Vsetín se ve středu představí na horké půdě přerovských Zubrů

Jan Tajzler • 08.10.2019

Chance liga pokračuje ve středu 12. kolem. Hokejisté Vsetína vyrazí do nedalekého Přerova, kde budou usilovat o další potřebné body. Momentálně jsou Zubři na 4. místě tabulky, avšak Vsetín ze 7. pozice ztrácí jediný bod a v případě vítězství může pomýšlet na posun k vyšším příčkám. Hanáci jsou však v domácím prostředí silní, jejich arénu vyloupila pouze Jihlava. Povede se podobný kousek i Valachům? To se dozvíme ve středečním podvečeru, utkání na přerovském ledě startuje v 18:00.

Přerov těží z domácího prostředí, uspěje i v třaskavém utkání se Vsetínem?

Jak už jsme zmínili, Přerov v letošní sezoně těží z úspěchu na domácím ledě. Z dosavadních šesti utkání slavil hned pětkrát, recept na přerovskou Meo arénu našla pouze jihlavská Dukla, která na Hané zvítězila 3:1. Jinak ovšem Přerov na domácím ledě zdobí příkladná defenzíva, ve zbylých pěti zápasech totiž inkasoval pouze pět branek. Poslední utkání však odehráli Zubři v Porubě, kde podobně jako ostatní konkurenti nedokázali Ostravany zaskočit a prohráli 1:4.

Přerovský kádr podobně jako v minulém ročníku táhne Roman Pšurný, jenž zaznamenal 7 branek a 5 asistencí. Sezona se zatím vyvíjí také příznivě pro mladičkého Jakuba Navrátila, dvacetiletý útočník zaznamenal 2 branky a na dalších 8 asistoval. Mimořádně produktivní jsou také obránci Jakub Kubeš (2+5) a Mikuláš Zbořil (1+6). Jedničkou přerovských Zubrů je v letošní sezoně Michael Petrásek, jehož čísla nejlépe vystihují kvalitu přerovské defenzívy, úspěšnost zákroků má přerovský brankář na úrovni 92,44% a průměrně inkasuje 1,8 branky na zápas. Jeho kolega Lukáš Klimeš nastoupil do tří utkání, ve kterých průměrně inkasoval 1,33 branky a úspěšnost zákroků vytáhl nad 94%.

Přerov se letos se Vsetínem střetl již v přípravných utkáních. V obou případech se ale radovali Valaši, nejprve 3:1 v rámci turnaje Zubr Cup a poté v odvetě na Lapači 5:3. Přerov čeká na vítězství proti Vsetínu od 27. ledna 2018, kdy zvítězil v samostatných nájezdech, od té doby však fanouškům v tomhle třaskavém utkání neudělal.

Podaří se Vsetínu zvítězit počtvrté v řadě na ledě soupeře?

Přerov zdobí domácí úspěšnost, ale Valachy naopak můžou těšit výsledky z ledu soupeře. V posledních třech střetnutí brali Valaši pokaždé plný bodový zisk, když postupně zvítězili v Kadani (7:2), Benátkách nad Jizerou (3:2) a naposledy v Jihlavě (4:2). Právě výkon z ledu jihlavské Dukly označili vsetínští trenéři jako nejlepší v sezoně. Bohužel se však zelenožlutým nepodařilo na něj navázat v domácím střetnutí s českobudějovickým Motorem, kdy si soupeře z jihu Čech nechali odskočit na tříbrankové manko. Vsetínští sice sympaticky dotahovali, ale srovnat se jim nepodařilo, a tak se Motor stal druhým celkem v letošním ročníku, který si z Lapače odvezl kompletní tříbodový zisk.

V utkání proti Motoru podal dobrý výkon Martin Procházka, jenž vybojoval trestné střílení a následně jej i proměnil. K tomu připsal i asistenci a momentálně v klubové produktivitě čítá 6 kanadských bodů. Tím nejproduktivnějším Valachem je i nadále Antonín Pechanec (3+7). Pozici nejlepšího střelce vsetínských barev si dělí Radim Kucharczyk s kapitánem Vítem Jonákem, oba zaznamenali šest branek. Mezi obránci nadále vyčnívá počtem 10 asistencí Ondřej Slováček. Trenéři Dopita s Jenáčkem pak porci jednotlivých utkání rovnoměrně rozdělují mezi brankáře Davida Gábu a Ondřeje Bláhu.

První soutěžní utkání mezi Přerovem a Vsetínem je na programu ve středu od 18:00 na Hané. Pokud se do nedalekého Přerova nedostanete, můžete utkání sledovat prostřednictvím onlajn reportáže a nebo využít služeb portálu hokejkatv.cz a zapnout si zápas v přímém přenosu.

Sestavy v minulém kole:

Přerov: Petrásek – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp – Doležal, Pšurný, Navrátil – Š. Kratochvil, Sýkora, Číp – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák

Vsetín: Gába – Hryciow, Slováček (A), Ondračka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Karafiát, Rehuš, Jonák (C) – Hořanský, Pechanec, D. Tůma – L. Volf, Kucharczyk (A), Procházka – Vítek, Šilhavý, Doktor.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov