Vsetín s juniory ale i s posilami z jihu Čech zkusí potrápit Liberec

Michal Kubáň • 03.02.2005

V s e t í n - Proti ambicióznímu Liberci vyzkouší domácí jak juniory, tak i nové posily. Valaši naoplátku za Gřegořka s Brabencem získali na střídavý start Jiřího Šimánka a Mojmíra Musila. Hra v prodloužení, čtyři reprezentanti v čele s Hniličkou, takovými přednostmi třetí Liberec naplňuje ambice a pomýšlí na mety nejvyšší. Severočeši představí posilu z Třince - obránce Tomáše Kloučka, kterého ulovili do konce sezóny.

Tygrům se daří v prodloužení: Osmkrát neprohráli

Bílým Tygrům se v posledních čtyřech zápasech příliš nedařilo. Šrámy na kožichu v podobě proher s Karlovými Vary 0:3 a Pardubicemi 1:4 se zacelily výhrou nad Jihlavou 5:2 a hlavně vítězným kláním nad Znojmem v prodloužení. Zisk tří bodů nad Jihočechy zařídil minutu před koncem prodloužení Valdemar Jiruš a připsal Tygrům do statistik osmý zápas v prodloužení bez porážky. Z celkových devíti zápasů v prodloužení totiž Tygři pouze jednou prohráli (Slavia) a dvakrát remizovali (Jihlava, Zlín). Postrachem obran bývá v podání Liberce jeho nejproduktivnější střelec a reprezentant Radim Vrbata (13+14), který hraje v lajně s Václavem Nedorostem a Alešem Kotalíkem, jenž se po zranění kolena vrátil do sestavy. Proti Valachům možná Liberec nastoupí s novou posilou v obranných řadách. Tomáš Klouček, slavistický odchovanec po krátké třinecké anabázi zakotvil do konce sezóny v libereckém týmu. Druhým nejproduktivnějším hráčem je Lubomír Vaic s 25 body (12+13), o dva body méně má zraněný Leoš Čermák.

Liberec má zástupce v reprezentaci na všech postech

Letošní sezóna zatím vychází Libereckým dle nejlepších představ a Tygři ze severu Čech sebevědomě pomýšlejí na stupně nejvyšší, prozatím však hájí třetí příčku. Skvělé výkony v extralize jsou magnetem pro reprezentační trenéry. Nejlepší v kanadském bodování Liberce, útočník Radim Vrbata (13+14) spolu s obráncem Jiřím Fisherem a osmnáctiletým Ladislavem Šmídem si zahrají na Švédských hrách. Zpátky do reprezentace se vrátil Roman Hnilička, který dostal přednost před Tomášem Vokounem.

Marodka stále sužuje Liberec

Velké trable s marodkou, které na přelomu listopadu a prosince zanechalo hned deset „tygrů“ mimo hru, zcela Palečkovu smečku neopustily. Celkem pět hráčů chybí v libereckém A – týmu, jmenovitě Jiří Moravec, Jiří Hanzlík, Jan Holub, Leoš Čermák, Jaroslav Modrý. Posledně jmenovaný, jenž si v zápase s Karlovým Vary poranil ruku, si absenci zápasového drilu vynahradil vypomáháním trenérské trojicí Paleček-Dvořák-Kapoun za hráčskou lavici.

Letošní zápasy: Liberec má navrch

6. kolo Liberec - Vsetín 1:0 pr. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) Branka a nahrávka: 65. Vaic (Podkonický).

19. kolo Vsetín - Liberec 4:2 (0:1, 2:1, 2:0) Branky:21. Němec (Demel), 33. Radivojevič, 41. Demel, 53. Vak (Gýna, Selingr) - 12. P. Rozsíval (Vaic, R. Vrbata), 35. Vaic (P. Rozsíval).

32. kolo Liberec - Vsetín 4:1 (2:0, 1:1,1:0) Branky: 7. V. Nedorost (R. Vrbata), 16. R. Vrbata (Modrý, Hnilička), 31. Modrý (Sailer, V. Nedorost), 52. V. Nedorost (Sailer, R. Vrbata) - 32. Radivojevič (Vak, Demel).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Čechmánek - Frolo, Němec, Jaškin, Chvátal, Hrabal, Spitzer - Dubec, Vlach, Selingr - Demel, Vak, Kovář - Šimánek, Musil, Hruška - Korotvička, Hubáček, Květoň.

Liberec: Hnilička - Šmíd, Jiruš, Fischer, Ovčačík, Duben, Jareš, Rýgl - Novák, Rataj, Tomajko - Vrbata, Kotalík, Nedorost - Vaic, Podkonický, Procházka - Víšek, Plodek, Rozsíval.