permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Valaši se pokusí dobýt Tipsport Arénu

Jan Hrbáček • 04.12.2006

V s e t í n - O2 extraliga pokračuje rychlým tempem dále. Už v úterý se vsetínští hokejisté představí na ledě libereckých Bílých Tygrů a pokusí se o nemožné, dobýt tvrz jménem Tipsport Aréna. Liberečtí mají na domácím ledě úspěšnost takřka 93%, porazit je dokázali v letošní sezóně pouze Oceláři z Třince. Vsetín hrál v neděli právě s třineckými hokejisty a podlehl jim 2:3, když vůbec nezvládl první část. Asistent trenéra Břetislav Kopřiva nabádá hlavně k soustředěnosti po celých 60 minut. "Věřím si už všichni uvědomí, co je třeba pro zisk bodů. Chceme zvládnout celý zápas bez výpadku." Na cestu do Liberce se také chystá skupina fanoušků GPH. Utkání začíná v 18:30.

Vsetínu znovu vypomůže prostějovský centr Lukáš Říha, který v pátek podal dobrý výkon a trenéři si jej pochvalovali. Nastoupí ve druhé formaci s Markem Dubcem a Lubošem Robem. Chybět budou pouze dlouhodobě zraněný Josef Hrabal a nově také brankář Martin Štefl, kterého už v neděli nahradil na lavičce náhradníků slovinský gólman a jednička vsetínských juniorů Jure Verlič. Vsetín se samozřejmě stále pere o možnost zahrát si play off, ale vedení týmu už zároveň naznačilo první kroky budování kádru pro příští extraligový ročník. "Už se samozřejmě díváme dopředu, protože někteří hráči nám po sezóně možná odejdou," říká Kopřiva.

Liberec je v současné době i přes nedělní prohru s Litvínovem 3:5 ve velké pohodě. S 53 body vede extraligovou tabulku, získal jich o 26 více než Vsetín. V brance se po jednozápasové pauze objeví znovu reprezentační gólman Milan Hnilička. Tygři budou postrádat obránce Jana Holuba a útočníky Lukáše Pabišku a Jana Tomajka (14Z, 0+1). Produktivitu vede Jan Víšek (7+10), ex-vsetínský Ondřej Hruška si zatím ve 28 zápasech připsal po dvou brankách a dvou asistencích. Liberec svého soupeře rozhodně nepodceňuje, trenér Josef Paleček charakterizuje nadcházející zápas jako "boj s obranou".

Vsetín vs. Liberec 2006/2007

První utkání měli Vsetínští výborně rozehrané, když vedli už 3:1, ale dva slepené góly ze závěru druhé třetiny v podání domácích zajistily vyrovnání. Ve třetí části pak rozhodl Stanislav Procházka. Ve druhém zápase na Lapači nastala velmi podobná situace, Vsetín si však tentokrát body vzít nenechal.

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:3 (0:0, 3:3, 1:0)
Branky:
31. Pletka (Podkonický), 40. Jiruš (Moravec), 40. Šachl (Vaic), 54. Procházka (Vampola) - 25. Rob (Sakrajda), 33. Demel (Hrabal), 36. Demel (Bobček).

Vsetínská hokejová a.s. - Bílí Tygři Liberec 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky:
4. Rob (Berzinš), 13. Sakrajda (Sabol) - 50. Pabiška (Klimenta).

Pravděpodobné sestavy

Liberec: Hnilička - Kočí, Krstev, Jiruš, Moravec, Zíb, Rýgl, Hrach - Pletka, Podkonický, Novák - Klimenta, Plodek, Víšek - Vaic, Šachl, S. Procházka - O. Hruška, Jech.

Vsetín: Vehviläinen - Všetečka, Kučný, Horák, Galvinš, Šmach, Balčík, Ostrčil, Bolf - D. Květoň, Stantien, Demel - Dubec, L. Říha, Rob - Duba, Berzinš, Kraus - Hrňa, Sabol, Sakrajda.

Dnes v 17:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba 2011