Vstupenky online

Vsetín míří do Havířova, prodlouží bodovou sérii?

Kristýna Guricová • 30.09.2011

Velká výzva v podobě utkání na ledě AZ Havířov čeká v sobotu hokejisty VHK Vsetín. Valaši budou hájit vedení v soutěži na území celku, který je řazen mezi favority soutěže. V loňském ročníku navíc Vsetín nezískal ze soubojů s Havířovem ani jeden bod, o motivaci, v podobě prolomení této nelichotivé bilance, tak bude dozajista postaráno. Utkání na havířovském ledě startuje v 17:00 a pro ty, kteří nevyrazí na sever republiky podpořit své miláčky, bude připraven tradiční online přenos.

Vsetínským se v letošní sezóně náramně daří. I přes to, že poslední body z utkání s Novým Jičínem se nerodily snadno, mají nyní Valaši na svém kontě (společně s Přerovem) největší porci bodů a i nadále tak zůstávají na 1. místě v tabulce. Nutno ale podotknout, že naprostou většinu silných soupeřů ze skupiny východ mají žlutozelení teprve před sebou. První, ze série obtížných prověrek, budu sobotní utkání s havířovským týmem. A že nepůjde o utkání snadné, naznačil po minulém utkání obránce Jiří Farda: "Bude to nesmírně těžké utkání, ale věřím, že když v Havířově dokázaly výsledek uhrát ostatní týmy, tak my můžeme také."

Jak si letos vedou středeční soupeři?

VHK Vsetín:
VHK Vsetín – HC Frýdek-Místek 4:2
VHK Vsetín – HC ZUBR Přerov 3:4
HC Bobři Valašské Meziříčí - VHK Vsetín 3:4
VHK Vsetín – Uherské Hradiště 8:1
HC RT Torax Poruba 2011 – VHK Vsetín 1:2
VHK Vsetín – HC Nový Jičín 4:3

HC AZ Havířov:
HC AZ Havířov – HC Nový Jičín 3:0
HC Frýdek - Místek – HC AZ Havířov 2:3p
HC AZ Havířov – Prostějov 2:5
HC Karviná – HC AZ Havířov 3:4 sn
HC AZ Havířov – HC Slezan Opava 5:2

Průběžná tabulka 2.ligy, skupina Východ

Poř. Klub       Z V VP PP P Skóre  B 
1.  Vsetín      6 5 0 0 1 25:14 15 
2.  Přerov      5 5 0 0 0 21:11 15
3.  Karviná      6 4 0 1 1 25:15 13
4.  Opava       6 4 0 1 1 23:19 13	
5.  Havířov      5 2 2 0 1 17:12 10 
6.  Prostějov     6 3 0	0 3 23:20  9
7.  Val. Meziříčí   5 1 2	0 2 21:21  7
8.  Nový Jičín    5 2 0	0 3  7:10  6
9.  Frýdek - Místek  6 0 0	1 5 13:28  1
10. Uherské Hradiště 5 0 0	1 4 16:33  1
11. Poruba      5 0 0	0 5  8:16  0

Havířov: 5. příčka, 10 bodů, skóre 17:12

Hráči havířovského AZ vybojovali z pěti odehraných duelů 10 bodů. Posledního hraného kola se sobotní soupeř Vsetína neúčastnil, protože na něj díky rozlosování padlo volno. Jedinou prohru si Havířov odnesl z utkání s Prostějovem (2:5), naopak body sbíral proti Novému Jičínu (3:0) a Opavě (5:2).

Zejména v posledním duelu s Opavou se ale jeho výhra nerodila lehce. „Sice jsme měli herní převahu, ale už tradičně jsme měli problém šance proti kvalitně hrajícímu soupeři proměnit v branky. Na počátku 3. třetiny jsme góly nakonec dali, soupeř znervózněl a začal předvádět zákroky, které do hokeje nepatří - úmyslné fauly. Utkání jsme ale nakonec rozhodli díky využitým přesilovkám,“ uvedl po utkání trenér Havířova Jan Daneček.

V dalších utkáních, které má Havířov již za sebou, o vítězi základní hrací doba nerozhodla. S Frýdkem - Místkem rozhodoval o bodech pro Havířov ve 2. minutě prodloužení Klimša a s Karvinou se na řadu dostaly až samostatné nájezdy, ve kterých se štěstí taktéž přiklonilo na stranu Havířova. Dosavadní výsledky řadí Havířov na 5. příčku tabulky, přičemž náskok prvního Vsetína je roven pěti bodům. Loňský kádr Havířovských nedoznal v letní přestávce podstatných změn. Jak už to tak bývá, pár hráčů se s týmem Havířova rozloučilo, do jeho šatny naopak své kroky nasměrovali Rimmel (ze Šumperku) a Kraft (z Orlové). Vsetínští fanoušci, kteří sledují také mládežnické celky, možná vzpomenou na Marka Kopúna, který strávil sezónu 2008/2009 na Vsetíně a nastupoval za starší dorost. Letos se pouze přesunul z juniorky Havířova do A – týmu.

