Venkovní miniturné začne Vsetín v Opavě

Václav Trávníček • 02.09.2013

Poslední tři přípravné zápasy mají na programu vsetínští hokejisté. Svěřenci koučů Jakubíka a Hlobila je všechny sehrají na ledě soupeřů. Miniturné odstartují v úterý, kdy zajíždějí do Opavy. Pomineme-li sobotní exhibici, měřili Valaši naposledy síly právě s celkem Slezanu. Minulý týden ho porazili 3:1 a proto bude zajímavé sledovat, jak si povedou v úterní odvetě u polských hranic. Duel začíná v 18 hodin a připravujeme z něj online přenos.

Předchozí vzájemné měření sil vyznělo lépe pro Valachy. Pod vítězství zelenožluté party se podepsal také dobrý výkon brankáře Tomáše Kohna, jenž inkasoval až v šest minut před koncem z hole Barinky. Opavský kouč Karel Suchánek proto neskrýval rozladění. „S předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni. Není se čemu divit, protože pět hráčů z naší základní sestavy, kteří budou určitě pravidelně hrát a patří do toho týmu, nehráli. Naši mladí hráči mě však trochu zaskočili,“ vykládal. „O místo v sestavě se bojuje trochu jinak.“

Jeho vsetínský protějšek Juraj Jakubík sice žehral na slabý úvod, ale za výkon svých svěřenců i pomyslné tři body byl nakonec rád. „Podařilo se nám ubránit oslabení ve třech a poté jsme pracně dokázali hru otáčet, až jsme byli lepším mužstvem. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli,“ těšilo jej. Do úterní odvety slovenský lodivod každopádně definitivně nenasadí hráče, kteří si místo v týmu nevybojovali a klub se s nimi už minulý týden rozloučil.

Jde o útočníky Lukáše Gromuse a Kamila Valentíka a obránce Tomáše Žabčíka a Davida Hoďu. Odchod posledního zmiňovaného je možná trochu překvapivý. Hoďa totiž na Valašsku působil během posledních dvou sezon a letos oblékl zelenožlutý dres v neúspěšném utkání s Přerovem (0:7). „Důvody jsou mezi námi,“ řekl na adresu jeho konce ve Vsetíně trenér Jakubík. „S Davidem Hoďou jsme se dohodli, že do sezony půjdeme bez něj vzhledem k počtu hráčů a současným možnostem klubu,“ doplnil jednatel VHK Daniel Tobola.

Naopak za Vsetín by v Opavě už mohl nastoupit útočník Petr Hruška, jenž se v přípravě s Novým Jičínem zranil, ale jeho stav se od té doby zlepšil. O tom, který z trojice brankářů Hromada - Plšek - Kohn dostane proti Slezanu důvěru, se rozhodne zřejmě až v úterý odpoledne. Jiné výraznější zásahy do sestavy nebyly večer před utkáním známy.

Valachům se každopádně v letošní přípravě zatím docela daří. Padli sice ve zmiňovaném duelu se Zubry a podlehli prvoligovému Šumperku, jinak se jim pak s přerovským aspirantem na postup podařilo uhrát doma remízu 2:2 a Hodonín, Nový Jičín a naposledy právě Opavu porazit. Ostatně - výsledky z utkání proti celkům jako je Slezan budou hrát v nadcházející sezoně velkou roli. Oba mančafty si totiž brousí zuby na umístění v první čtverce.

„Jedná se o poslední zápas doma a chtěli bychom už nastoupit v sestavě, která by se měla přibližovat prvnímu mistrovskému utkání,“ plánoval před úterním duelem Suchánek, jehož tým zatím v přípravě podlehl jen Přerovu a Vsetínu. „Pořád nás ale omezují zdravotní potíže hráčů. Třeba Pavla Baďuru s Patrikem Džemlou trápí angína,“ kroutil hlavou a dodal: „Ve Vsetíně jsme nehráli optimálně a máme mu co vracet. Určitě provedeme také změny v sestavě, protože takovým způsobem zkrátka hrát nemůžeme.“

Úvodní vhazování úterního duelu proběhne v 18:00. Ze zápasu přineseme podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Opava: Šafránek (Kober) – Kysela, Vrábel, Navrátil, Galvas, Bednárek, Mosler - Měch, Barinka, J. Vítek, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

Vsetín: Kohn (Hromada, Plšek) – Farda, Vrba F., Žák, Tichý Ju., Vodák, Okuliar, Hradil, Tesařík – Mikšovský, Vaněk, Ambruz, Kajaba, Podešva, Kubo, Vítek D., Janeba, Daněk, Brezáni, Štrbík, Báchor.