem připravujeme!

Foto: lhkjestrabi.cz