Mezi nejproduktivnějšími hráči AZ týmu ale najdeme jiná jména – Robert Říčka, Vít Stránský a Michal Sztefek, kteří nasbírali v dosavadních utkáních 7 (5+2), respektive 6 (0+6) a 5 bodů (3+2). Pro srovnání: nejproduktivnějším hráčem Vsetína je po šesti duelech František Zúbek, jehož statistika je shodná s tou Říčkovou. Ochranu havířovské klece má v letošní sezóně na starosti stejné trio gólmanů jako v sezóně loňské – Daneček, Vrba, Matoušek. Pravidelně se prozatím mezi třemi tyčemi střídají Daneček (3 utkání) s Vrbou (2 utkání), přičemž v posledním zápase s Opavou chytal prvně jmenovaný.

Vzájemné duely loňské sezóny patřily Havířovu

V předcházející sezóně se celky Vsetína a Havířova na ledě potkaly pouze dvakrát. První z těchto utkání bylo pro obě mužstva zároveň úvodním duelem sezóny 2010 / 2011. Hrálo se na zimním stadionu Na Lapači a každý, kdo na tomto utkání byl, pravděpodobně nezapomene na jeho okolnosti. Zápas byl ukončen v čase 41:27, kdy po zásahu bezpečností služby proti řádícím hostujícím fanouškům (při kterém bylo použito slzného plynu), nebylo hráčům umožněno dovést utkání do řádného konce. V tomto čase vedl Havířov 2:3 a rozhodnutím od zeleného stolu bylo toto skóre později potvrzeno také jako konečné.

Ke druhému mači do Havířova tak Vsetínští odjížděli nahecovaní, s chutí zvítězit. Úvodní dvě třetiny byly vyrovnané a jejich výsledkem bylo nejtěsnější, jednobrankové vedení AZ. Závěrečná část ale byla plně pod taktovkou Havířova, který třemi vstřelenými brankami ztvrdil další tři body pro Havířov, tentokrát za výhru v poměru 6:3.

1. kolo, 8. 9. 2010
VHK Vsetín – HC AZ Havířov 2:3 ukončeno ve 42. minutě (1:0, 1:3, -:-)
Branky a nahrávky: 11. Vaněk (Brynecký, Dědek), 24. Sýs - 21. Prokop, 26. Maruna, 32. Najdek (Maruna).
Zaznělo po zápase: „Po poradě s kapitánem hostů a rozhodčími jsme se domluvili, že nemá cenu pokračovat. Bylo to nepříjemné, škrábalo to v krku, kluci měli červené oči. Člověku se může zamotat hlava. Pokračovat se nedalo, bylo tu riziko zranění hráčů,“ zhodnotil celou situaci loňský kapitán Valachů Michal Šafařík.

__________________________________________________________________ 16. kolo, 3. 11. 2010
HC AZ Havířov – VHK Vsetín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4. Potočný (Sztefek), 12. Maruna (Klimša, Prokop), 28. Říčka (Najdek, Prokop), 42. Krisl (Stránský), 47. Stránský (Sztefek, Potočný), 49. Sztefek (Machálek) - 9. Farda, 37. Dubec (Brynecký, Sýs), 47. Bajtek (Farda)
Zaznělo po zápase: „Nedávali jsme branky a lacino jsme inkasovali. Havířov měl velice dobře postavené přesilovky, my pomalu nevěděli, jak je bránit, to byl asi základ celého zápasu,“ posteskl si po druhém utkání Martin Kubo.

Sestavy v minulém kole:

Zatímco marodka vsetínského celku je prázdná, na té havířovské je vedeno jméno Luděk Lhotský. Ten se od srpna trápí s bolestmi zad. Datum jeho návratu zůstavá s otazníkem.

Vsetín: Plšek - Spitzer, Hoďa, Farda, Tesařík, Mečiar, Hrčka - Zúbek, Hruška O., Bajtek, Korčák, Vaněk, Vítek, Kubo, Sprušil, Hegyi.

Havířov: Daneček L. - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M. - Klimša, Najdek, Maruna - Sztefek, Potočný, Stránský - Daneček J., Říčka, Pechanec - Brezani, Kraft, Pavlas.