Věřím, že tým bude silnější než loni, říká před startem 2.ligy jednatel Tobola

Václav Trávníček • 16.09.2014

Už ve středu vstoupí vsetínští hokejisté do své sedmé sezony ve 2.lize. Loni se probojovali do semifinále soutěže, tentokrát by chtěli dojít ještě dál. „Věřím, že letos bude tým silnější. Kluci nasbírali další zkušenosti, které tréninkem nenahradíte, a měli by je v sezoně zúročit,“ říká jednatel VHK Daniel Tobola, jenž by do týmu rád přivedl ještě jednoho obránce. „Jinak je kádr v podstatě uzavřený,“ tvrdí. Vedle herních ambicí svého klubu se fanoušci mohou těšit na soutěže, novou nabídku fanshopu a také na výjimečnou exhibici, která proběhne v listopadu.

S jakými cíli vstupuje Valašský hokejový klub do nové sezony?
U mužského týmu je to pohybovat se v sezoně v první čtyřce a začínat konečně play-off na domácím ledě, kde bychom rádi uspěli ve více než jedné sérii. V mládežnických kategoriích je cílem udržet extraligové dorostenecké soutěže pro další sezonu, nadále intenzivně pracovat v náboru nových hráčů a následně kvalitně trénovat tak, aby hokej na Vsetíně bavil co nejvíce lidí. Co se týká ekonomické stránky, klub jako celek musí pracovat po celou sezonu s vyrovnanými rozpočty.

Proměnilo se od loňské sezony nějak výrazněji portfolio partnerů?
K zásadním změnám nedošlo, většina partnerů nám zůstala věrná i pro novou sezonu a podařilo se dohodnout i s novými partnery. Vážíme si a upřímně děkujeme každému, kdo jakkoliv podporuje lední hokej na Vsetíně. My se budeme snažit všem partnerům jejich přízeň vrátit úspěchy na ledě.

Rozhovory před sezonou 2014/15:

Klub: Daniel Tobola (právě čtete)
A-tým: Viktor Hlobil
Junioři: Luboš Jenáček
Starší dorost: Zdeněk Čech
Mladší dorost: Petr Fojtů
__________________________________________________________________

Na jaře klub opustil předseda Jan Vlach, se kterým zmizely i jeho sponzorské prostředky. Jaký efekt to má na letošní situaci?
Protože plánujeme rozpočet a jeho naplnění dopředu a víme, co si můžeme dovolit a co ne, neočekáváme dopad žádný.

S jakým rozpočtem tedy budete hospodařit v nadcházející sezoně?
Celkový rozpočet mládežnického a mužského hokeje pro letošní sezonu činí zhruba 13 milionů korun.

Jak obecně hodnotíte změny, které od loňské sezony proběhly v mládežnické základně?
To, co přímo ovlivníme naší náborovou činností, se za poslední dva roky výrazně pozitivně projevilo v počtu dětí. Například jen v ročnících narození 2007 a mladších máme přes dvacet kluků. To chceme dlouhodobě držet, abychom mohli pracovat na té nejvyšší úrovni, být soběstační v počtu hráčů a hrát nejvyšší mládežnické soutěže.

Junioři VHK loni sestoupili z nejvyšší soutěže. Plánujete výhledově návrat mezi elitu?
Na to, v jakém počtu kluci trénovali letní přípravu, se zdá být téměř neuvěřitelné, že po dvou kolech juniorské soutěže máme plný počet bodů. Ale jenom to dokazuje, že hráčů v dorosteneckých a juniorských soutěžích v každém klubu ubývá a není jich ani v extralize. Letošní cíl a přání je postoupit v základní části mezi 4 nejlepší a potom v play-off udělat kvalitní výsledek. Nikdo se nebude zlobit, když jim bude postup do baráže o extraligu. Nemožné to není.

Kategorii staršího dorostu začal od nové sezony trénovat Zdeněk Čech, dlouholetý mládežnický trenér Zlína. Jak se zrodilo jeho angažmá na Lapači?
Když jsem se dozvěděl, že se Zdeněk Čech ve Zlíně nedohodl na další spolupráci, potkali jsme se a rychle se dohodli. Věřím, že své zkušenosti u nás využije, i když jej rozhodně čeká jiný druh práce než tomu bylo v minulosti, jelikož takový počet hráčů jako ve Zlíně u nás ve starším dorostu není. Ta práce bude trochu odlišná.

Novým trenérem brankářů se stal Roman Čechmánek. Plánujete obnovit také pozici trenéra obránců, kterou loni úspěšně zastával Martin Hamrlík?
Martin již na jednom tréninku v minulém týdnu byl, ve čtvrtek se objeví znovu a věřím, že se na spolupráci na celou sezonu dohodneme, jelikož si všichni jeho práci velmi pochvalují.

Pojďme k A-týmu. Podařilo se vám mužstvo doplnit podle vašich představ?
To ukáže sezona, ale dělali jsme pro to všichni maximum. Věřím, že tým bude silnější než loni. Kluci nasbírali další zkušenosti, které tréninkem nenahradíte, a měli by je v sezoně zúročit.

Považujete kádr za uzavřený, nebo je možné, že ho v průběhu podzimu ještě někdo posílí?
Po nečekaném odchodu Michala Žáka do Nového Jičína v této chvíli ještě hledáme vhodného obránce. A co bude v průběhu sezony, ukážou jednak výsledky týmu, zranění atd. To, že k nějaké změně v průběhu sezony dojde, se nedá vyloučit, ale nyní je kádr v podstatě uzavřen.

Klub před sezonou prodal 330 permanentních vstupenek. Co pro vás tento údaj znamená?
Že hokej na Vsetíně je sportem číslo jedna a my se budeme snažit divákům nabídnout atraktivní podívanou, kvůli které se budou na Lapač znovu vracet v ještě větším počtu. Březnové zápasy play-off mají určitě všichni ještě v živé paměti a nevím o nikom, kdo by si to nechtěl několikrát v sezoně zopakovat. Všem za jejich podporu děkujeme.

Na co se mohou fanoušci v nové sezoně těšit kromě hry samotné? Plánujete pro ně nějaké akce či zpestření sezony?
Ve vybraných utkáních to budou divácké soutěže, připravujeme také novou nabídku v našem fanshopu, která se bude v průběhu sezony doplňovat. Na neděli 9. listopadu chystáme exhibici, jelikož na jaře uplyne 20 let od prvního vsetínského titulu v extralize, takže se diváci mohou těšit na reprízu prvního valašského finále extraligy. Diváci se mají určitě na co těšit.

A-tým vstoupí do sezony středečním utkání proti Novému Jičínu. Jaký tipujete výsledek?
Bude to vyrovnaný zápas, ale věřím ve vítězství našich barev 5:2.