Vehviläinen si pochvaloval dobrou hru Vsetína v obraně

Aleš Koňařík • 21.11.2006

V s e t í n – Chytá-li proti brankáři Málkovi ve vsetínských službách Fin, můžete si s velkou pravděpodobností vsadit na vítězství Valachů. Jen jméno se změnilo: Sasu nahradil Simo, který svým jistým výkonem a 30 zásahy přispěl k výhře trápícího se Vsetína nad nevýraznou Plzní. „Měl jsem dnes v několika případech štěstí, které mi vydrželo celý zápas. Jsem rád i proto, že jsme dnes po čtyřech kolech a několika těsně prohraných zápasech konečně vyhráli,“ řekl po utkání usměvavý Fin.

Důvody k radosti ovšem na Lapači –alespoň co do diváckého zážitku- bůhvíjak dlouho panovat nemohly. Na obou týmech bylo až příliš patrné, že mají do optimální formy daleko jak Američané k vítězství v Iráku. Čekání na první branku mohli poprvé zlomit hráči hostujícího celku, kterým se ve 28. minutě naskytla možnost trestného střílení. Kracík ovšem o dobré dva metry minul branku. Zlomový bod?

„Těžko říct, soupeř měl více lepších šancí i mimo to, hlavě při přesilovkách,“ nesouhlasil Vehviläinen. „Navíc Kracík to provedl hodně špatně, čekal jsem co vymyslí a on poslal puk někam úplně vedle. Možná mu to vyjde příště,“ bavil se na účet nešťastného střelce Fin, který také pochválil zodpovědnou hru celého týmu. „Hodně střel Plzně bylo z velké dálky a nebyl zase takový problém je pochytat. Kluci dnes hráli v obraně velice dobře.“

Nad možností, že by se mu mohlo povést zakončit zápas s čistým kontem, nechtěl během utkání příliš přemítat. „Už se mi párkrát stalo, že jsem myslel na vychytanou nulu a pak jsem chvíli poté dostal blbý gól. Dnes jsem si říkal tak dvě minuty před koncem, že by to mohlo konečně vyjít.“

Novou tváří v obranných řadách Vsetína je dvacetiletý Ondřej Šmach, který o víkendu přišel na Valašsko výměnou za takřka jmenovce Štacha. Trenéři jej hned z kraje zařadili do první obrany ke Kučnému, jehož stabilní parťák Hrabal bude ještě dlouho laborovat se zraněným ramenem. „Bylo to celkem dobré, hlavně, že se nám povedlo zvítězit. Jsem samozřejmě rád, že jsem si po dlouhé době pořádně zahrál. Ve Znojmě jsem nehrál ani polovinu toho, co dnes tady,“ řekl Šmach, který na ledě strávil hodně času i při přesilovkách či oslabeních.

„O tom, že jsem ve Znojmě skončil, jsem věděl od začátku reprezentační přestávky. Měl jsem náznaky, že má o mě Vsetín zájem, ale podrobnosti nakonec dořešil můj agent,“ komentoval Šmach svou výměnu, kterou samozřejmě probíral i se vsetínským odchovancem Štachem. „S Lubomírem se docela hodně známe, takže jsme si ohledně toho volali a zjišťovali informace.“

Vsetín ve třech domácích duelech získal čtyři body a po delší době jej v pátek čeká utkání venku – a to hned v derby se Zlínem. Dostane mezi tyčemi opět šanci hrdina úterního zápasu? „Rád bych nastoupil i proti Zlínu, přeci jen to je derby a zajímavý zápas,“ řekl Vehviläinen. „Uvidíme, jak se trenéři rozhodnou.“